3 pomysły na zabawę z dzieckiem w wieku 18–36 miesięcy
Czy wiesz, że zabawa to najlepszy sposób na naukę dla dziecka? Wystarczy odpowiednia zabawka i kreatywny pomysł, by maluch zamienił się w małego odkrywcę czy gwiazdę sceny muzycznej. Nie wierzysz? Przekonaj się sama!
Jak w przyjemny sposób nauczyć dziecko nazw egzotycznych zwierząt, położenia geograficznego odległych krajów, rozpoznawania emocji czy liczenia? Najlepiej przez zabawę!
Jeśli chcesz, aby Wasze wspólne zabawy były jeszcze ciekawsze i by Twoja pociecha zdobyła jeszcze więcej nowych umiejętności, weź udział w konkursie i wygraj 1 z 20 zabawek od Fisher-Price!
W co bawić się z dzieckiem w wieku 18–36 miesięcy?
1. Kolorowe humory. Podczas zabawy Kredkami „Kolorki-humorki” bez trudu jednocześnie nauczysz dziecko liczyć, rozpoznawać emocje oraz kolory. Jak to możliwe? Każda kredka zawarta w zestawie jest wyjątkowa – zaskoczona, smutna, śpiąca, wesoła lub zła, czyli przedstawia inną emocję. Gdy dziecko naciska na kredki, słyszy piosenki i wypowiedzi o kolorach, liczbach i uczuciach, a za umieszczanie poszczególnych kredek we właściwych otworach zostaje nagrodzone radosnymi komunikatami i melodiami! Gdy maluch opanuje już poszczególne nazwy emocji i będzie potrafił je nazwać oraz połączyć z odpowiednim numerem i kolorem, chwyćcie za prawdziwe kredki oraz papier i zacznijcie zabawę w rysowanie. Jak się bawić? Bardzo prosto! Ty mówisz jeden z pięciu kolorów, a zadaniem dziecka jest narysowanie jakiegoś zwierzątka, które jest w tym kolorze i które wyraża przypisaną do koloru emocję. Na przykład, gdy mówisz żółty, maluch może narysować wesołą pszczołę, a gdy mówisz czerwony – złego kraba. Możecie także wspólnie tworzyć ilustracje do śpiewanych przez kredki piosenek.
2. Mały odkrywca. Wybierz się z dzieckiem w podróż dookoła świata i zaszczep w nim podróżniczego bakcyla, a to wszystko bez wychodzenia z domu dzięki Edukacyjnemu Globusowi Odkrywcy. Dzięki niemu dziecko odkryje poszczególne kontynenty, zwierzęta, które tam mieszkają, środki transportu, a także różnojęzyczne powitania i muzykę z różnych zakątków globu. Liczne wypowiedzi i piosenki sprawią, że dziecko będzie się czuło, jakby naprawdę odwiedzało te miejsca. Gdy już zwiedzicie cały świat, możecie wspólnie przygotować rysunkowy album z podróży. Poproś dziecko, by na osobnych kartkach narysowało to, czego dowiedziało się o różnych kontynentach, pomóż maluchowi podpisać obrazki odpowiednimi powitaniami, a całość ładnie oprawcie i powieście w pokoju dziecka jako pamiątkę z jego „pierwszej wyprawy”. Możecie także umówić się, że każdego dnia witacie się rano w innym języku, np. w poniedziałki po polsku, we wtorki po angielsku, w środy po francusku itd. Dzięki temu w prosty sposób nauczysz malucha także dni tygodnia.
3. Mała gwiazda estrady. Twoje dziecko uwielbia śpiewać i w przyszłości marzy o tym, by zostać sławną piosenkarką lub piosenkarzem? Pomóż spełnić mu marzenia i zapewnij najlepszy sprzęt dla małego muzyka, czyli Mikrofon malucha – Śpiewaj i nagrywaj! Dzięki 2 trybom zabawy maluch może nagrywać swój własny głos lub śpiewać razem ze Szczeniaczkiem radosne edukacyjne piosenki. Używając mikrofonu, jednocześnie uczy się alfabetu, liczenia od 1 do 20, a także kolorów i przeciwieństw, bo mikrofon podświetla się w kolorze, o którym opowiada w piosence. A jeśli młoda gwiazda chce nagrać swój występ, wystarczy wcisnąć przycisk i zaśpiewać – zabawka odtworzy nagranie, dodając do niego podkład i ciekawy efekt dźwiękowy! Pomóż dziecku nauczyć się wybranej piosenki, stwórzcie do niej ciekawą choreografię i przygotujcie występ z prawdziwego zdarzenia. Ze starych ubrań, materiałów lub krepiny zróbcie kostium, za scenę niech posłuży Wam niewielki podest, przygotujcie też papierowe zaproszenia na występ dla pozostałych członków rodziny i zróbcie show, jakiego nie powstydziłby się najlepszy wokalista.