para, związek, seks
fot. Panthermedia

Dziecko odbiera mężczyźnie ochotę na seks?

Wiele mówi się o tym, że po porodzie dziecko i związane z nim obowiązki często przytłaczają mamę na tyle, że zapomina ona o partnerze. A co z ojcami? Badania pokazują, że u nich również zmniejsza się popęd seksualny.
para, związek, seks
fot. Panthermedia
Seks po porodzie często wiąże się z obawami młodych mam. Boją się bólu, odczuwania dyskomfortu, często mają coś do zarzucenia swojemu ciału, obawiają się, że partner będzie czuł, że coś się zmieniło. Świeżo upieczone mamy najczęściej padają ze zmęczenia i zamiast myśleć o seksie, zapadają w głęboki (i krótki) sen.

Młody tata nie ma ochoty na seks

Jak się okazuje panowie również mają mniejszą ochotę na seks po urodzeniu potomka. Journal of Sexual Medicine opublikował badania, z których wynika, że jedynie w przypadku co trzeciej pary dochodziło do zbliżenia w trakcie pierwszych 6 tygodni po porodzie. Badanie zakładało, że partnerki nie miały nic przeciwko zbliżeniom.

Dlaczego mężczyzna unika seksu po porodzie?

Świeżo upieczony tata, jak się okazuje, czuje się niemal tak samo wyczerpany i zestresowany jak mama, tylko u panów źródłem tego stanu jest głównie psychika. Tata obawia się zbliżenia niemal tak samo jak mama, nie chce spowodować jej bólu i stresuje się jak przed pierwszym razem. Do tego dochodzi poczucie obecności w domu nowego członka rodziny, który często sypia razem z rodzicami i może wywoływać zakłopotanie. Badania pokazują, że to zdenerwowanie, wyczerpanie i obawy są powodem, dla którego 1 na 5 par uprawia seks dopiero 3 miesiące po porodzie.

Mężczyzna po porodzie staje się przede wszystkim tatą

Dla wielu mężczyzn to urodzenie dziecka jest momentem, w którym zaczynają czuć odpowiedzialność za rodzinę. Zamiast czuć się odprężonymi i zrelaksowanymi po pracy, najczęściej męczą ich nowe obowiązki. Dotychczasowi partnerzy stają się przede wszystkim rodzicami dla dziecka i brak czasu nie zachęca ich do szukania chwil intymności.

Przeczytaj też:
 
Redakcja poleca: Panowie! Wiele zależy od was, czy kobieta będzie miała ochotę na seks po porodzie [WIDEO]
Młoda mama musi mieć czas dla siebie, aby na nowo poczuć pożądanie - mówi seksuolog dr Sylwia Jędrzejewska. Zobacz film, z którego dowiesz się, co lub kto pomoże na nowo czerpać radość z seksu.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy