Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
maski karnawałowe dla dzieci
Adobe Stock
Gry i zabawy

Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku

Maski karnawałowe dla dzieci są świetnym uzupełnieniem stroju na bal przebierańców. Zobacz, jak zrobić maskę w domu lub wydrukuj szablon maski na bal karnawałowy.

Maski na bal karnawałowy możesz zrobić wspólnie z dzieckiem – potrzebujecie tylko papieru kolorowego, nożyczek i kleju. Ta prosta instrukcja na maskę DIY pozwoli na przygotowanie przebrania na bal bez większego wysiłku (i nie potrzebujesz nawet specjalnych umiejętności!). Uwierz, maski karnawałowe mogą być łatwe do zrobienia. Jeśli jednak wolisz, możesz skorzystać też z maski do druku – wystarczy, że wydrukujesz szablon maski Batmana, kota lub ulubionego zwierzątka na grubszym papierze i pozwolisz dziecku samemu ozdobić swoją maskę! 

Pomysły na maski karnawałowe dla dzieci:

Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]

Maski karnawałowe dla dzieci: co będzie potrzebne?

Zanim przystąpicie do robienia maski, przygotuj:

  • papierowy talerzyk
  • kartki kolorowego papieru: niebieski, czerwony, różowy, żółty
  • klej
  • nożyczki
  • ołówek
  • cekiny, naklejki, mazaki, piórka (opcjonalnie).

jak zrobić maskę karnawałową materiały
Adobe Stock


Maski karnawałowe dla dzieci – jak zrobić?

Aby przygotować maskę karnawałową dla dziecka, postępuj według tej instrukcji zdjęciowej – przeprowadzi cię przez cały proces krok po kroku. Pamiętaj, że to tylko inspiracja, pozwól dziecku puścić wodze fantazji.

jak zrobić maskę karnawałową krok 2
Adobe Stock

  • przetnij talerzyk na pół


jak zrobić maskę karnawałową krok 3
Adobe Stock

  • wytnij w jednej połówce talerzyka otwory na oczy


jak zrobić maskę karnawałową krok 5
Adobe Stock

  • przyklej obramowanie oczu wycięte z żółtego papieru


jak zrobić maskę karnawałową krok 6
Adobe Stock

  • teraz pora przykleić nos/dziób – złóż go z żółtego papieru!


jak zrobić maskę karnawałową krok 7
Adobe Stock

  • przyklej papierowe listki/pióra do góry maski, żeby ją ozdobić. Zaczyna przypominać ptaka, prawda?


jak zrobić maskę karnawałową krok 8
Adobe Stock

  • mogą być różnokolorowe, możecie też przykleić prawdziwe kolorowe piórka, cekiny, naklejki lub narysować wzory farbami, kredkami.


jak zrobić maskę karnawałową krok 9
Adobe Stock

  • Gotowe! Jeszcze doczep do maski wstążeczki lub gumkę, żeby założyć maskę na głowę. Miłej zabawy!

Kolorowe maski do druku

Jeśli nie masz czasu zrobić z dzieckiem maski karnawałowej, możesz ją wydrukować. Skorzystaj z naszych gotowych szablonów, kliknij obrazek i zapisz oraz wydrukuj PDF. Przedstawiamy pomysły na maski karnawałowe dla chłopców i dziewczynek.

Maska batmana - szablon

maska batmana szablon
Adobe Stock

Zobacz więcej gotowych szablonów maski Batmana

Kot - maska do wydrukowania

maska kota szablon
Adobe Stock

Zobacz więcej gotowych szablonów na maskę kota.

Królik - maska do druku

maska królik szablon do druku
Adobe Stock

Zobacz więcej szablonów masek karnawałowych dla dzieci

Zobacz też:

dziecko, święta, Mikołaj, prezent
fotolia
Wychowanie
Mamooo, kiedy wreszcie będą święta?
Jak umilić dziecku czas oczekiwania na święta? Co zrobić, by przedświąteczny okres nie kojarzył mu się z zatłoczonym supermarketem, kolejkami i bladą, wymęczoną mamą? Jak sprawić, by w przedświątecznym zamieszaniu nie zgubić tego, co najważniejsze: radości, ciepła i odrobiny magii?

Święta za pasem, ty nie wiesz w co ręce włożyć, a Twoje dziecko marudzi, bo nie może doczekać się pierwszej gwiazdki, choinki i prezentów?  Podpowiadamy, jak umilić mu czas oczekiwania oraz dotrwać do Wigilii w dobrej formie. Sprawdź także: 8 pomysłów na prezenty dla dziecka za 0 zł Oto lista przedświątecznych przyjemności: Kalendarz adwentowy Dzieci  nie mają pojęcia co to znaczy "za trzy  tygodnie i trzy dni" ani ile to jest "niedługo". Znikające w brzuszku smakołyki  czy drobne prezenty nie tylko osładzają męki oczekiwania, ale także pomagają odmierzać czas. Kalendarz adwentowy można kupić w każdym supermarkecie, ale można też (i warto – bo będzie jedyny w swoim rodzaju) zrobić go samodzielnie. Wersja dla łasuchów . Do szklanego słoja (wazonu, dużej salaterki, ozdobnej kasetki itd) włóż 24 cukierki w pięknych, kolorowych papierkach.  Codziennie jeden z nich wręczaj maluszkowi. Koniecznie wytłumacz mu, że nawet jeśli zje wszystkie naraz,  święta wcale nie rozpoczną się szybciej! Żeby słój wyglądał naprawdę pięknie, ozdób go wstążkami, małymi bombeczkami itd. Wersja dla tych, którzy lubią niespodzianki . Przygotuj 24 kojarzące się ze świętami drobiazgi (np.  bombki, szyszki do powieszenia na choince, orzechy, ciasteczka w kształcie gwiazdek, naklejki, figurki zwierząt, które można zobaczyć w szopce), ładnie je zapakuj. Możesz na przykład włożyć je do białych, papierowych torebek śniadaniowych,  przewiązanych błyszczącą wstążeczką albo zrobić mini-paczuszki  z papierowych serwetek. Jest oczywiście wiele innych możliwości. - W  zeszłym roku zrobiłam kalendarz adwentowy w formie kolorowanki : narysowałam tyle domków,  ile dni dzieliło nas od świąt. Moja córeczka codziennie kolorowała jeden z nich.  W tym roku narysuję choinki - mówi Ewa, mama...

dziecko, maluch, dziewczynka, jesień, dynia
Wychowanie
Zabawy na jesienną nudę
Jesień jest nudna? Skądże znowu! Teraz dopiero można puścić wodze fantazji i zrealizować każdy szalony pomysł. Przekonajcie się sami.

Wyobraźcie sobie, że jesienny park to skarbiec , a wy jesteście szczęściarzami, którzy mogą zabrać z niego, co tylko chcą. Wypchajcie kieszenie kasztanami i żołędziami, poszukajcie klonowych „nosków”, powyginanych gałązek… Pozbierajcie liście. W domu urządźcie wystawę – niech pozostali domownicy oraz goście także się nimi cieszą. A potem uzupełniajcie waszą kolekcję, bo jesienne skarby mają wiele zastosowań. W co bawić się z dzieckiem jesienią? Kasztaniaki . Twojemu dziecku znudziły się już ludziki z kasztanów i żołędzi? Zróbcie gąsienicę, smoka albo nawet autko podobne do tego, jakim jeździ Fred Flinston. Wykorzystajcie do tego patyczki, łupinki po orzeszkach bukowych, sosnowe igły itd. Oprócz zapałek lub wykałaczek użyjcie korków od butelki, włóczki, sznurka i rafii, strzępków kolorowej bibułki, kawałków tkanin, plasteliny, papieru, cekinów, piórek itd. Dyniołki. Małe ozdobne dyn ie (można je kupić w warzywniakach i na bazarach) są piękne same w sobie, ale ozdobione przez dziecko będą jeszcze piękniejsze. Oczy, uszy, a nawet ręce, nogi, skrzydła i co tylko przyjdzie wam do głowy możecie zrobić z plasteliny – będzie trzymać, jeśli dobrze ją rozgrzejecie w dłoniach. „Na plastelinę” możecie przykleić, np. kawałki włóczki (zróbcie z nich dyniołkowi włosy), piórka (a to skrzydła pękatego aniołka) albo cekiny i koraliki (oczy). Zielnik. Przyklejony do kartki suchy liść można oglądać tylko z jednej strony. Włożony w sztywną plastikową okładkę na dokumenty – z obu. Jeśli macie więcej okładek, zróbcie na ich krawędzi otworki (dziurkaczem) i przewiążcie sznurkiem – powstanie książeczka (sznurek trzeba zawiązać luźno, zamiast niego przez dziurki można przełożyć kółka na klucze). Skorzystajcie z miękkich przejrzystych „koszulek” do segregatora – żeby...

przygotowania do świąt
Adobe Stock
Święta i uroczystości
9 sposobów, by umilić dziecku oczekiwanie na święta
Maluch trzeci raz już dzisiaj pyta: mamo, kiedy będą święta? Co zrobić, by ten czas nie kojarzył mu się z supermarketem, kolejkami i wymęczonymi rodzicami?

1. Podaruj dziecku kalendarz adwentowy Wszystkie mamy, z którymi rozmawiałam, zgodne są co do jednego: przygotowania do świąt warto zacząć od podarowania malcowi kalendarza adwentowego . Dzieci nie mają pojęcia, co to znaczy „za trzy tygodnie i trzy dni” ani ile to jest „niedługo”. Znikające w brzuszku smakołyki albo drobne prezenty nie tylko osładzają męki oczekiwania, ale także pomagają odmierzać czas. Wersja dla łasuchów: Kalendarz z czekoladkami. Codziennie wręczaj jeden malcowi. Wytłumacz mu, że nawet jeśli zje wszystkie naraz, święta wcale nie rozpoczną się szybciej! Wersja dla tych, którzy lubią niespodzianki: przygotuj 24 kojarzące się ze świętami drobiazgi (np. bombki, szyszki do powieszenia na choince, orzechy, naklejki) i ładnie je zapakuj. 2. Napiszcie list do Świętego Mikołaja Święty Mikołaj doskonale wie, czy dziecko było grzeczne, warto mu jednak podpowiedzieć, co chciałoby znaleźć pod poduszką albo choinką. Wiadomość najlepiej przekazać mu w liście. Nie wiesz, jaki adres wpisać na kopercie? Adres Świętego Mikołaja: Joulumaa Santa Claus „Post Office” Arctic Circle 96–930 Rovaniemi Finland. Na pewno dojdzie! Można też wysłać elektroniczny list, np. na adres e-mail: santa.claus@santaclausoffice.fi. Albo skorzystać z podpowiedzi jednej z mam: piszemy po prostu MIKOŁAJ, NIEBO i zostawiamy list na kuchennym parapecie. Muszę tylko pamiętać, by go zabrać, gdy mała zaśnie – śmieje się mama. A list do Mikołaja trafia w odpowiednie ręce, czyli do rodziców :) 3. Przedświąteczne porządki Tak, tak, to nie pomyłka! Porządki też mogą być atrakcyjne, zwłaszcza że przy okazji można znaleźć mnóstwo zagubionych drobiazgów, porozmawiać (nie tylko o świętach), powygłupiać się. Albo po prostu porobić coś z dzieckiem. Renata, mama pięcioletniej Kasi i trzyletniego Wojtusia, także...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak