GRY
 
 

Co na ukąszenie komara?

ukąszenie komara
fot. RF
Mojego synka ukąsił komar. Czy takie ośmiomiesięczne dziecko można czymś bezpiecznym posmarować w miejscu ugryzienia? A może byłoby lepiej zostawić to w spokoju, skoro malec się nie drapie? Sylwia

Przed wyjściem na powietrze proszę spryskać ubranie dziecka i posmarować jego skórę repelentem (środek przeciw komarom). Na rynku jest spory wybór środków, które mogą być zastosowania u niemowląt:  płyny, emulsje, żele, kremy, a nawet plasterki (np. płyn A SIO!, Antisol 1, krem Moustidose, spray Zanza No!, plasterki Bez Bzz). Jednak lepiej nie smarować nim dłoni maluszka, by nie zlizał preparatu. A gdy komar dopadnie smyka, wystarczy posmarować miejsce po ukąszeniu Fenistilem w żelu. Złagodzi świąd i obrzęk.


Odpowiada: Katarzyna Nowicka, pediatra neonatolog, specjalista chorób dziecięcych, pracuje w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.
Redakcja poleca: Stop robakom! Doktor Ozimek podpowiada, jak uniknąć pasożytów
W przedszkolu co chwila ktoś ma owsiki, tasiemca czy lamblie? Robaki to częsty problem kilkulatków. Dr Wojciech Ozimek, specjalista chorób odkleszczowych i pasożytniczych tłumaczy, jak zapobiegać zbyt bogatemu życiu wewnętrznemu dziecka.

Ocena (2 oceny)

1.0
Doładuj
Przeładuj