Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wychowanie

Pierwszy raz z dzieckiem w restauracji

Martwisz się, że twoje dziecko jest na to jeszcze za małe? Spróbujemy cię przekonać, że warto wybrać się na rodzinny obiad poza domem.

Wszystko jedno, czy wybieracie się po spacerze na obiad do osiedlowej knajpki, czy zamierzacie świętować rodzinną uroczystość w eleganckim lokalu. Wyjście z dzieckiem do restauracji bywa stresujące. Co będzie, jeśli malec wystraszy się obcych, nie tknie ani kęsa z zamówionych potraw albo obleje sokiem porzeczkowym siebie, ciebie i obrus?

Zanim wybierzesz się z dzieckiem do restauracji

Nim zarezerwujesz stolik, sprawdź, czy restauracja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców, oferując udogodnienia i atrakcje dla maluchów. Planując wyjście czy spotkanie ze znajomymi, najlepiej wybrać lokal, w którym najmłodsi klienci są mile widzianymi gośćmi. Szukając takiego miejsca, kieruj się nie tylko ceną posiłku czy dogodną lokalizacją, ale także opiniami innych gości.

Co powinno znaleźć się w restauracji przyjaznej dziecku?

Jeśli masz malutkie dziecko, dowiedz się, czy lokal oferuje wysokie krzesełka dla niemowląt, pokój dla mamy karmiącej i możliwość podgrzania potraw w słoiczkach. Dla nieco starszego malca ważne będą inne atrakcje – opiekunka zajmująca się zabawianiem małych gości, kącik zabaw lub przybory do rysowania, możliwość zwiedzania kuchni. Wszystko to sprawi, że kilkulatek nie będzie się nudził.

Jak przygotować dziecko na wyjście do restauracji?

Wizyta w restauracji nie wymaga specjalnych przygotowań. Dwu-, trzylatka z reguły cieszy perspektywa zjedzenia obiadu w nowym otoczeniu. Abyście jednak wszyscy czuli się wtedy komfortowo, porozmawiajcie przed wyjściem o zasadach grzecznego zachowania. Uprzedź malca, że idziecie w fajne miejsce, ale  krzyki, bieganie czy kłótnie z rodzeństwem nie są tam mile widziane. Tylko go nie strasz, że będzie musiał przez dłuższy czas siedzieć spokojnie, bez ruchu, w milczeniu. Jeżeli twoje dziecko jest wyjątkowo energiczne, zaplanujcie obiad po dłuższym spacerze. Zadbaj też, aby wyjście nie wypadło w porze drzemki malca – unikniecie marudzenia w trakcie obiadu. A jeśli dajesz maluchowi możliwość wyboru menu – ogranicz się do dwóch propozycji (ułatwisz mu podjęcie decyzji).

Restauracyjne menu dla dziecka

Nawet jeśli macie wyrafinowany gust i uwielbiacie egzotyczne potrawy, dzieci są zwykle konserwatywne w kwestii jedzenia. Na pewno nie namówisz dwulatka, by spróbował sushi, dlatego jeżeli wybierasz restaurację z egzotycznym menu, upewnij się, czy oferowane tam są również proste potrawy, odpowiednie dla najmłodszych (w wielu lokalach jest specjalna karta dań dla dzieci). W razie wątpliwości zabierz z domu gotową zupę. Możesz też poprosić o dodatkowy talerz i zaproponować szkrabowi spróbowanie potrawy zamówionej przez rodziców.

W razie wpadki dziecka w restauracji

Każde dziecko, i niemowlę, i kilkulatek, może mieć gorszy dzień. Jeżeli przy obiedzie grymasi, płacze, postaraj się być wyrozumiała. Nie pozwalaj jednak na zachowanie, które zakłóca spokój pozostałym gościom – w razie awantury wyprowadź dziecko na chwilę z sali i daj mu czas na uspokojenie się. W przypadku „katastrofy”, jak rozlanie soku czy poplamienie obrusa, nie karć malca zbyt surowo. Wystarczą po prostu przeprosiny.

Zobacz też: Pierwszy raz u dentysty

Mama w podróży – rozmówki angielskie: w restauracji [WIDEO]

dziecko w restauracji
fotolia.com
Wychowanie
Z dzieckiem w restauracji - jak zaplanować wizytę
Wizyta z dzieckiem w restauracji to nie musi być dla rodziców stres. Jeżeli nie masz ochoty gotować lub chcesz uczcić jakieś wydarzenie wizytą w restauracji razem z dzieckiem, przygotuj się do tego wyjścia. Przeczytaj, o czym warto pamiętać, jeśli chcesz zjeść z dzieckiem poza domem.

W restauracji z niemowlęciem Niemowlęta w restauracji są mniej kłopotliwe, niż starsze dzieci. Można je nakarmić piersią lub butelką. Nie potrzeba dla nich specjalnych placów zabaw – wystarczy im własny gryzak lub klocki. Mogą spać w wózku lub siedzieć na kolanach u któregoś z rodziców. Większość restauracji oferuje krzesełka dla dzieci. Jeżeli twoje niemowlę samo już siedzi, prawdopodobnie będzie z zainteresowaniem obserwowało, co się dzieje.  Wybierając się do restauracji z niemowlęciem, kieruj się zdrowym rozsądkiem. Nie zabieraj ze sobą kilkutygodniowego malucha, zwłaszcza w sezonie przeziębień .  Przed wyjściem do restauracji sprawdź: Czy wjedziesz tam wózkiem   Czy w środku będzie gdzie postawić wózek – przy rezerwacji warto uprzedzić obsługę o tym, że będziesz potrzebować miejsca, zwłaszcza, gdy twój wózek jest duży Czy w łazience jest przewijak lub np. kanapa, na której można dziecku zmienić pieluszkę w razie potrzeby  W restauracji z małym dzieckiem Jeśli twoje dziecko już samo chodzi i je stałe pokarmy , przy wyborze restauracji musisz wziąć pod uwagę więcej rzeczy. W takiej sytuacji na pewno zrezygnuj z restauracji o bardzo oficjalnym charakterze. W końcu dzieci są mistrzami wszelkich wpadek, szkoda twoich nerwów. Dobrze, gdyby restauracja była przyjazna rodzinom i np. miała wydzielony kącik dla dzieci. Jeżeli nie ma, weź ze sobą jakieś zabawki i kredki, które wypełnią dziecku czas oczekiwania na posiłek. Weź też jakąś przekąskę, na wypadek, gdyby dziecko nie chciało zjeść niczego z menu.  Świetnie, jeżeli jest w miarę ciepło, a restauracja ma ogródek – wtedy dziecko może biegać i nie będzie to specjalnie kłopotliwe dla pozostałych gości. Tak czy inaczej, przed wyjściem wytłumacz dziecku, gdzie i po co idziecie i jak należy się tam zachowywać. Niegrzeczne...

sposób na niejadka
Fotolia
Aktualności
Niejadek w restauracji – co mu zamówić?
Pomysł, na jaki wpadli właściciele tej restauracji, jest naprawdę świetny. Dzieci pokochają takie menu!

Gdy idziemy do restauracji z dzieckiem  zaczyna się dyskusja, proszenie, przekupywanie, oby tylko dziecko coś zjadło. Mowa tu oczywiście o niejadkach, a nie tych dzieciach, które chętnie próbują nowych potraw i od stołu trzeba je odciągać. To z tymi dziećmi, które jak to się mówi, mogą żyć samym powietrzem, jest zawsze największy problem. Rodzice się martwią, dzieci denerwują, co to za przyjemność iść wtedy na wspólny obiad do restauracji? Dlatego też wielu rodziców odmawia sobie przyjemności wyjścia na obiad i zrobienia sobie odpoczynku od domowej kuchni. Zniechęcają ich restauracje nieprzygotowane na przyjście dzieci i serwujące dania, których dzieci po prostu nie lubią. Ta restauracja postanowiła wspomóc rodziców. Stworzyła menu dla dzieci, które zawiera tylko cztery dania, za to takie, które większość maluchów jest w stanie zjeść bez kręcenia nosem. Pomijamy fakt, czy to zdrowe i na pewno najlepsze pożywienie dla dzieci, ale coś za coś. Jeżeli pilnujemy by nasze pociechy jadły zdrowo przez całe tygodnie, to raz na jakiś czas, gdy idziemy zrelaksować się i wspólnie spędzić razem czas, możemy trochę sobie odpuścić. Nie ma nic bardziej stresującego, niż namawianie dziecka w miejscu publicznym do zjedzenia pożywnej sałatki, jeżeli ono nie ma na to ochoty.  Poznaj sposoby na 4 typy niejadka! Menu zaproponowane przez restauratora to: 1. "Nie wiem" – czyli hot-dog z frytkami 2. "Nie mam pojęcia" – 2 kawałki kurczaka z frytkami 3. "Nie jestem głodny" – grillowany ser z frytkami 4. "Nie będę tego jeść"  – paluszki rybne z frytkami   Local Delis Kids menu from funny Znacie te słowa? Pewnie często je słyszeliście? Najczęściej chyba pada – nie będę tego jeść!  Podobno dzieci odwiedzające tę restaurację są zachwycone menu stworzonym...

mamy, dzieci
fotolia
Wychowanie
Pierwszy raz na przyjęciu z dzieckiem
Ciocia zaprosiła was na imieniny? A może z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka chcesz wyprawić kinderbal? Bez obaw. Impreza z dzieckiem nie musi skończyć się katastrofą.

Nadszedł dzień, w którym twoja pociecha musi zadebiutować na mniejszym lub większym przyjęciu – w gronie rodzinnym lub wśród kolegów. Odniesie sukces, jeśli uda się wam przewidzieć wszystkie – również te niemiłe – niespodzianki. Dziecko na przyjęciu u cioci na imieninach... Dziecko może być onieśmielone i wystraszone licznym towarzystwem dorosłych. Przed uroczystością przypomnij mu, choćby na zdjęciach, osoby, które już zna, a o nieznajomych opowiedz. Nie dziw się, gdy mimo to odmówi przywitania się z nimi lub uzna, że najbezpieczniej jest na kolanach u mamy. Do niczego go nie zmuszaj. Możesz wcześniej poćwiczyć z nim składanie życzeń. Jeśli jednak w ostatniej chwili rozpłacze się i schroni za tobą, to trudno. Przy stole dzieci się nudzą Bądź przygotowana, że na zmianę z mężem będziecie zajmowali się maluszkiem. Na „dorosłej” uroczystości dziecko może szybko się znudzić i domagać powrotu do domu, zwłaszcza gdy nie spotka rówieśników. Nie wymagaj od niego spokojnego siedzenia przy stole – w tym wieku to niewykonalne! Zabierzcie kilka ulubionych zabawek, jeśli wybieracie się tam, gdzie nie ma dzieci. Aby uniknąć nudy, spróbuj włączyć dziecko w rozmowy przy stole. Elegancko w restauracji z dzieckiem Gdy przyjęcie ma się odbyć w restauracji, dla własnej i dziecka wygody sprawdź wcześniej:czy dostępne będą wysokie krzesła dla najmłodszych i potrawy z dziecięcego menu (lepiej mieć pod ręką słoiczek z deserem i banana, bo najbardziej wykwintne dania niekoniecznie muszą smakować maluszkowi). Aby uniknąć krępującego pouczania wśród obcych, przed wyjściem przypomnij, dlaczego nie wolno trzymać łokci na stole i mlaskać w trakcie posiłku. Katastrofy towarzyskie podczas przyjęcia z dzieckiem Nadmiar wrażeń to wyzwanie dla małego dziecka. Kiedy się rozzłości lub rozpłacze, wyprowadź je na chwilę do...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak