Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
jak zrobić przebranie dla dziecka
Adobe Stock
Gry i zabawy

Jak zrobić przebranie dla dziecka? 7 pomysłów na kostium karnawałowy DIY

Jeśli zastanawiasz się, jak przebrać dziecko np. za postać z bajki, mamy kilka łatwych pomysłów. Być może twoje dziecko marzy o tym, by zostać Pszczółką Mają, strażakiem, wilkiem lub groźnym piratem? Podpowiadamy, jak niewielkim kosztem zrobić szybkie przebranie dla dziecka.

Jak zrobić przebranie dla dziecka – to pytanie spędza sen z powiek wielu rodzicom. No bo jak przebrać dziecko za postać z bajki i nie musieć szyć po nocach lub błagać znajomej krawcowej o pomoc? Mamy kilka pomysłów na to, jak łatwo przebrać dziecko za postać z bajki: wystarczy nieco uprościć strój, użyć odrobiny wyobraźni i kostium karnawałowy DIY gotowy! 

Jak zrobić opaskę księżniczki Lei z Star Wars

Jak zrobić przebranie dla dziecka: wspólny pomysł

Spróbuj wymyślić przebranie na bal przedszkolaka razem z dzieckiem. Takie kreatywne podejście do stylu i przebrania całej postaci to świetna zabawa także dla malucha. Jak to zrobić w praktyce? Jeśli dziecko ma ochotę bawić się w króla, królową/księcia, księżniczkę – trzeba wspólnie określić, jak mają wyglądać kolejno: królewski płaszcz, berło, korona. Jeśli zapytasz dziecko, z czego to może być zrobione, zdziwisz się, jak szybko maluch wpadnie na ciekawe, często bardzo nietypowe pomysły. 

Nasze pomysły to np.: korona z futrzanych drucików, peleryna z koca, tron ze zwykłego małego krzesełka i berło z... drewnianej pałeczki do miodu. Oczywiście na potrzeby balu karnawałowego można te wszystkie atrybuty nieco podrasować, okleić kolorowym lub błyszczącym papierem, naklejkami, ozdobić, ale zabawa, tak czy inaczej, będzie z pewnością udana.

karnawał
Adobe Stock
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Karnawał to czas zabaw przypadający po rozpoczęciu nowego roku. W czasie jego trwania organizowane są huczne imprezy, eleganckie bale, także bale przebierańców i maskowe. Tradycja karnawałowa wywodzi się z dawnych zwyczajów i związana jest z kultem płodności i urodzaju. Wiąże się z nią wiele ciekawych obyczajów, które praktykowane są w różnych krajach na świecie.

Karnawał to słowo wywodzące się od włoskiego carnevale , które z kolei pochodzi od łacińskiego wyrażenia: carnem levāre , co oznacza: usuwać mięso. Karnawał to czas poprzedzający Wielki Post, dlatego dawniej wiązał się z okresem folgowania sobie w jedzeniu, sięgania po mięsiwa i trunki, aby później rozstać się z nimi na czas Wielkiego Postu. Najbardziej znane na świecie tradycje karnawałowe związane są z miastami Rio de Janeiro i Wenecją. Karnawał – historia i czas trwania w 2023 roku Karnawał, rozumiany obecnie jako czas zabaw, a nie żegnania się z mięsem, zawsze zaczyna się tego samego dnia – 6 stycznia. Wtedy w kościele katolickim wypada święto Trzech Króli . Zakończenie karnawału jest ruchome i przypada na wtorek przed Środą Popielcową. Ostatnie pięć dni karnawału to tzw. ostatki , które niegdyś były szczególnie hucznie świętowane. W 2023 roku karnawał będzie trwał od środy 6 stycznia do wtorku 21 lutego. W dniu 22 lutego wypada bowiem Środa Popielcowa, od której rozpoczyna się   Wielki Post .   O ile w ubiegłym roku karnawał liczył 55 dni, to w 2023 będzie to 47 dni. Pierwsze wzmianki o karnawale pochodzą z X wieku z Wenecji we Włoszech. Pierwszy raz użyto słowa karnawał, a dokładniej carnevale , w dokumencie z roku 904, w którym wspomniano o publicznej rozrywce, którą nazwano karnawałem. W kolejnych wiekach w Wenecji rozwinęła się tradycja noszenia podczas karnawału masek i przebrań, co pozwalało ukryć swoją tożsamość. Pozwalało też zacierać podział ludzi na klasy społeczne, wyznawaną religię i płeć, co umożliwiało nieskrępowaną zabawę, ale też drwiny z bogatych, arystokracji, władzy i duchowieństwa. Karnawał w Polsce Obecnie karnawał to czas spotkań ze znajomymi, domowych potańcówek i bali, także maskowych, które organizowane są zarówno w eleganckich miejscach, jak i...

masy plastyczne dla dzieci
Adobe Stock
Gry i zabawy
Masy plastyczne dla dzieci – 9 najlepszych przepisów
Domowe masy plastyczne dla dzieci są łatwe w wykonaniu, a frajda z zabawy nimi jest naprawdę ogromna. Sprawdź, jak własnoręcznie zrobić masę plastyczną. Przedstawiamy aż 9 takich mas. Wybierz tę, która najbardziej spodoba się twojemu dziecku.

