klocki mega bloks
fot. Adobe Stock

Klocki Mega bloks – idealne dla małych dzieci [Przegląd]

Do pierwszych zabaw konstrukcyjnych idealnie nadają się zestawy klocków Mega Blocks. Pasują do dziecięcych rączek i są dobrze wykonane. Tu znajdziesz niedrogie ich zestawy.
Ewa Janczak-Cwil
klocki mega bloks
fot. Adobe Stock
Klocki Mega bloks są produkowane przez Fisher-Price, czyli renomowanego producenta zabawek dziecięcych. To gwarancja dobrej jakości i trwałości klocków. 

Spis treści:
Cechy klocków Mega bloks
Zestawy Mega bloks:
  1. Pojemnik-zwierzak z klockami, 38 zł
  2. Duża torba dla dziewczynki, 55 zł
  3. Ciężarówka, 85 zł
  4. Spacerowy słonik, 85 zł
  5. Wózek, sorter i klocki, 89 zł
  6. Torba z klockami, 99 zł
  7. Farma, 99 zł
  8. Muzyczna farma, 120 zł

Cechy klocków Mega bloks

Wykonano je z bezpiecznego dla dzieci plastiku. Klocki nie mają żadnych ostrych krawędzi i mają duże rozmiary, są więc bezpieczne dla najmłodszych – nie da się ich połknąć ani nimi skaleczyć. 

Zobacz także: Jak dobrać klocki do wieku dziecka [Poradnik]

W zestawach znajdują się klocki różnych formatów – z jedną, dwoma lub więcej wypustkami, z wypustkami w jednym lub w dwóch rzędach. Można je w łatwy sposób łączyć i rozdzielać, co sprawia, że dzieci chętnie się nimi bawią. Ze względu na duże rozmiary, łączenie klocków pozwala szybko zbudować duże obiekty.

Zobacz także: Zestawy klocków Playmobil – dla chłopca i dziewczynki

Klocki Mega bloks to nie tylko budowanie. W niektórych zestawach znajdują się elementy pozwalające na naukę kształtów i kolorów, rozpoznawanie zwierząt po dźwiękach, jakie wydają lub naukę cyfr i prostych działań arytmetycznych. Do kupienia są zestawy uniwersalne oraz tematyczne. Są wśród nich np. farmy, lotniska, ciężarówki.
Redakcja poleca: Klocki dla dzieci - film
Dlaczego warto kupić dziecku klocki? Jakie klocki wybierać dla młodszych i starszych dzieci? Zobacz, co radzi psycholog.

1. Pojemnik-zwierzak z klockami, 38 zł

W pudełku, którego wieczko wygląda jak głowa tygrysa, znajduje się 25 różnokolorowych klocków. Komora pudełka jest prześwitująca. Na głowie tygrysa znajduje się panel do wczepiania klocków. Zestaw idealny na start i bardzo praktyczny – ułatwia zachowania porządku w pokoju dziecka. 
 
klocki mega bloks pudełko zwierzak

2. Duża torba dla dziewczynki, 55 zł

O tym, że klocki w tym zestawie są dla dziewczynek, mogą świadczyć jedynie ich kolory – głównie fioletowe i różowe. Można z nich budować wieże, dom, samochód. 60 klocków znajduje się w torbie zapinanej na suwak i z uchwytem z wierzchu. To sprawia, że łatwiej jest utrzymać porządek w pokoju dziecka lub zabrać zabawkę np. na wypad na weekend.
 
klocki mega bloks torba dla dziewczynki

3. Ciężarówka, 85 zł

W komplecie znajduje się 15 elementów. Można z nich zbudować ciężarówkę przewożącą wyścigowy samochód, który wydaje realistyczne dźwięki. Po przekonstruowaniu, ciężarówka zamienia się w niewielki tor dla wyścigówki. Do zestawu trzeba dokupić 2 baterie AAA. Zabawka dla dzieci od  1. roku życia.
 
klocki mega bloks ciężarówka
 

4. Spacerowy słonik, 85 zł

Można go zabrać na spacer – gdy malec go będzie ciągnął, w brzuchu słonia będą obracać się klocki. Można je później wyjąć i z nich budować. Do skonstruowania także tukan, żyrafa, małpka i hipopotam, które można umieścić na podstawkach z kółkami i ciągnąć za słoniem. Komplet zawiera 25 elementów.
 
klocki mega bloks słonik do ciagnięcia

5. Wózek, sorter i klocki, 89 zł

Fajny komplet dla najmłodszych. Zawiera 25 klocków, wózek z ruchomą rączką i sekcją do budowania oraz zdejmowany sorter. Zestaw będzie bardzo pomocny w nauce rozpoznawania kształtów i kolorów. Idealnie posłuży tez do pierwszych wprawek w łączeniu klocków. Zabawka dla dzieci o 1. r.ż.

 
klocki mega bloks

6. Torba z klockami, 99 zł

Torba zawiera 150 elementów. Dzięki nim dziecko uczy się poznawać kształty, liczby, kolory. Na części klocków znajdują się nadruki z piktogramami, liczbami i działaniami matematycznymi. Dzięki temu można z tych klocków nie tylko budować, ale i uczyć się oraz tworzyć historyjki. Zabawka dla dzieci o 1. roku życia.
 
klocki mega bloks torba do przenoszenia

7. Farma, 99 zł

Zawiera 43 elementy: klocki w różnych kształtach, traktor, 3 figurki (farmer, kurczak, krowa) oraz ruchome klapki z obrazkami zwierząt. Można je łączyć na wiele różnych sposobów. Najwyższa konstrukcja może liczyć aż 61 cm wysokości. Zestaw dla dzieci od 1. roku życia.
 
klocki mega bloks farma

8. Muzyczna farma, 120 zł

Do zbudowania silos, wiatrak i stodoła oraz koń, owca, kura i krowa. Umieszczenie zwierzaków w odpowiednich miejscach pozwala wydobyć z zabawki dźwięki – 12 odgłosów zwierząt i melodii. Zestaw zawiera 46 elementów i nadaje się dla dzieci w wieku 1-5 lat.
 
klocki mega bloks farma muzyczna
[content:0_26761,0_27213,0_27283:CMNews]  
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy