Kaszki dla niemowlaka

Kaszka to idealne danie na śniadanie lub kolację. I twój maluszek wybierze sobie swój ulubiony smak!

19kasza167.jpg Delikatna, lekkostrawna, a jednocześnie sycąca. Może być ryżowa, mleczna albo pszenna. Kaszka to idealne danie na śniadanie lub kolację. I twój maluszek wybierze sobie swój ulubiony smak!

Kleiki oraz kaszki to szalenie zdrowe (i lubiane przez dzieci) urozmaicenie jadłospisu. Porcja kaszki czy kleiku ryżowego na długo zaspokoi apetyt szybko rosnącego szkraba. W kaszkach znajdują się węglowodany złożone, które przez dłuższy czas zapewniają organizmowi dopływ energii i uczucie sytości. Kleiki i kaszki mają więcej zalet – dzięki specjalnym substancjom (tzw. oligosacharydom), które wspomagają układ odpornościowy dziecka, wzmacniają jego siły obronne przed infekcjami. To szczególnie ważne teraz, gdy wielkimi krokami zbliża się jesień. Sklepowe półki aż się uginają od bogactwa propozycji. Aby pomóc Ci w zakupach, przyjrzeliśmy się rynkowej ofercie producentów kaszek dla maluszków. W tabeli obok znajdziesz podpowiedzi, czym kierować się przy wyborze wśród dziesiątków arcysmakowitych dań z cennych zbóż.

kasze1_kleik.jpgKleiki ryżowe i kukurydziane
Najlepiej zacząć rozszerzanie diety malca właśnie od nich. Mają prostszy niż kaszki skład – zawierają tylko zboże, bez dodatków (cukru, owoców, itp.). To dobry „pomost” między mlekiem i „doroślejszymi” papkami. Malcowi karmionemu piersią zaproponuj pierwszy kleik około siódmego, ósmego miesiąca życia, a karmionemu butelką – w piątym.
Cena: Kleik ryżowy BoboVita, 3,50 zł;
Kleik kukurydziany Nestlé, 3 zł.

Kaszki dla niemowląt - opinie

kasze1_ryzowe.jpgKaszki ryżowe
Jeśli dziecko jest już wystarczająco duże, możesz zacząć przyrządzać mu kaszki. Proponuj dania o różnych smakach. Zacznij od kaszki ryżowej z jabłkami, potem z malinami itp. Do neutralnej kaszki możesz dodawać świeże owoce – mają więcej wartości odżywczych niż owoce w kaszkach.
Cena: Kaszka ryżowa Nestlé, 4 zł;
Kaszka ryżowa BoboVita, ok. 6 zł.

kasze1_mleczno_ryzowe.jpgKaszki mleczno-ryżowe
To produkty, które uwielbiają... mamy. Wystarczy dolać wody i można już jeść! Uwaga, gotowe kaszki zawierają cukier, nie przesadzaj z ich ilością. Stosuj zamiennie z kleikami.
Kaszka mleczno-ryżowa Nestle, 5,50 zł;
Kaszka mleczno-ryżowa HiPP, 7,70 zł;
Kaszka mleczno-ryżowa BoboVita, ok. 6 zł.
Kaszki gotowe do zjedzenia

kasze1_gotowe.jpgKaszki gotowe do jedzenia
Pyszne danie w praktycznym opakowaniu. Otwórz kartonik lub słoiczek i... mały głodomorek może zacząć posiłek. Takie kaszki są niezastąpione w podróży.
Kaszka Przysmak na Dobranoc HiPP, 4,20 zł;
Kaszka do picia Nestlé, 7,50 zł;
Kaszka na Dzień Dobry Gerber, 2,35 zł.

kasze1_pszenne.psd Kaszki pszenne
Gdy dziecko skończy pięć miesięcy, możesz zacząć ostrożnie wprowadzać mu pierwsze kaszki pszenne (z glutenem), a pod koniec pierwszego roku życia – z czekoladą, miodem. Nie obawiaj się nowości – czekolada to świetne źródło magnezu i flawonoidów, zaś miód – kopalnia witamin.
Kaszka mleczno-pszenna HiPP, 7,70 zł;
Kaszka pszenna BoboVita, 6 zł.

Otylia Zagórzańska
Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy