O tym, co warto jeść w ciąży, a czego kategorycznie powiedziano już wiele… Niestety nadal krąży wiele mitów i opinii, które nie są zgodne z nauka, a w dodatku są niezwykle frustrujące dla kobiet w tym wyjątkowym okresie. Jak powinno wyglądać codzienne menu ciężarnej? Czy np. kawa w ciąży jest w porządku? M.in. na te pytania odpowiedziała nasza ekspertka. Podczas spotkania prowadząca rozmawiała także o tym, jak np. zachęcić małe dzieci do mycia zębów, a także czy wystarczy nie jeść słodyczy, aby mieć zdrowe zęby? Zobacz nasze wideo!

Reklama

Czy wiesz, czego nie wolno jeść w czasie ciąży?

– Zaproponowałabym w ogóle zmianę myślenia, ponieważ dziewczyny, które zachodzą w ciążę są przekonane, że głównie im czegoś nie wolno. A myślę, że jak się rozmawia o żywieniu w ciąży, to powinno się skupić na tym, co właśnie powinno się jeść, a nie czego się nie powinno jeść. Głównie chodzi o to, żebyśmy to my miały takie poczucie, że to co jemy, nie tylko realnie będzie miało wpływ na to, jak będzie realnie rozwijał się płód, ale też będzie wpływało na późniejsze preferencje żywieniowe dziecka – podkreśliła dietetyczka i psycholożka Agata Ziemnicka.

Ekspertka podkreśliła, na jakie konkretnie produkty spożywcze należy zwrócić uwagę w diecie, aby kobieta dobrze znosiła ciążę, świetnie się w niej czuła, a także dziecko w jej brzuchu prawidłowo się rozwijało.

Dobre nawyki żywieniowe a ich wpływ na zdrowie dziecka

Gdy dziecko pojawi się na świecie, warto zwrócić uwagę także na jego codzienny jadłospis. Podczas spotkania specjalistka podkreśliła, by podawać maluchowi to, co my jemy, z uwzględnieniem braku słonych czy ostrych przypraw i bez nadmiernej obróbki termicznej (np. nie smażyć). – Jestem zwolenniczką metody BLW, jednak jest przy tym mnóstwo sprzątania i pracy, bo… wszystko jest brudne. To jest trudne, jednak właśnie wtedy pozwalamy dziecku intuicyjnie wybierać – mówi dietetyczka.

Reklama

Prowadząca Zosia Gil-Wąsowicz zapytała także naszego eksperta, jakich produktów absolutnie nie włączać do diety dziecka w trosce o jego zdrowie. Czy wystarczy nie jeść słodyczy, aby w zębach malucha nie pojawiły się ubytki? Zobacz nasze całe wideo i znajdź odpowiedzi na te pytania, a także wiele innych, które padły w tej interesującej rozmowie!

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama