jak wybierać ekologiczne produkty dla dzieci
fot. Adobe Stock

Macierzyństwo bez kompromisów [#PureMoments #PureLove]

Jako mama chcesz dla swojego dziecka wyłącznie tego, co najlepsze. Dlatego wybierając np. ubranka, akcesoria czy produkty pielęgnacyjne, stawiasz przede wszystkim na jakość. Zajmując się na co dzień maluszkiem, polegaj na swojej intuicji oraz... czymś jeszcze.
Katarzyna Rapczyńska-Lubieńska
jak wybierać ekologiczne produkty dla dzieci
fot. Adobe Stock
Dowiedz się, na czym polega macierzyństwo bez kompromisów i spraw, by każdy twój dzień przynosił wyłącznie radość.

Sekrety szczęśliwego macierzyństwa

Gdy myślimy o udanym macierzyństwie, pierwsze co przychodzi nam do głowy, to: dobro naszego maleństwa, harmonia i bezpieczeństwo. Każda z nas pragnie być jak najlepszą mamą. Szukamy bezpiecznych produktów dla dziecka, słuchamy rad doświadczonych osób, a na dodatek staramy się dbać o własny wygląd. Chcesz wiedzieć, jak odnaleźć w tym wszystkim balans i szczerze cieszyć się macierzyństwem? Przede wszystkim:
 
  • Stawiaj na naturalność

Uważasz, że powinnaś nosić perfekcyjny makijaż i wyglądać tak, jak modelka z Instagrama? Pamiętaj, że twoja skóra będzie wyglądała o wiele młodziej, gdy nie będzie pokryta warstwą fluidu. Prostota jest w cenie, a twój naturalny wdzięk przyciągnie o znacznie więcej spojrzeń niż pretensjonalna kreska na oku.
 
  • Poproś partnera o wsparcie

Każda młoda mama pragnie jednego... snu! Nie bój się prosić partnera o pomoc – nawet wtedy, gdy trzeba będzie przewinąć maluszka w środku nocy. Kiedy wreszcie uda ci się wypocząć, zobaczysz, że zyskasz mnóstwo nowej energii do działania.
 
  • Wybieraj świadomie

Pielęgnacja niemowląt ma kluczowe znaczenie. Pamiętaj, aby świadomie wybierać produkty dla swojego maluszka. Co to właściwie znaczy? Zanim sięgniesz po chusteczki lub pieluszki, sprawdź, jakie informacje znajdują się na etykiecie. Prawdziwe, hipoalergiczne produkty dla dzieci łatwo można rozpoznać po:
 
  • zapachu (jeżeli jest intensywny, prawdopodobnie została użyta jakaś substancja zapachowa, która może uczulać)
  • ilości składników (im mniej, tym lepiej – to kluczowa zasada, którą zawsze należy się kierować)
  • certyfikacie (na opakowaniu będzie atest lub pozytywna opinia znanego instytutu)
Skóra niemowlęcia jest bardzo wrażliwa i delikatna. Nie powinna mieć kontaktu z substancjami mogącymi ją uczulać. Dlatego wybór produktów dla dzieci powinien być jak najbardziej świadomy i przemyślany.

W stylu... slow life

Wybierając produkty pielęgnacyjne dla dzieci, warto czasami zwolnić i postać chwilę dłużej przed sklepową półką. Z jednej strony przywiązujemy dużą wagę do składników i ich pochodzenia – z drugiej, kierujemy się najlepszą jakością, a nawet wyglądem. Skrupulatnie oceniając dany produkt, chcemy, aby jego opakowanie i zawartość szły ze sobą w parze. Tak jest w przypadku nowych pieluszek Pampers Pure Protection, z dodatkiem najwyższej jakości bawełny, miękkich włókien pochodzenia roślinnego, pozyskanej w odpowiedzialny sposób pulpy celulozowej oraz innych, starannie dobranych materiałów. Nadal zapewniają do 12 godzin ochrony skóry, której rodzice oczekują od Pampers. Dzięki temu, że są hipoalergiczne, nadają się nawet dla wyjątkowo wrażliwej skóry dziecka. Nie zawierają perfum ani szkodliwych substancji Dodatkowo mają wskaźnik wilgotności, który pokaże ci, kiedy czas zmienić pieluszkę.To jest właśnie świadomy wybór dla twojego dziecka. Bo twój maluszek zasługuje na najlepszą ochronę – bez żadnych kompromisów.

Materiał powstał przy współpracy z: Pampers

Zobacz także

Popularne tematy