Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
tablica kredowa dla dzieci do pisania
Adobe Stock
Wychowanie

Tablica kredowa do pisania dla dziecka czy to dobry prezent?

Czy warto kupić dziecku zwykłą czarną tablicę, po której można pisać i rysować kredą? Na pytanie, czy w dzisiejszych czasach to jeszcze jest dobry i atrakcyjny prezent dla przedszkolaka, odpowiada psycholog.
Beata Chrzanowska - pedagog specjalny, psycholog, terapeuta rodzinny
Beata Chrzanowska-Pietraszak
Konsultacja merytoryczna

Chcę kupić dla mojego przedszkolaka tablicę do pisania (taką małą drewnianą, opartą na stojaku), po której można rysować kredą? Czy to dobry pomysł? – pyta nas mama 5-letniej Julki. Prezent w postaci kredowej tablicy do pisania kiedyś sprawiał małym dzieciom dużo radości. Ponieważ żyjemy w epoce ekranów i szkolnych tablic elektronicznych, można się zastanawiać, czy to nadal zakup warty rozważenia. Czy warto kupować taką tablicę, zwłaszcza gdy dziecko garnie się do elektroniki.

115 rzeczy do zrobienia w wakacje 2022: szalone i kreatywne pomysły

Tablica kredowa do pisania dla dziecka – tak czy nie?

Tak, taka tablica do pisania na pewno przyda się każdemu przedszkolakowi – uważa psycholog, Beata Chrzanowska-Pietraszek. – Po pierwsze, pisanie na stojąco jest dla dziecka łatwiejsze niż przy stole. A po drugie, dzięki takiej tablicy przedszkolak z ochotą może poznawać literki czy cyfry.

Kredowa tablica do pisania i rysowania może przydać się także dziecku, które nie lubi rysować lub nie chce tego robić – jeśli jakiś rysunek się nie uda, można go przecież natychmiast zmazać. I nikt nie zauważy, że kotek ma za duże uszy, a słonko krzywy uśmiech – podkreśla ekspertka.

Podsumowując: Technologia się rozwija, dzieci chętnie sięgają po smartfony i tablety, ale nadal z przyjemnością rysują kredą po chodniku, gdy się je tylko do tego zachęci. Stara analogowa tablica do pisania również może być doskonałą zabawką, która pomoże dziecku rozwijać jego umiejętności manualne. W końcu rysowanie kredą, to coś zupełnie innego niż rysowanie na tablecie...

Tablica do pisania? A może cała ściana?

Dobrym pomysłem może okazać się też pomalowanie całej ściany w pokoju dziecka tzw. farbą tablicową. Dziecko zyska dzięki temu większą powierzchnię do rysowania. A gdy zacznie chodzić do szkoły, może wypisywać na ścianie ważne rzeczy, o których nie chce zapomnieć... lub zrobi dekorację, którą łatwo zetrzeć i zmienić na coś innego.
 

Zobacz także:

jak narysować oko
Adobe Stock/mamotoja.pl
Gry i zabawy
Jak narysować oko – krok po kroku (prosta instrukcja ze zdjęciami)
Oto superłatwa instrukcja, jak narysować oko. Każdemu się uda! Wystarczy tylko stosować się do naszych wskazówek.

Rysowanie oka wbrew pozorom nie jest trudne. Z naszą instrukcją krok po kroku szybko wykonasz szkic oka lub pokażesz dziecku, jak to zrobić. Podpowiadamy, jak narysować oko. Jak narysować oko – instrukcja dla początkujących Rysunek oka zaczynamy od narysowania migdałowego kształtu. Kolejnym krokiem jest namalowanie tęczówki i źrenicy. Na koniec zostaje dorysowanie rzęs. Jak narysować oko – krok 1 Narysuj kształt oka. Jak namalować oko – krok 2 Dorysuj w środku oka tęczówkę i źrenicę. Jak naszkicować oko – krok 3 To już ostatni element – oko musi mieć rzęsy! Możesz je dorysować według uznania, jeżeli masz córeczkę z pewnością  będzie chciała narysować ich dużo.  Rysowanie oka i rozwój umiejętności dziecka Z reguły dzieci uwielbiają rysowanie. Na pewnym etapie ich życia jest to jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu. Jako rodzice powinniśmy się z tego cieszyć, gdyż rysowanie ma kapitalne znaczenie dla rozwoju maluchów. Rysowania rozbudza w dziecku: kreatywność, wyobraźnię, umiejętność skojarzeń, zmysł obserwacji. Dzięki rysowaniu dziecko ma możliwość wyrażania także swoich emocji i myśli. Rysowanie idealnie poprawia sprawność dziecięcej rączki i jest także idealnym wstępem do nabywania w późniejszym wieku umiejętności pisania. Jeśli macie ochotę – możecie narysować według naszej instrukcji także zwierzątka:  psa królika kota misia sowę . Zobacz także: Jak narysować człowieka – łatwa instrukcja krok po kroku [FOTO] Jak narysować twarz – prosta instrukcja w 3 krokach [FOTO] Jak narysować zająca – bardzo prosta instrukcja [FOTO]

jak narysować kota
Adobe Stock
Gry i zabawy
Jak narysować kota krok po kroku - instrukcja
Instrukcja, jak narysować kota krok po kroku, dzięki której narysujesz kota bez najmniejszego problemu, nawet jeżeli nie masz talentu do rysowania. Przekonaj się!

Jak narysować kota? To prostsze niż myślisz! Aby opanować tę umiejętność, przygotowałyśmy dla ciebie arcyprostą instrukcję jak narysować kota krok po kroku. To zaledwie kilka ruchów ołówkiem i kot już jest gotowy. Przekonasz się, że nie potrzebujesz żadnych zdolności artystycznych. Jeśli chcesz narysować samą głowę kotka - również znajdziesz podpowiedź poniżej.  Jak łatwo narysować kota: krok po kroku głowę kota Jak się rysuje kota? Nie jest to wcale takie trudne. Gdy dziecko poprosi cię o rysunek kota - możesz skorzystać z naszej instrukcji. Wystarczy krok po kroku odtwarzać to, co widzisz na obrazku. Zacznij od tułowia kotka, a następnie rysuj kolejne drobne elementy, aż powstanie całość - prześliczny zwierzak.  Rysunek kota krok po kroku Nasza instrukcja zaczyna się od narysowania głowy kota i jego tułowia. W następnym etapie pokazujemy jak narysować jego nogi, ogon oraz elementy pyszczka.  Jak narysować głowę kota - krok 1 Narysuj okrągłą głowę kota i jego tułów w kształcie łezki. Na czubku głowy dorysuj uszy zwierzaka.   Jak się rysuje kotka – krok 2 Teraz narysuj łapki kota (niepotrzebne linie zmaż gumką). Nasz kotek jest w pozycji siedzącej, więc nie widać na rysunku jego tylnych nóg. Do tułowia zwierzaka dorysuj ogon.   Jak narysować kota ołówkiem – krok 3 Zostało już tylko wykończenie pyszczka kota – narysuj mu oczy, buźkę i wąsy!   Jak się rysuje kota – krok 4 Kredki do rąk i kolorujemy obrazek . Nasz kotek jest szary, ale może wolicie rudego lub czarno-białego?   Jak narysować głowę kota? Jeśli chcesz narysować jedynie głowę kota - skorzystaj z podpowiedzi na tym obrazku. Zacznij od konturu głowy z uszami, a następnie uzupełnij rysunek oczkami, nosem, wąsami.  Rysowanie...

jak narysować sowę
Adobe Stock
Gry i zabawy
Jak narysować sowę – instrukcja w 4 krokach [FOTO]
Nie wiesz jak narysować sowę? Nic straconego – przygotowałyśmy dla ciebie bardzo łatwą instrukcję, jak się rysuje sowę. Oto ona!

Jeżeli chcesz dziecku narysować sowę, a nie wiesz, jak to zrobić zobacz nasz instruktaż. Pokazujemy w nim, jak się rysuje sowę krok po kroku. Z naszą podpowiedzią bardzo szybko opanujesz tę umiejętność. Pamiętaj, że maluchy bardzo lubią sowy, która często są motywem dziecięcego wzornictwa. Jeżeli więc twój maluch prosi cię o narysowanie sowy, mamy dla ciebie naszą instrukcję jak narysować sowę krok po kroku. Jak narysować sowę – krok po kroku Rysowanie sowy proponujemy zacząć od narysowania jej głowy. Następnie przechodzimy do narysowania tułowia wraz ze skrzydłami. Ostatnim etapem rysowania jest dodanie takich szczegółów jak oczy i pazurki.  Jak narysować sowę – krok 1 Narysuj ołówkiem głowę sowy – przypomina kształtem odwrócone do góry nogami serce. Jak się rysuje sowę – krok 2 Dorysuj uszy ptaka – mają kształt trójkątny, lekko wywinięty. Jak narysować sowę – krok 3 Narysuj dziób i brwi sowy oraz skrzydła ciągnąc linię ołówka w dół. Jak się rysuję sowę – krok 4 Dorysuj pazury sowie oraz oczy. Jak narysować sowę – krok 5 Pokoloruj sowę – nasza ma brzuszek z białym krawatem. Dzieci bardzo lubią rysowanie sowy Sowa od lat utrzymuje się w czołówce najbardziej popularnych motywów dziecięcego wzornictwa . Ptaki te zdobią ubranka dla maluchów, kocyki dziecięce, rożki itp. Zobacz także: Jak narysować psa – instrukcja krok po kroku [FOTO] Jak narysować jednorożca – bardzo prosta instrukcja [FOTO] Jak narysować zająca – bardzo prosta instrukcja [FOTO]

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak