Metoda Feldenkraisa to znakomity sposób ćwiczenia, który ułatwia przygotowanie się do porodu. W ten sposób ćwiczy się nie tylko ciało. Metoda Feldenkraisa to połączenie psychologii i fizjologii, pedagogiki i terapii. Jak pomaga kobietom w ciąży?

Reklama

Przez delikatne ruchy pobudza się układ nerwowy do zmiany. Jakiej? Metodę Feldenkraisa często opisuje się hasłem "świadomość poprzez ruch". Jej celem jest więc zwiększenie świadomości ciała i wypracowanie nowych wzorców ruchowych, najlepszych dla każdego ćwiczącego. Dla ciężarnych to dobra okazja, żeby trochę lepiej poznać swoje ciało i nauczyć się mu ufać. Taka wiara, że ciało nie zawiedzie i można na nim polegać, bardzo przyda się w trakcie porodu.

Naturalny potencjał ruchowy

Twórca metody – Moshe Feldenkrais – uważał, że każdy człowiek ma swój własny, naturalny potencjał ruchowy. Jednak z biegiem lat, doświadczeń, kontuzji itp. ulega on zakłóceniom. Ćwiczenia opracowane przez Feldenkraisa mają pomóc w powrocie do tego potencjału. Dzięki temu, że są proste i nieobciążające, spokojnie mogą je wykonywać kobiety w ciąży.

Na pewno warto wybrać się na kurs i ćwiczyć pod okiem nauczyciela lub umówić się na indywidualne spotkania. Kiedy to niemożliwe, zawsze pozostaje niezawodny YouTube. Metoda Feldenkraisa cieszy się sporą popularnością na całym świecie. Do wyboru są tysiące lekcji. Poniżej możesz wypróbować wybrane przez nas:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama