Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
jaki pas ciążowy
Fotolia
Zdrowie w ciąży

Jaki pas ciążowy wybrać? To zależy do czego ma służyć!

Planujesz zakup pasa ciążowego, ale nie wiesz, czym kierować się przy wyborze? Wszystko zależy od tego, jakie funkcje ma pełnić: pomóc w drobnych dolegliwościach, ładnie wyglądać, czy działać leczniczo.

Słyszałaś, że pas ciążowy pomaga utrzymać prawidłową postawę w ciąży, odciąża kręgosłup i mięśnie brzucha i sprawia, że ładnie wygląda się w sukienkach? To wszystko prawda, ale zanim kupisz pas ciążowy, powinnaś wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Jaki pas ciążowy wybrać?

W sklepach znajdziesz różne pasy ciążowe:

  • ortopedyczny pas ciążowy – zalecany dla kobiet, które cierpią na silne bóle pleców w ciąży, mają problemy z kręgosłupem, są w ciąży mnogiej
  • elastyczny pas ciążowy – podtrzymuje brzuch i plecy, wymusza prawidłową postawę, odciążając dolny odcinek kręgosłupa. Najlepszy jest pas ciążowy wykonany z elastycznego materiału, z regulowanym zapięciem, bezszwowy. Działa podobnie do bielizny modelującej (tyle że pomaga też na plecy!).
  • ozdobny pas ciążowy – najczęściej bawełniany, służy ozdobie – noszony z krótką bluzką sprawia, że brzuszek i plecy nie są odsłonięte. Dostępny w wielu kolorach, czasem z nadrukami. Szukaj takich pasów na aukcjach internetowych.

Pas ciążowy – to powinnaś wiedzieć

Ważne! Pamiętaj, że pasa ciążowego nie wolno nosić przez cały czas i nie wolno w nim spać. Zostaw go na wyjścia z domu. Noszony nieprawidłowo może osłabiać mięśnie i źle wpływać na krążenie. Przed zakupem sprawdź w internecie opinie użytkowniczek pasów ciążowych.

Zobacz też:

Fit Mom – Ania Dziedzic radzi na ból pleców w ciąży i po porodzie [FILM]

kobieta, mama, ciąża, postawa, uśmiech
Zdrowie w ciąży
Prawidłowa postawa w ciąży
Utrzymywanie prawidłowej postawy pozwoli ci uniknąć szeregu dolegliwości, takich jak ból szyi czy pleców. Pomoże ci też odpowiednio stymulować krążenie.

Zachowanie prawidłowej postawy podczas ciąży ma ogromne znaczenie Powinnaś dbać o prawidłową postawę w ciąży, w przeciwnym bowiem razie ciało będzie nieprawidłowo napięte, w ślad za czym pojawią się dolegliwości i bóle kręgosłupa . Wiele przyszłych matek nabiera złych nawyków, zwłaszcza gdy dziecko staje się coraz większe. Koniecznie trzeba nad nimi zapanować. Oto najważniejsze zasady: 1. Pozycja stojąca Ustaw stopy równolegle, w odległości ok. 30 cm jedna od drugiej; ramiona odciągnij daleko do tyłu. Jeśli wysuniesz miednicę do przodu, zobaczysz, że twoje plecy wygną się w łuk, co spowoduje zbyt wielkie napięcie kręgosłupa . 2. Podnoszenie przedmiotów Zawsze gdy musisz podnieść coś z podłogi, ukucnij; łydki i kolana trzymaj lekko rozstawione, a głowę prosto. 3. Siadanie Staraj się siadać w niskich i głębokich fotelach czy kanapach, bo będą bolały cię plecy. Najlepiej byłoby, gdybyś siadała na krześle z oparciem. I nie zakładaj nogi na nogę , bo to utrudnia prawidłowy przepływ krwi w kończynach. 4. Rozciąganie się W miarę rozwoju ciąży przyzwyczajaj się do spania i odpoczywania na boku. Staraj się układać nogi trochę wyżej: taka pozycja poprawia krążenie.

kobieta, ciąża, auto, pasy bezpieczeństwa
Zdrowie w ciąży
Uwaga, jedzie ciąża
Często siadasz za kierownicę? Ty i twój maleńki pasażer jesteście bezpieczni, pod warunkiem że przestrzegasz kilku zasad.

Dzięki testom wypadkowym sporo dziś wiadomo o bezpiecznej jeździe w ciąży. Specjaliści z koncernu Volvo zbudowali manekina ciężarnej kobiety. Nafaszerowany elektroniką model (w 36. miesiącu ciąży) ma zamontowane urządzenia symulujące płód, łożysko, płyn owodniowy. Próby zderzeniowe z jego udziałem wiele wyjaśniły. Zapnij pasy Przepisy o ruchu drogowym mówią, że kobiety w widocznej ciąży zwolnione są z obowiązku stosowania pasów bezpieczeństwa . Ale badania (m.in. te na szwedzkim manekinie) pokazują: dobrze zapięty, trzypunktowy (przymocowany do siedzenia w trzech miejscach) pas najlepiej chroni mamę i dziecko. Ryzyko urazów maleje wtedy aż o połowę! Ale jak go dobrze zapiąć? Zdejmij obszerne ubrania, aby pas biegł jak najbliżej ciała. Przeciągnij pas biodrowy nad udami . Upewnij się, że leży płasko pod brzuchem. Ułóż pas piersiowy między piersiami aż do boku brzucha i dociągnij.Nie wsuwaj go pod ramię ani za plecy. To może to mieć fatalne skutki! Pamiętaj też, by nie był skręcony – inaczej może nie wytrzymać napięcia przy zderzeniu i się zerwać. Warto kupić adapter do pasów dla kobiet w ciąży, który utrzymuje jego dolną część poniżej brzucha. Odsuń fotel Kierownica nie może uciskać brzucha. Musisz trochę się odsunąć, ale tak, by twoja sprawność motoryczna nie była ograniczona. Brzuszek nie może blokować swobody ruchów! Powinnaś też bez problemu dosięgać pedałów. Plecy muszą przylegać do oparcia, ramiona – być prawie wyprostowane, a ręce umieszczone na kierownicy tak, by lewa dłoń znajdowała się między godziną 8 a 10, prawa między 2 a 4 (wyobraź sobie, że kierownica to zegar). Jeśli w aucie jest możliwość ustawienia kierownicy, przesuń ją nieco w górę – będziesz mogła fotel przysunąć bliżej. Zobacz też: Co ty wiesz o zimowej jeździe? Quiz Reguluj zagłówek Większość...

ciąża, kobieta w ciąży, samochód, pasy bezpieczeństwa
ambrozinio - Fotolia
Zdrowie w ciąży
W ciąży za kierownicą - jak bezpiecznie prowadzić samochód
Prowadzisz samochód? Początek wiosny to nie jest pora, kiedy pogoda sprzyja kierowcom, jednak ty i twój maleńki pasażer będziecie bezpieczni, jeśli nauczysz się przestrzegać kilku zasad.

Dzięki testom wypadkowym sporo dziś wiadomo o bezpiecznej jeździe w ciąży. Specjaliści z koncernu Volvo zbudowali manekin ciężarnej kobiety. Nafaszerowany elektroniką model (ok. 6. miesiąca ciąży) ma zamontowane urządzenia symulujące płód, łożysko, płyn owodniowy. Próby zderzeniowe z jego udziałem wiele wyjaśniły. W ciąży - zapnij pasy Przepisy o ruchu drogowym mówią, że kobiety w widocznej ciąży zwolnione są z obowiązku stosowania pasów bezpieczeństwa. Ale badania (m.in. właśnie te na szwedzkim manekinie) pokazują wyraźnie: dobrze zapięty trzypunktowy (przymocowany do siedzenia w trzech miejscach) pas najlepiej chroni mamę i dziecko. Gdy go zapniesz, ryzyko urazów maleje aż o 50 proc.! Ale jak go dobrze zapiąć? Zdejmij obszerne ubrania, aby pas biegł jak najbliżej ciała. Przeciągnij pas biodrowy nad swoimi udami. Upewnij się, że leży płasko pod brzuchem. Przełóż górną część pasa między piersiami aż do boku brzucha i dociągnij. Nie wsuwaj go pod ramię ani za plecy. To może mieć fatalne skutki! Pamiętaj też, by pas nie był skręcony – inaczej może nie wytrzymać napięcia przy zderzeniu i się zerwać. Warto kupić adapter do pasa dla kobiet w ciąży, który utrzymuje jego dolną część poniżej brzucha. Odsuń fotel Kierownica nie może uciskać brzucha. Musisz trochę się odsunąć, ale tak, by nie ograniczać sobie swobody ruchów. Brzuszek nie może cię blokować! Powinnaś też bez problemu dosięgać pedałów. Plecy muszą przylegać do oparcia, ramiona – być prawie wyprostowane, a ręce umieszczone na kierownicy, tak żeby lewa dłoń znajdowała się między godziną 8 a 10, a prawa między 2 a 4 (wyobraź sobie, że kierownica to zegar). Jeśli w aucie jest możliwość ustawienia kierownicy, przesuń ją nieco w górę – będziesz mogła fotel przysunąć bliżej. Sprawdź - czy w ciąży można latać samolotem?...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz