Wojciech Sierka, Gyncentrum, niepłodność, płodność, in vitro, plemniki, mrożenie nasienia, witryfikacja

dr n. biol. Wojciech Sierka

Starszy Embriolog Kliniczny ESHRE, członek Polskiego Towarzystwa Andrologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu, Towarzystwa Biologii Rozrodu, Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii ESHRE
komórka jajowa
Starania o dziecko

Komórka jajowa – najważniejsze informacje i ciekawostki

Joanna Biegaj
plemniki
nasienie
plemniki
sperma

8 faktów o plemnikach

Są bardzo żywotne, ale też bardzo wrażliwe na wszelkie czynniki. Mają tylko 48 godzin, aby zapłodnić komórkę jajową i dać początek nowemu życiu. Zobacz, jak można im w tym pomóc.
stres, antykoncepcja, płodność, niepłodność
antykoncepcja
niepłodność
bezpłodność

Stres działa jak naturalna antykoncepcja

Natura wyposażyła nas w pierwotną reakcję na stres, która dla wielu zapracowanych i spiętych osób stała się prawdziwym przekleństwem. Problem dotyczy w szczególności tych par, które starają się o dziecko. Lekarze podpowiadają, że pora wziąć urlop i zwolnić nieco tempo życia.
zarodki, in vitro, inseminacja, sztuczne zapłodnienie, laboratorium in vitro, monitoring zarodków
zapłodnienie
in vitro
komórka jajowa

Monitoring zarodków jak w reality show

W jednej z katowickich klinik można podglądać rozwijające się zarodki jak w reality show. Wykorzystywany jest do tego... mający 114 lat patent na animację poklatkową.
męska niepłodność
Badanie nasienia
badanie płodności

Co drugi facet ma problem, żeby zostać ojcem - niepokojąca diagnoza na Śląsku.

Rośnie liczba mężczyzn borykających się z niepłodnością. Potwierdziły to badania mieszkańców Śląska. Aż u 52 proc. panów z setki przebadanych w wieku 27-33 lat w ramach kampanii profilaktycznej „Zdrowy tata” zdiagnozowano niepłodność - alarmują specjaliści z katowickiej Kliniki Gyncentrum.
Nasienie, plemniki, sperma, mężczyzna, mrożenie nasienia, witryfikacja, kriokonserwacja, płodność, in vitro
niepłodność
plemniki
sperma

5 pytań o przedłużenie płodności

W ciągu ostatniego roku o 8% wzrosła w Polsce liczba zabiegów kriokonserwacji nasienia. Z jakiego powodu mężczyźni decydują się na mrożenie nasienia? Ile kosztuje taka usługa? O tym, jak zachować płodność na dłużej, opowiedział nam dr n. biol. Wojciech Sierka z Gyncentrum w Katowicach.