monopoly gra dla dzieci
fot. Adobe Stock

Zaskakujący powód, dlaczego powinnaś grać z dzieckiem w Monopoly!

Nie tylko zabawa, ale i cenna życiowa lekcja - własnie to zdobywa dziecko dzięki tej planszówce. Ale to nie jedyny sposób, by nauczyć malucha, jak nie popaść w długi!
Karolina Stępniewska
monopoly gra dla dzieci
fot. Adobe Stock
Mój syn uwielbia grać w Monopoly. Teraz już w pełną wersję, ale zaczynał od Monopoly Junior. Ja zazwyczaj proponuje mu inną planszówkę, bo Monopoly to gra na długie godziny i zazwyczaj po prostu nie mam na nią czasu. Ale teraz, po zapoznaniu się z opinią ekspertów, to się zmieni! I was też zachęcam: grajcie z dziećmi w Monopoly!

Zabawa w pieniądze

Okazuje się, że ta planszówka to doskonały sposób, by przekazać dzieciom wiedzę o pieniądzach i ochronić je przed zaciąganiem długów w przyszłości! Lekcje finansowe najlepiej zacząć we wczesnym dzieciństwie – twierdzą znawcy tematu. W Monopoly dziecko nie tylko operuje pieniędzmi, ale może też nauczyć się je wydawać, oszczędzać, planować budżet w zależności od scenariusza gry. To daje mu umiejętności, które przydadzą się w prawdziwym życiu, nawet podczas zwyczajnej wizyty w sklepie.
Klasyczna wersja Monopoly jest od 8 roku życia, ale spokojnie mogą w nią grać już młodsze dzieci, które potrafią liczyć i znają cyfry.
Redakcja poleca: Mydlany trick, czyli jak pozbyć się zarazków z małych rączek
Nowy rok szkolny, zaczynamy od powtórki z biologii. Wiecie, że małe, dziecięce rączki mogą pomieścić nawet 150 różnych gatunków bakterii? Nie wszystkie mają złe intencje, ale sporo z nich potrafi nieźle narozrabiać. Jak się pozbyć niechcianych zarazków? Antybakteryjne naturalnie.

Inne sposoby na edukację finansową

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Getin Noble Banku wynika, że większość rodziców chce, żeby dzieci uczyły się gospodarowania pieniędzmi już od najmłodszych lat:
Rodzice o edukacji finansowej dzieci
fot. materiały prasowe
 
Jeśli chcesz, żeby twoje dziecko wcześnie poznało różnicę między wydatkami na przyjemności a tymi koniecznymi, wiedziało, jaką wartość ma pieniądz i umiało oszczędzać, oprócz grania w Monopoly rozmawiaj o pieniądzach. Wykorzystaj do tego zabawę.Te zabawki i gadżety pomogą ci przybliżyć dziecku świat finansów:
  • sklep – zabawkowa kasa, plastikowe i papierowe atrapy pieniędzy oraz produkty, które można kupić w sklepie – tego potrzebujesz, żeby dziecko uczyło się podstaw robienia zakupów.
  • monety – odrysowujcie monety o różnych nominałach, tłumacz dziecku, ile 10-groszówek znajdzie w 1 złotówce, a ile w 2.
  • restauracja – twoje dziecko lubi bawić się w gotowanie? Cudownie! Udawaj, że jesteś gościem w restauracji, płać za potrawy i nie zapomnij o napiwku!
  • skarbonka – zachęć dziecko do wrzucania drobnych do skarbonki i naucz oszczędzania. Załóżcie jakiś cel i przeliczajcie co jakiś czas zebrane pieniądze, żeby sprawdzić, ile wam jeszcze brakuje do upragnionego lizaka (gazetki, autka, lalki).

źródło: kidspot.com.au, parents.com, Getin Noble Bank
   

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj