butelka nanobebe
fot. mat. pras.

Rewolucyjna butelka Nanobébé zachwyciła mamy! Poznaj wyniki testu

To, co dla maluszka najlepsze to niewątpliwie mleko mamy. To pokarm bogaty w liczne składniki odżywcze, minerały, witaminy, białka, tłuszcze i kwasy. Czasem jednak konieczne staje się odciągnięcie pokarmu i podanie go dziecku z butelki. Z troski o jakość mleka mamy powstała niezwykła butelka do karmienia Nanobébé. Poprosiłyśmy rodziców o jej przetestowanie. Wypadła rewelacyjnie!
butelka nanobebe
fot. mat. pras.

Zdecydowana większość mam zaobserwowała pozytywną reakcję w zachowaniu dziecka po przejściu z karmienia piersią na karmienie butelką Nanobébé i odwrotnie. Jednocześnie podkreśliły łatwość w odciąganiu mleka laktatorem podłączonym bezpośrednio do butelki Nanobébé. W ich ocenie odbywało się to szybko i łatwo.

Rewolucja w karmieniu

Unikalna geometria butelki sprawia, że mleko (które może być ściągane z piersi bezpośrednio do niej) wypełnia ją równomiernie. Dzięki temu schładzane jest nawet 3 razy szybciej niż w innych butelkach. Również szybciej się je podgrzewa co powoduje, że mleko zachowuje swoje cenne wartości odżywcze i immunologiczne.

Magdalena: Butelka Nanobébé jest świetnym rozwiązaniem dla mam karmiących piersią, które odciągają swój pokarm. Dzięki butelce pasującej do laktatora, bezpośrednio można odciągać do niej mleko, przechowywać w niej, podgrzewać oraz karmić malucha. Jest to szybki sposób, bez przelewania i zbędnych kombinacji.

Skrócenie procesu schładzania redukuje namnażanie bakterii oraz pozwala na zachowanie wartości odżywczych zawartych w mleku. Jednocześnie dzięki wyjątkowemu kształtowi butelki, jej innowacyjnej geometrii podczas ogrzewania mleka nie powstają tzw. gorące punkty, które mogłyby prowadzić do oparzenia dziecka

Unikalny design

Butelki Nanobébé wyróżnia niezwykły kształt. Przypominają one kobiecą pierś. To unikalne rozwiązanie sprawia, że maluch jest w stanie trzymać butelkę samodzielnie. Dzięki temu pije mleko w takim samym tempie, jak gdyby spożywało pokarm prosto z piersi mamy. Taki proces ułatwia naprzemienne karmienie piersią i butelką. Dziecko nie rozleniwia się jak w przypadku butelek o tradycyjnym kształcie w których przepływ mleka jest szybszy.
Prawie wszystkie mamy podkreśliły, że dzieci intuicyjnie i z łatwością chwytały butelkę utożsamiając ją z piersią mamy.

Oliwia: Karmienie niemowlaka przez innych domowników już nie jest problematyczne, gdyż dziecko nie szuka rączką piersi matki, tylko swobodnie kładzie sobie ją na butelce, która kształtem imituje pierś. To rozwiązanie jest bardzo wygodne. Jestem bardzo zadowolona, gdyż dziecko szybko oswoiło się z nową butelką, a płacze przy karmieniu ustały.

Dodatkowo ich kształt pozwala na układanie ich w stos, jedna na drugiej. To oszczędność miejsca w lodówce, ale również pomoc w śledzeniu kolejności odciąganego mleka. Zdecydowana większość mam doceniła tę możliwość. Praktycznie wszystkie spróbowały zamrozić mleko choć raz.

Ewelina: Moim zdaniem butelka Nanobébé jest wspaniała, szczególnie jeśli mamy bliźniaki. Mama może karmić jednego maluszka a tata w tym samym czasie drugiego. Nie ma już problemu z wypluwaniem smoczka, maluszki kładą rączki na butelce tak jak na piersi mamy. Butelka jest ciepła więc szybko się uspokajają bo myślą że to pierś mamy. Jeśli mamy nawał pokarmu możemy go odsysać bezpośrednio do tych butelek i zamrażać w tych butelkach, łatwo się układają jedna na drugiej w zamrażarce.

W starciu z kolkami

Smoczki w butelce Nanobébé zostały zaprojektowane w system wentylacji 360°. Jego zadaniem jest pomoc w zmniejszeniu  kolki poprzez redukcję ciśnienia wewnątrz butelki podczas karmienia. Wykonane zostały z antyalergicznego, miękkiego silikonu, ułatwiającego przejście między karmieniem piersią a butelką. Ponad połowa mam zauważyła, że podczas karmienia butelką Nanobébé u dziecka przestała występować kolka.

Kinga: Dziecko chętnie je z butelki, nie ma kolek co oznacza, że podczas posiłku nie łyka powietrza. Będę polecać tę butelkę wszystkim mamom bo naprawdę jest tego warta.

Nie tylko mama

To, co testujący podkreślali wielokrotnie to możliwość zaangażowania bliskich osób w posiłki malucha. To przede wszystkim wsparcie dla mam…

Patrycja: Moja Pola nie uznawała absolutnie żadnego zamiennika piersi mamy. Utrudniało to funkcjonowanie każdego dnia szczególnie gdy musiałam wyjść na chwilę załatwić jakieś sprawy. Nikt inny nie mógł nakarmić malutkiej w żaden sposób. Butelka Nanobébé dała mi nadzieję, bo mała… przekonała się do butelki! Wieże to nie pierś mamy ale akceptuje butelkę. To ułatwiło mi życie!

… ale również niezwykłe doświadczenie dla pozostałych członków rodziny.

Justyna: Butelka Nanobébé swoim kształtem przypomina pierś więc dziecko intuicyjnie, bez problemu po nią sięga. Mąż przykłada ją do swojej klatki piersiowej dzięki czemu dziecko wtulone jak zawsze zaspokaja swój głód oraz potrzebę bliskości. Swoją i malucha.

Wszystkie mamy podkreśliły, że ich dzieci zaakceptowały nową, innowacyjną butelkę. Oceniły ją jako potrzebną i ułatwiająca proces macierzyństwa. Były zgodne, że warto polecić ją innym mamom

Klaudia: Butelka Nanobébé okazała się być dla nas strzałem w 10! Maluchowi odpowiada smoczek, jego kształt i szybkość przepływu, pierwszy raz nie miałam problemu z karmieniem. Mnie zachwyca jej oryginalny kształt, który ma tak wiele zalet. Mleko chłodzi się z prędkością światła, podgrzewa dużo szybciej. Nanobébé ułatwia życie mamom, które, tak jak ja, starają się dać swoim dzieciom co najlepsze - czyli swoje mleko. Ułatwia, a także sprawia, że mogę dać dziecku jeszcze więcej, czego nie mogłabym zrobić przy użyciu zwykłej butelki. Uwielbiam ją i jestem zakochana - tak jak i moje dziecko. Dziękujemy!
Artykuł powstał z udziałem marki Nanobébé
 

Zobacz także

Popularne tematy