Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
dzieci, balony
Wychowanie

Władza w ręce dzieci!

1 czerwca światem rządzą dzieci! I warto sprawić, by były bardzo szczęśliwe! Wcale jednak nie trzeba wydawać góry pieniędzy na prezenty. Oto pomysły jak przygotować niezapomniany Dzień Dziecka.

Ten dzień to doskonała okazja do tego, by zająć się wyłącznie dziećmi. I bawić się równie dobrze, jak główni bohaterowie. Aby tak było, warto wcześniej trochę się przygotować. To naprawdę łatwe i nie powinno zająć więcej niż dwie godziny. Skorzystaj z naszych podpowiedzi, a przekonasz się, że tegoroczne święto Twoje dzieci będą wspominały jeszcze przez wiele, wiele lat.

Święto od samego rana
W tym roku wyjątkowo dobrze się składa, bo 1 czerwca wypada w niedzielę. Masz więc więcej czasu na obmyślenie wszystkich niespodzianek. Zacznij już w sobotę wieczorem, gdy położysz dzieci spać - udekoruj mieszkanie kolorowymi balonikami i serpentynami. Koło łóżek połóż też drobne prezenty czy słodycze. Uwaga! Wczesna pobudka z powodu głośnych okrzyków zachwytu gwarantowana!
Warto umówić się, że tego dnia dzieci same mogą decydować o wszystkim: co zjedzą, jak się ubiorą i co będziecie wspólnie robić. To doskonała okazja, by dowiedzieć się naprawdę sporo o swoich maluchach. Oczywiście może się okazać, że nie wszystkie zachcianki są wykonalne, ale na ogół już przedszkolaki doskonale wyczuwają na ile mogą sobie pozwolić. By nieco zminimalizować ryzyko pomysłów typu „chcę na księżyc” można też przygotować listę propozycji np. idziemy do kina, na lody lub do zoo.
Nasza rada: zaproponuj dzieciom dzień bez telewizora i komputera. W zamian możesz poczytać im książkę, pograć w gry planszowe lub po prostu upieczcie razem kolorowe ciasteczka.

Organizujemy bal dla najmłodszych
Jeśli chcesz zaproponować swoim dzieciom coś naprawdę ekstra, pozwól im zaprosić kilkoro ulubionych przyjaciół. Oczywiście zaproszenie jak na urodziny trzeba przygotować i wręczyć chociaż dwa dni wcześniej. Powinny być piękne i kolorowe (kilkulatki mogą je same ozdobić rysunkami). Warto umówić się z rodzicami, że przyprowadzą dzieci na około 2-3 godziny. Na wszelki wypadek, trzeba wziąć od wszystkich numery telefonów.
Nasza rada: Jeśli maluchów będzie więcej niż pięcioro, przyda się jeszcze jedna dorosła osoba do pomocy.

Propozycje zabaw
Aby cała impreza przebiegała sprawnie, możesz opracować niewielki scenariusz. Podstawowa zasada jest taka, że zabawy rytmiczne, wymagające dużo ruchu, powinny przeplatać się ze spokojniejszymi np. konkursami, malowankami itp. Maluchy uwielbiają muzykę, dlatego warto przygotować kilka płyt z dziecięcymi przebojami. Starszym, które potrafią już czytać zaproponuj karaoke. Są specjalne płyty z podkładem muzycznym i słowami wyświetlanymi na ekranie komputera lub telewizora (można je kupić w księgarniach lub zamówić na stronie www.merlin.pl, cena od 25 zł). Ale jeśli ktoś z twojej rodziny umie grać np. na gitarze, wystarczy rozdać dzieciom kartki z tekstem piosenek.

5 zasad udanego kinderbalu
1. Na imprezę zaproś rówieśników swoich dzieci. Jeśli między twoimi pociechami jest duża różnica wieku, zorganizuj dwie grupy (i co najmniej dwoje dorosłych do opieki).
2. Pamiętaj, że dzieci nie może być zbyt dużo. Najlepiej trzymać się zasady „wiek dziecka plus dwa równa się idealna liczba gości”. Jeśli więc np. twoja córeczka ma 5 lat, zaproś maksymalnie siedmioro dzieci.
3. Przygotuj jeden pokój do zabawy. Wynieś łatwo tłukące się przedmioty oraz kwiatki doniczkowe stojące na podłodze czy niskim stoliku. Jeśli przewidujesz tańce lub zabawy ruchowe, usuń też krzesła i fotele, a do siedzenia rozłóż na podłodze poduszki.     
4. Dowiedz się, czy któreś z zaproszonych dzieci musi mieć (z powodu alergii) specjalną dietę np. bezglutenową czy bezmleczną i zawczasu przygotuj dla niego smakołyki.
5. Kup plastikowe naczynia (kubki, talerzyki, łyżeczki), dzięki temu zabawa będzie całkowicie bezpieczna.

Kolorowe menu
Oto kilka pomysłów na dziecięce dania. Zdrowe, smaczne i kuszące każdego, nawet niejadka. Możesz je przygotować sama lub wspólnie z dziećmi.
Kanapka-domek >>
Warzywne buźki >>
Makaronowa forteca >>

Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]

wychowanie, dzieci, rodzice, metody wychowawcze
Panthermedia
Wychowanie
Pomysły na zabawy dla rodzeństwa - chwila wytchnienia dla mamy
Masz dzieci z niewielką różnicą wieku i wydawać by się mogło, że powinny się ze sobą bawić, a one tylko się biją i rywalizują? Sprawdź nasze propozycje zabaw, które zaangażują rodzeństwo i dadzą ci chwilę wytchnienia.

Pomysłów na zabawy twoje dziecko ma wiele, tylko dlaczego zawsze kończą się krzykiem brata lub siostry? Oto garść zabawowych inspiracji dla rodzeństwa, zabawy dla przedszkolaka . Jak przygotować miejsce do zabaw dla rodzeństwa? Bezpieczeństwo i swoboda podczas przede wszystkim, ale fajnie, jeśli po zakończonej zabawie nie czeka nas pół dnia sprzątania, dlatego warto odpowiednio przygotować miejsce do zabawy, zanim ją dzieci rozpoczną. Pamiętaj, aby w zasięgu małych raczek nie znajdowały się niebezpieczne dla nich przedmioty. Na czas wspólnej zabawy dzieci schowaj wszystkie małe zabawki starszego dziecka. Ubierz dziecko w ubrania nie tylko wygodne, ale takie, których nie będzie ci żal, jeśli je zniszczy. Wyjaśnij dzieciom zasady – powiedz, co wolno, a czego nie wolno im robić. Jeśli zabawa będzie związana z jedzeniem, umyj dzieciom rączki. Przed zabawami z farbami, kredkami itp., przykryj miejsce zabawy gazetami. Zabawy dla rodzeństwa: Budowle z klocków – wystarczy pudło kloców i dużo miejsca do zabawy na dywanie. Rodzaj klocków dostosuj do wieku młodszego dziecka. Dla najmłodszych dobre będą miękkie klocki- gumowe lub z grubego kartonu. Starszym dzieciom możesz zaproponować zabawę klasycznymi drewnianymi lub klockami lego . Starsze dziecko zapewne będzie dawać pomysły i inicjować różnego rodzaju klockowe zabawy, dzięki czemu poczuje się ważne. Młodsze dzieci lubią, gdy ktoś organizuje im zabawę i chętnie naśladują rodzeństwo. A może dzieci pobawią się w budowanie i niszczenie – starsze dziecko buduje, młodsze przewraca budowle. Motyle wzory. Przygotuj duży karton i narysuj na nim motyla. Daj dzieciom kredki/farby i poproś, aby ozdobiły skrzydła motyla, każde z nich po jednym. To wspólna zabawa, ale z wyznaczoną "strefą" zabawy dla każdego z dzieci, dzięki czemu unikniesz kłótni rodzeństwa . Plastelina,...

dziecko, przyjęcie, fotelik, impreza, czapeczka
Wychowanie
Przyjęcie dla dziecka
Kto powiedział, że na karnawałowych ostatkach mogą bawić się tylko dorośli? Być może właśnie dziecięce przyjęcie okaże się wydarzeniem sezonu.

