Jak zrobić przebranie dla dziecka – to pytanie spędza sen z powiek wielu rodzicom. No bo jak przebrać dziecko za postać z bajki i nie musieć szyć po nocach lub błagać znajomej krawcowej o pomoc? Mamy kilka pomysłów na to, jak łatwo przebrać dziecko za postać z bajki: wystarczy nieco uprościć strój, użyć odrobiny wyobraźni i kostium karnawałowy DIY gotowy!

Reklama

Jak zrobić przebranie dla dziecka: wspólny pomysł

Spróbuj wymyślić przebranie na bal przedszkolaka razem z dzieckiem. Takie kreatywne podejście do stylu i przebrania całej postaci to świetna zabawa także dla malucha. Jak to zrobić w praktyce? Jeśli dziecko ma ochotę bawić się w króla, królową/księcia, księżniczkę – trzeba wspólnie określić, jak mają wyglądać kolejno: królewski płaszcz, berło, korona. Jeśli zapytasz dziecko, z czego to może być zrobione, zdziwisz się, jak szybko maluch wpadnie na ciekawe, często bardzo nietypowe pomysły.

Reklama

Nasze pomysły to np.: korona z futrzanych drucików, peleryna z koca, tron ze zwykłego małego krzesełka i berło z... drewnianej pałeczki do miodu. Oczywiście na potrzeby balu karnawałowego można te wszystkie atrybuty nieco podrasować, okleić kolorowym lub błyszczącym papierem, naklejkami, ozdobić, ale zabawa, tak czy inaczej, będzie z pewnością udana.

Reklama
Reklama
Reklama