Reklama

Spis treści

Reklama

Znaczenie imienia Serafin

Mężczyzna o imieniu Serafin jest osobą rodzinną, przyjacielską i otwartą na nowe znajomości. To tolerancyjny mężczyzna, wyrozumiały wobec bliskich i obcych. Nie lubi samotności. Szuka towarzystwa osób oczytanych i doświadczonych, które będą go inspirować. Serafin ma pogodne usposobienie. Jest troskliwy zarówno wobec ludzi, jak i zwierząt. Unika konfliktów, a w chwilach kryzysu zawsze szuka porozumienia. W towarzystwie wyróżnia się wysoką kulturą osobistą. Chętnie podejmuje dyskusje na różne, nawet trudne tematy. Jego wadą jest wybuchowość. Serafin nie lubi, kiedy ktoś próbuje nad nim dominować, co natychmiast i dosadnie komunikuje.

Serafin - pochodzenie

Imię Serafin ma pochodzenie semickie. Wywodzi się od hebrajskiego słowa, które oznacza „płomienny”.

Zdrobnienia imienia Serafin

Najpopularniejszym zdrobnieniem imienia Serafin jest Serafinek. Znane są również inne spieszczenia, takie jak np.: Serek, Seruś, Serafinuś, Ser, Finek.

Imieniny Serafina

Serafin obchodzi imieniny 12 i 29 października, a także 14 listopada.

Imię Serafin dla dziecka

Chłopiec o imieniu Serafin jest dzieckiem towarzyskim, lubiącym obecność rówieśników. Unika konfliktów i lubi jasne zasady zabawy. Początkowo sprawia wrażenie nieśmiałego, wycofanego, a nawet zagubionego. Rodzicom nie sprawia problemów wychowawczych.

Serafin - edukacja

Serafin jest człowiekiem ciekawym nowej wiedzy i z przyjemnością uczestniczy w zajęciach dodatkowych. Osiąga doskonałe wyniki w nauce, w szkole jest lubiany przez uczniów i też nauczycieli. Idąc do nowej klasy, potrzebuje trochę czasu na zaaklimatyzowanie. W początkowym okresie jest wycofany i cichy.

Serafin - rodzina i miłość

Serafin jest mężczyzną wrażliwym, oddanym i wiernym. Można na nim polegać w każdej sytuacji. Będzie dobrym mężem i ojcem, chociaż dosyć późno zdecyduje się na założenie rodziny. Serafin jest typem domatora, dlatego czas wolny woli spędzać z bliskimi, a nie w towarzystwie znajomych.

Serafin - predyspozycje zawodowe

Serafin jest dobrym i oddanym pracownikiem, ale nie radzi sobie z presją czasu. Nie sprawdzi się na stanowiskach obarczonych dużym ryzykiem stresu. Ma również problem z podejmowaniem trudnych i wiążących decyzji. Dlatego nie powinien obejmować kierowniczych stanowisk. Pracując w grupie, nigdy nie dominuje, ale jest bardzo mocnym wsparciem zespołu. Ma trudność z przyjęciem krytyki na temat swojej pracy.

Znani Serafinowie

Spośród znanych osób noszących to imię warto wspomnieć o takich postaciach jak.in.: Serafin Fernandes de Arauio (kardynał Kościoła katolickiego), Serafin z Sarowa (mnich prawosławny) oraz Serafin Sokołowski (sekretarz Stanisława Augusta Poniatowskiego).

Serafin w innych językach

Imię Serafin w językach obcych:

  • Seraphin - j. francuski;
  • Seraphinus - j. łaciński;
  • Seraphin - j. angielski;
  • Seraphin - j. niemiecki;
  • Serafino - j. włoski;
  • Serafim - j. portugalski;
  • Serafim - j. ukraiński;
  • Serafim - j. rosyjski.

Serafin - patroni

Patronem jest św. Serafin z Sarowa, mnich, zakonnik, asceta i mistyk. Kanonizowany w Rosyjskim Kościele Prawosławnym. Jest uznawany za jednego z najbardziej kultowych świętych. Chociaż nigdy nie spisał swoich nauk, wypowiedziane przez niego zdania, przeniknęły do życia codziennego i są powtarzane do dzisiaj.

Niektóre ze słynnych pouczeń Serafina:

  • „Pij tam, gdzie koń. Koń zepsutej wody nie będzie pił nigdy”.
  • „Jedz owoc, który je robak”.
  • „Dom stawiaj na tym miejscu, gdzie wygrzewa się żmija”.
  • „Kładź się i wstawaj z kurami, a złote ziarno dnia będzie twoje”.
  • „Jedz więcej zielonego, a będziesz miał mocne nogi i serce wytrwałe jak u zwierza”.
  • „Częściej patrz w niebo, a nie pod nogi, myśli twoje będą jasne i lekkie”.

Przysłowia i cytaty z imieniem Serafin

Jedno z bardziej znanych cytatów, w których występuje to imię, brzmi następująco: „Idźże, Serafinku, macierzyn kochanku. Idźże, Serafinku, maminsynku”.

Ciekawostki na temat imienia Serafin

Serafin to również występująca w Starym Testamencie istota biblijna powstała z bezdymnego ognia. W hierarchii aniołów zajmuje ona pierwsze miejsce, m.in. przed tronami i cherubinami. Chociaż w przekazach ustnych określane są mianem aniołów, Biblia w żadnym miejscu nie nazywa tak serafinów. W Starym Testamencie opisywane są jako istoty pełniące funkcję bożych posłańców.

Serafin - szczęśliwa liczba

Szczęśliwą liczbą Serafina jest 9. Numerologiczne dziewiątki to osoby niezależne, z bardzo rozwiniętą intuicją, którą często kierują się przy podejmowaniu ważnych decyzji. Bardzo ważna dla nich jest sfera duchowa, dzięki której odnajdują balans. Przez obcych dziewiątki odbierane są jako osoby z wielką mądrością życiową i doświadczeniem. Wyróżnia je wrażliwość, kreatywność i gotowość niesienia pomocy innym.

Serafin - szczęśliwy kamień

Szczęśliwym kamieniem Serafina jest bawole oko. Symbolizuje bezpieczeństwo, pewność, stałość i ochronę. To kamień ludzi zaradnych, pracowitych i oddanych sprawie. Przypisuje się mu właściwości magiczne, uzdrawiające choroby dróg oddechowych.

Reklama

Serafin - szczęśliwy kolor

Szczęśliwym kolorem Serafina jest fiolet. Barwa ta symbolizuje kreatywność, wyobraźnię i oryginalność. Fioletowy to kolor ludzi szlachetnych, dobrych i pomocnych.

Reklama
Reklama
Reklama