Roczny malec najchętniej bawi się w towarzystwie mamy i taty, to domator, któremu nie w głowie przyjęcia i tańce. Jednak już dwulatek na pewno odczuje – i doceni – gorączkę karnawałowych zabaw. Owszem, trzeba się trochę napocić, aby przyjęcie wypadło idealnie , ale gra jest warta świeczki. W końcu to pierwsza w życiu prawdziwa impreza dziecka ! Zaplanuj przyjęcie dla dziecka z głową Lepiej nie idź na żywioł. Przyjęcie dla dzieci trzeba zaplanować tak samo dokładnie jak galę oscarową w Los Angeles – zresztą przyznasz sama: zaproszeni goście są tak samo wymagający. O czym musisz pomyśleć koniecznie? Zrób listę gości . Najlepiej, aby nie było ich więcej niż pięcioro (tłum męczy). Pochowaj kable i zabezpiecz gniazdka. Usuń też szklane przedmioty z pokoju. Rozbawione dzieci mogą zapomnieć o zasadach BHP . Sprawdź, czy w apteczce masz plastry i wodę utlenioną. Podczas świetnej zabawy mogą wydarzyć się bolesne niespodzianki. Na zaproszeniu na urodziny dziecka napisz godzinę rozpoczęcia i zakończenia imprezy . Dwulatki po dwóch godzinach zabawy będą wykończone, ale już czterolatki mogą świetnie bawić się np. od 15 do 19. Wyraźnie zaznacz, że zapraszasz dzieci z rodzicami . Dla dorosłych przygotuj lekki poczęstunek, jakieś nieskomplikowane menu urodzinowe . Przygotuj dekoracje na dziecięce przyjęcie Kolorowe serpentyny i balony wprowadzą gości (i małych, i dużych) w szampański nastrój! Przydadzą się też choinkowe migoczące światełka, konfetti (można kupić w sklepach z artykułami papierniczymi albo samemu wyprodukować z kolorowego papieru czy starych gazet za pomocą dziurkacza). Świetnym pomysłem są tematyczne przyjęcia, np. bal misiów w jaskini (jaskinię wyczarujemy z pudeł tekturowych i szarego papieru) albo przyjęcie księżniczek w pałacu. Rozdaj maski i czapeczki na...

dziecko, dziewczynka, przyjęcie, karnawał
Gry i zabawy
5 pytań o kinderbal
Twój kilkulatek marzy o przyjęciu karnawałowym dla przyjaciół. Podpowiadamy, jak zorganizować zabawę, żeby dzieciaki miały prawdziwą frajdę.

Impreza dla dzieci wymaga wprawdzie trochę poświęcenia, ale warto ją urządzić. Bo też czego się nie robi dla widoku kilku zadowolonych buź! Nie bardzo wiesz, jak wszystko zaplanować? Czym uraczyć małych gości, jakie zaproponować im atrakcje? Tu znajdziesz wiele podpowiedzi. Jak przygotować zaproszenia na dziecięce przyjęcie urodzinowe? Zrób je razem z dzieckiem. Z kolorowego kartonu możecie wyciąć np. serca, a potem – po jednej stronie – ozdobić je malunkami, po drugiej zaś – wpisać odpowiedni tekst. Musicie podać: kto zaprasza, kogo, kiedy (data oraz godzina) i gdzie (adres, numer telefonu). Zaproszenie jak na urodziny możecie rozesłać pocztą lub dostarczyć osobiście (np. z doczepionym balonikiem). Postarajcie się zrobić to nie później niż na tydzień przed planowaną zabawą, żeby rodzice dzieci mogli się przygotować. Wydrukuj gotowe zaproszenia na dziecięce przyjęcie urodzinowe! Co zaserwować na dziecięcy poczęstunek? Wystarczy proste menu urodzinowe , bo dzieci podczas zabawy niewiele jedzą. Ważniejsze, by miały sporo napojów, np. soków owocowych, niegazowanej wody, kompotu. Zadbaj też o drobne przekąski, np. owoce, prażoną kukurydzę, malutkie kanapki. Kubeczki, talerzyki i serwetki kup najlepiej papierowe. Jeśli wybierzesz te z podobiznami różnych bajkowych bohaterów (np. z Kubusiem Puchatkiem), dzieciaki z pewnością będą zachwycone! Zobacz też: Menu na przyjęcie urodzinowe dziecka - przepisy Czym ozdobić mieszkanie na przyjęcie urodzinowe dla dziecka? Oczywiście, puśćcie wodze fantazji! Wykorzystajcie do dekoracji bajecznie kolorowe serpentyny, kwiaty (możecie je zrobić z krepiny) czy baloniki, na których namalujecie np. imiona zaproszonych dzieci. W takim wystroju mali goście już od wejścia nabiorą ochoty do śmiechu i zabawy! Jakie atrakcje zaplanować na kinderbal? Dobrym pomysłem na początek jest wręczenie dzieciom...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak