Rysuj z Myszką w Paski
fot. materiały prasowe

Czy rysowanie to tylko zabawa?

Zabawa z dzieckiem to niewątpliwie korzyść zarówno dla malucha jak i dla rodzica. Gdy dorosłym brakuje pomysłów na wspólne spędzanie czasu Myszka w paski przyjdzie z pomocą. Wspólne rysowanie jeszcze nigdy nie było tak ciekawe!
Rysuj z Myszką w Paski
fot. materiały prasowe

Myszka w paski to niezwykle ciepła bohaterka programu „Rysuj z Myszką w paski”, który mali widzowie znają z anteny MiniMini+. Myszka ma świetny kontakt z widzem: zaprasza do każdego odcinka inne dziecko spośród widzów (rodzice mogą przesłać zdjęcie swojego dziecka, które zostaje wkomponowane w grafikę programu), prowadzi z nim dialog, stymuluje do wspólnego działania

Podczas spotkań z Myszką widzowie są zachęcani do narysowania prostego obrazka– zwierzątka, czy zabawki. To dziecko, a nie Myszka są autorem dzieła. Myszka jest tylko cierpliwym towarzyszem, który wspiera w procesie rysowania. Obrazki pokazywane w programie, składają się z podstawowych figur geometrycznych: koła, kwadratu, trójkąta, prostokąta. Myszka wprowadza istotne informacje na temat rysowanego obiektu poszerzając wiedzę dziecka o świecie. Przelicza elementy zapoznając dziecko z liczebnikami 1-2-3. Tempo rysowania może być dla małego widza nieco za szybkie, dlatego przydatnym fragmentem programu jest powtórka podsumowująca proces tworzenia się obrazka. 

Myszka pamięta o chwaleniu i wzmacnianiu zaangażowania dziecka oraz jego starań.Zadając pytania dodatkowo stymuluje do samodzielnego myślenia. Program Rysuj z Myszką w Paski trenuje koncentrację dziecka, a przede wszystkim rozwija motorykę małą i koordynację  wzrokowo-ruchową. Jest to umiejętność niezbędna w nauce pisania. Można więc powiedzieć, że Myszka w paski już na tak wczesnym etapie towarzyszy dziecku w przygotowaniach do nauki w szkole. 

Nowej odcinki "Rysuj z Myszką w Paski" możecie ogląda na antenie MiniMini+ od poniedziałku do piątku o 13:45 i  17:25. Jeszcze więcej informacji na temat bohaterki, oraz bezpieczne gry i zabawy dla dzieci znajdziecie na www.miniminiplus.pl.

Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy