Salwator – znaczenie imienia, zdrobnienia, imieniny
Imię Salwator nie jest w Polsce zbyt znane. Tymczasem warto przyjrzeć mu się bliżej. Ma bowiem piękne znaczenie i biblijne korzenie. Obdarzeni nim mężczyźni wyróżniają się w tłumie i odnoszą sukcesy na wielu rozmaitych polach. Sprawdź, jaka praca przynosi im najwięcej satysfakcji. Dowiedz się, co skrywa ich natura.
Spis treści
- Znaczenie imienia Salwator
- Pochodzenie imienia Salwator
- Zdrobnienia imienia Salwator
- Imieniny Salwatora
- Imię Salwator dla dziecka
- Salwator - edukacja
- Salwator - rodzina i miłość
- Salwator - predyspozycje zawodowe
- Znani mężczyźni o imieniu Salwator
- Salwator w innych językach
- Patroni imienia Salwator
- Przysłowia i cytaty z imieniem Salwator
- Ciekawostki o imieniu Salwator
- Salwator - szczęśliwa liczba
- Salwator - szczęśliwy kamień
- Salwator - szczęśliwy kolor
Znaczenie imienia Salwator
Salwator to prawdziwy wybawca. Mężczyźni o przywołanym imieniu są pewni siebie. Dobrze znają swoją wartość. Ich niewątpliwym atutem jest ogromna charyzma, dzięki której łatwo nawiązują kontakty, zjednują sobie sympatię rówieśników i inspirują tłumy do działania. Jednocześnie wymykają się utartym schematom. Ich rewolucyjny sposób myślenia nie zawsze spotyka się ze zrozumieniem otoczenia. Często zostaje doceniony dopiero po dłuższym czasie. Pewna kwestia nie ulega wątpliwości - Salwatorowie wytrwale realizują wyznaczone cele, nie bacząc na opinie innych. Dzięki temu osiągają liczne sukcesy, na przekór wszelkim przeciwnościom.
Pochodzenie imienia Salwator
Opisywane imię pochodzi od słowa salvator, które znaczy „wybawca, zbawiciel”. To łaciński odpowiednik hebrajskiego miana Mesjasz, czyli „namaszczony”.
Zdrobnienia imienia Salwator
Jak zdrobnić imię Salwator? Można użyć form, takich jak: Salwatorek, Salwatorinek, Salwatoruś, Salwinek, Salweczek, Salwiś czy Salwa.
Imieniny Salwatora
Kiedy wypadają imieniny Salwatora? Trzy razy w roku - 18 marca, 17 kwietnia i 22 listopada.
Imię Salwator dla dziecka
Jakie słowo najlepiej opisuje Salwatora? Zdecydowanie „niezależność”. Mężczyzna noszący przywołane imię od dziecka jest indywidualistą. Nie uznaje zbyt wielu autorytetów. Może nawet kwestionować niektóre zakazy rodziców. Bywa uparty i nieustępliwy. Czasem trudno go do czegoś przekonać. Jeśli już jednak podejmie się jakiegoś zadania, to realizuje je od początku do końca. Lubi działać w pojedynkę. Z godną podziwu wytrwałością dąży do wyznaczonego celu i zwykle osiąga wszystko, czego pragnie.
Salwator - edukacja
Salwator jest niezwykle ambitny. Stawia sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Czwórka czy piątka na świadectwie nie wchodzi w grę. Tylko szóstka jest dla niego satysfakcjonującą oceną. We wszystkim, co robi, dąży do perfekcji. W klasie gra zawsze pierwsze skrzypce. Często pełni funkcję przewodniczącego. Jeśli trzeba, wyznacza kierunek działań i rozdziela zadania między członków grupy. Jednocześnie wykazuje się dużą odpowiedzialnością i chętnie przyjmuje nawet największe wyzwania. Potrafi działać pod presją czasu, dzięki czemu często wybawia innych z kłopotów.
Salwator - rodzina i miłość
Salwator lubi dominować w związku. Pełni funkcję głowy rodziny. Bywa stanowczy i porywczy. Jasno wyraża swoje zdanie i nie lubi, gdy ktoś mu się przeciwstawia. Nie znaczy to jednak, że nie potrafi okazywać swoim bliskim miłości czy troski. Wręcz przeciwnie - jest czuły i opiekuńczy. Wspiera partnerkę w realizacji marzeń, służy radą i motywuje ją do działania. Podobnie postępuje wobec dzieci. Szanuje ich indywidualność i pozwala na swobodne wyrażanie siebie. Jest wymagającym, ale jednocześnie troskliwym ojcem. Ma w sobie dużo empatii.
Salwator - predyspozycje zawodowe
Salwator może zrobić w życiu zawrotną karierę. Ma wszystko, czego potrzeba, by osiągnąć sukces. Jest pracowity, charyzmatyczny i odpowiedzialny. Przywołane cechy sprawiają, że mężczyźni o tym imieniu świetnie odnajdują się na stanowiskach dyrektorskich i kierowniczych. Nie mają kłopotów z zarządzaniem ludźmi i pracą pod presją czasu. Łatwo nawiązują kontakty. Są komunikatywni i otwarci. Lubią zarabiać duże pieniądze.
Znani mężczyźni o imieniu Salwator
- Salvatore Adamo - belgijski piosenkarz o włoskich korzeniach. Sprzedał ponad 100 milionów płyt na całym świecie. Zyskał ogromną popularność w Szwajcarii, Francji, Kanadzie, Ameryce Południowej, a nawet w Japonii. Jego największe przeboje to: „Dolce Paola”, „Affida una lacrima al vento” oraz „Tu somigli all’amore”.
- Salvador Dali - jeden z najbardziej znanych hiszpańskich malarzy. Przedstawiciel surrealizmu. Międzynarodową sławę przyniosły mu obrazy, takie jak: „Trwałość pamięci”, „Płonąca żyrafa”, „Sen spowodowany lotem pszczoły wokół owocu granatu na sekundę przed przebudzeniem” oraz „Twarz Mae West, która może posłużyć jako mieszkanie”.
- Salvador Sobral - piosenkarz urodzony w Lizbonie. Reprezentował Portugalię w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem „Amar pelos dois”. Zajął pierwsze miejsce. Wygrał w głosowaniu zarówno widzów, jak i jury.
Salwator w innych językach
Imię Salwator występuje rzadko w języku polskim. Jest natomiast dość popularne w Ameryce Łacińskiej (w Meksyku, Chile, Argentynie, Wenezueli, Kolumbii itp.), a także w Portugalii, gdzie przyjmuje formę Salvador. Natomiast we Włoszech na Salwatora mówi się Salvatore.
Patroni imienia Salwator
Mężczyźni o opisywanym imieniu mają kilku świętych patronów - Salwatora, biskupa Belluno, Salwatora z Horty oraz Salwatora Lilli.
Przysłowia i cytaty z imieniem Salwator
W języku polskim nie ma przysłów z imieniem Salwator. Istnieje natomiast sporo powiedzeń związanych z datami jego imienin. Najpopularniejsze aforyzmy odnoszą się do zjawisk pogodowych. Oto przykłady:
- „Jak w kwietniu mróz, to na pagórku siana wóz”,
- „Suchemu kwietniowi chłop się nie raduje, bo kwiecień mokry dobry rok zwiastuje”.
Ciekawostki o imieniu Salwator
- Salwator to nie tylko imię, ale również zwyczajowa nazwa Placu Zbawiciela w Warszawie, a także osiedli w Krakowie i Trzebinii.
- Imię Salwator nosi jeden z bohaterów powieści Umberto Eco „Imię róży”.
Salwator - szczęśliwa liczba
Salwator lubi być we wszystkim pierwszy. Nic dziwnego, że jego szczęśliwą liczbą jest 1.
Salwator - szczęśliwy kamień
Kamień przywódców, czyli akwamaryn, to talizman Salwatora.
Salwator - szczęśliwy kolor
Dla Salwatora szczęśliwym kolorem jest złoty.