Masy plastyczne to szybki i łatwy sposób na udaną zabawę dla najmłodszych. Wcale nie musisz ich kupować w sklepie, płacąc za nie krocie. Każdą z nich możesz wykonać samodzielnie lub z pomocą dziecka w domu. Prezentujemy różne domowe masy plastyczne dla dzieci. Znajdziesz wśród nich masę solą, ciastolinę, masę balonową, a nawet sztuczny śnieg! Masa do modelowania dla małych dzieci ma mnóstwo zalet, między innymi pozwala ćwiczyć sprawność palców oraz całych dłoni. Dodatkowo wyzwala kreatywność wśród najmłodszych.    Masy plastyczne dla dzieci – przepisy :  Piasek kinetyczny Piasek księżycowy Sztuczny śnieg Domowa ciastolina Piankolina Masa solna Masa porcelanowa Slime Masa balonowa Masy plastyczne do zrobienia w Thermomixie Piasek kinetyczny Piasek kinetyczny, zwany też piaskoliną, to masa plastyczna do zabawy, która przypomina prawdziwy piasek. Można się nim bawić zupełnie tak jak tym, który znajduje się w piaskownicy lub na plaży. Dużym plusem jest to, że stworzone budowle nie rozpadają się jednak tak szybko. Do zrobienia piaskoliny potrzebujecie jedynie kilku produktów: mąki ziemniaczanej, wody, barwnika, płynu do naczyń i piasku. Sprawdź, jak zrobić piasek kinetyczny . Piasek księżycowy Kolejną wersją masy plastycznej do zabawy jest tzw. piasek księżycowy. Niektórzy mogą znać tę masę do modelowania dla małych dzieci pod nazwą moon sand. Robi się go bardzo szybko, a do jego wykonania potrzeba jedynie dwóch składników: mąki i oleju. Zobacz, jak zrobić taki piasek księżycowy samodzielnie w domu. Sztuczny śnieg Sztuczny śnieg sprawdzi się idealnie, zwłaszcza gdy zimą nie ma na dworze tego prawdziwego. Wcale jednak nie trzeba rezygnować ze śnieżnych zabaw! Zrobienie sztucznego śniegu zajmuje jedynie kilka minut, a efekt jest naprawdę...

Strój na pierwszy dzień wiosny
Adobe Stock
Gry i zabawy
Jak zrobić strój wiosny? Pomysły na przebrania na pierwszy dzień wiosny
Przebranie dziecka w wiosenny strój to świetny pomysł na świętowanie pierwszego dnia wiosny – zarówno w przedszkolu, jak i w domu. Podpowiadamy, jak przebrać dziecko na pierwszy dzień wiosny – gotowe stroje dla dziewczynek i chłopców nie muszą być drogie, a własnoręczne przygotowanie przebrania to świetna zabawa.

W pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca, uczniowie często obchodzą dzień wagarowicza . Oczywiście przedszkolaki nie mają w zwyczaju wagarowania, za to często świętują nadejście wiosny podczas przedszkolnych balów przebierańców czy przedstawień z wierszykami i radosnymi piosenkami. Jak przebrać dziecko na pierwszy dzień wiosny? Mamy dla was garść inspiracji – z pewnością któryś z naszych pomysłów przypadnie do gustu twojemu dziecku. Pamiętaj, że najważniejsze, aby dziecko było zadowolone – pozwól mu wybrać wiosenne przebranie, nawet jeśli sama masz nieco inny pomysł na strój. Jak przebrać dziecko na pierwszy dzień wiosny? Popularne wiosenne przebranie dla dziecka to strój Pani Wiosny lub Pana Wiosny. Wymyślanie stroju to znakomite ćwiczenie kreatywności: w końcu każde dziecko może sobie wyobrazić Panią Wiosnę lub Pana Wiosnę inaczej. Wykonując strój własnoręcznie, dziecko nie tylko będzie się świetnie bawić, ale też nada swojemu przebraniu indywidualny charakter. Z pewnością nikt nie będzie miał takiego samego przebrania! Jak przygotować taki strój? Wystarczą: zielona sukienka, sukienka w kwiaty, kwieciste spodenki i zielona koszulka (jeśli nie macie takich ubrań w domu, być może warto udać się do pobliskiego sklepu z używaną odzieżą?); z zielonego materiału, np. tiulu, zróbcie pelerynę; pelerynę ozdóbcie kwiatami: możecie kupić gotowe plastikowe lub zrobić je z krepiny i kolorowego papieru (można je przyczepić do materiału przy pomocy gorącego kleju lub przyszyć); koniecznie zróbcie także wianek lub ozdóbcie kwiatami opaskę do włosów. Dobrym pomysłem na pierwszy dzień wiosny będzie zakup farb do malowania buzi. Jeśli malec nie jest alergikiem, taki dodatkowy kolorowy akcent sprawi mu dużo frajdy. Nie musisz mieć wyjątkowych zdolności plastycznych – na pewno bez problemu pomalujesz buzię dziecka na...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak