Przedstawiamy propozycje prostych fryzur dla dziewczynek, które przetrwają cały dzień zabawy, nauki, lekcje wf i inne dziecięce aktywności. Są łatwe do wykonania i nie zajmują wiele czasu, a przy tym są efektowne i oryginalnie. Zobacz, jak krok po kroku uczesać dziecko. Eksperymentowanie z fryzurami sprawi wam wiele radości.

Reklama

Jak uczesać dziewczynkę?

Większość dziewczynek chce mieć długie włosy. I warto to marzenie spełniać, pamiętając, że dla dzieci, które dużo czasu spędzają w ruchu, noszenie rozpuszczonych długich włosów bywa niewygodne, a w niektórych sytuacjach – gdy włosy są bardzo długie – również niebezpieczne. Kosmyki przeszkadzają, plączą się, wpadają do oczu, utrudniają samodzielne ubieranie, mogą w coś się wkręcić lub zostać przytrzaśnięte.

Pojawia się pytanie, jak uczesać dziewczynkę, by fryzura wyglądała ładnie, ale nie utrudniała życia dziecku. Najprostszym rozwiązaniem są kucyki i ślimaczki. Warto jednak spróbować również ulepszonych wersji tych fryzur. Łatwe fryzury dla dziewczynek prezentuje fryzjerka z salonu fryzjerskiego „Emilia”.

Proste fryzury dla dziewczynek – pomysły

Przedstawiamy propozycje prostych i efektownych fryzur dla dziewczynek. Wszystkie uczesania możesz wykonać sama w domu, bez pomocy fryzjera. Wystarczą gumki do włosów, spinki i fajna fryzura gotowa! Zobacz, jak krok po kroku zrobić ciekawe fryzury dla dziecka.

Fryzura dla dziewczynki – fikuśny kok

fryzury dla dziewczynek do pzredszkola

Sposób wykonania:
Zbierz włosy dziewczynki w kucyk na środku głowy (lub jeśli chcesz – odrobinę z boku). Zrób to przy pomocy specjalnego wypełniacza do koka. Opleć włosy wokół niego, tak by powstał koczek. Końcówki włosów zawiń i przypnij wsuwkami. Całość delikatnie wygładź i piękna fryzura gotowa.

Zobacz także

Fryzura dla dziewczynki – ślimaczki

fryzury dla dziewczynek do przredszkola

Sposób wykonania:
Zrób dwa kucyki na głowie dziecka. Włosy opleć wokół gumek, tak by powstały malutkie koczki. Końcówki włosów przypnij ozdobnymi spinkami.

Fryzura dla dziewczynki – koszyczek

fryzury dla dziewczynek do przedszkola

Sposób wykonania:
Zbierz włosy w wysoki kucyk, zapleć go w warkocz i na końcu zwiąż gumką. Warkoczyk zawiń wokół gumki, tak by powstał koczek przypominający koszyczek. Przymocuj go spinkami.

Fryzura nr 4 – kok „kwiatek”

fryzury dla dziewczynek do przedszkola


Sposób wykonania:
Włosy zwiąż w wysoki kucyk, opleć go wokół gumki, a końcówki włosów przypnij spinką z dużą ozdobą (np. z kwiatkiem) tak, by całość była stabilna. Ozdobna spinka w tym przypadku jest głównym elementem tej fryzury.

Fryzura nr 5 – oryginalny kucyk

fryzury dla dziewczynek do przedszkola

Jak uczesać dziecko:
Część włosów zaczesz do góry i zwiąż gumką. Pozostałą część włosów zwiąż nieco niżej gumką, dołączając niej włosy spięte wyżej. Całość przełóż w charakterystyczny sposób (jak na filmie), by fryzura stała się bardziej oryginalna. Możesz też zatrzymać się na etapie pierwszym i zostawić włosy upięte tylko dwoma gumkami.

Zobacz także:

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama