Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
buty na wiosnę dla dzieci
Adobe Stock
Zakupy

Buty na wiosnę dla dzieci: dla rocznego dziecka i dla dwulatka (na spacer i po domu)

Dobre buty na wiosnę dla dzieci są wygodne i nie wykoślawiają stopy. Najlepiej kupić solidne buty sportowe albo trzewiki, a na cieplejsze dni lekkie trampki. Takie buty na wiosnę sprawdzą się i dla dwulatka, i dla rocznego dziecka. Uwaga, rozważnie dobieraj markę i rozmiar − to ważne w przypadku butów na wiosenne spacery i po domu.

Buty na wiosnę dla dziecka muszą być wygodne i tak uszyte, by nie wykoślawiły nóżki. Wybierając buty na wiosnę dla dwulatka, zwróć uwagę na ich solidność, łatwość zakładania i jakość materiałów. A dla rocznego dziecka kup wiosenne buty na rzepy. Nie oszczędzaj na butach dla dziecka i zmieniaj je co 4-6 miesięcy! Źle dobrane buty mogą spowodować płaskostopie, wady kolan, bioder, a nawet kręgosłupa. Koniecznie zapewnij dziecku nowe, dobre buty na wiosnę do przedszkola, na deszcz i po domu!

Spis treści:

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

Jak buty na wiosnę wybrać na spacery?

Na wiosenny spacer najlepsze dla dwulatka i starszego dziecka będą półbuty lub trzewiki, oczywiście już nieocieplane. Powinny być z naturalnej skóry: w takich bucikach dziecko na pewno się nie spoci. Muszą być odrobinę większe niż stopa, ale maksymalnie o centymetr. Nie powinny być większe, gdyż obuwie dla dzieci jest odpowiednio wyprofilowane, ma podparcie pod tzw. łuk podłużny stopy (by zapobiec płaskostopiu).

Buty na wiosnę na spacery powinny mieć:

  • sztywny zapiętek, dzięki któremu pięta nie będzie się przekrzywiać na boki
  • szerokie i wygodne noski, by paluszki nie miały za ciasno
  • elastyczną podeszwę, by ułatwić ruch stopy w czasie chodzenia

 

 

Ważne: dziecku, które ma płaskostopie lub inną wadę stóp, lekarz może zalecić obuwie profilaktyczne. Zwykle jest ono nieco wyższe, za kostkę, by usztywnić staw skokowy. Niektóre modele mają też tzw. obcas Thomasa zapobiegający płaskostopiu.

Buty na wiosnę dla dzieci: na cieplejsze dni

Dziecko chętnie pobiegnie na wiosenny spacer w sandałkach, bo w półbutach będzie mu za gorąco. Dla młodszego, rocznego czy półtorarocznego dziecka, buty na ciepłą wiosnę powinny być jednak pełne, to znaczy z tyłu zabudowane (z usztywnionym zapiętkiem podtrzymującym piętę). Niektóre sandały są również zabudowane z przodu, by chronić palce przed ewentualnym urazem. Możesz kupić też na wiosnę sandałki otwarte, pod warunkiem, że przód buta będzie lekko uniesiony. Bucik koniecznie musi być nieco większy, by dziecku nie wystawały palce, bo wtedy łatwo o uraz.

5–6-latek może już wiosną biegać po dworze w otwartych sandałkach, bez zapiętka, ale pod warunkiem, że ma zdrowe stopy – najlepiej, jeśli potwierdzi to ortopeda.
 

Jakie buty dla dzieci kupić na deszcz?

Na deszczową wiosnę warto kupić dziecku gumowe kalosze. Bez problemu znajdziesz modele dla rocznego i półtorarocznego dziecka. Co prawda kalosze nie spełniają wszystkich norm, jakie powinien spełniać dobry but, ale dziecko przecież nie będzie w nich długo biegać. Cóż to jednak byłoby za dzieciństwo bez chodzenia po kałużach? Pamiętaj tylko, by w takich gumowych butach na wiosnę założyć dziecku bawełniane skarpetki, bo w kaloszach stopa może się spocić. I oczywiście po powrocie do domu trzeba je zmienić.
 

Jak wybrać buty na wiosnę do przedszkola?

W przedszkolu dziecko spędza kilka godzin w ciągu dnia, więc bardzo ważne jest, w jakich butach chodzi. Na wiosnę mogą to być skórzane sandałki, podobne do tych, w których biega po dworze, oczywiście z usztywnionym zapiętkiem. Ich zaletą jest to, że są też wyprofilowane, mają elastyczną podeszwę i szerokie noski. Jeśli dziecko ma zdrowe nóżki, może też chodzić po przedszkolu w kapciach wykonanych z materiału. Koniecznie wybieraj jednak takie modele, które mają usztywniony zapiętek.
 

Ważne: Jeśli dziecko ma płaskostopie lub inną wadę stóp, takie miękkie kapcie mogą okazać się nieodpowiednie. Ortopeda zaleci wówczas chodzenie w specjalnych bucikach, nawet po przedszkolu.

Jakie buty sportowe kupić na wiosnę dla dwulatka?

Już dwulatki miewają swoich sportowych idoli, bardzo chętnie więc na spacer czy na rower wybiorą się w butach sportowych, tzw. adidaskach. Oczywiście buty sportowe na wiosnę powinny być skórzane lub zamszowe, koniecznie z usztywnionym zapiętkiem.
 

Buty dla dzieci na wiosnę: po domu

Jeśli w pokojach masz miękkie dywany, dziecko może wiosną chodzić po domu na bosaka, tylko w samych antypoślizgowych skarpetkach. Jeśli jednak macie parkiet lub deski, dziecko powinno mieć na nogach kapcie, i to dość solidne. Gdy bowiem biega na bosaka po twardym podłożu, zmienia się obciążenie stopy: kość piętowa ucieka na zewnątrz, wykoślawia się, a łuk podłużny stopy obniża się, co powoduje płaskostopie. Potem dochodzi do deformacji w stawach kolanowych, biodrach, a nawet kręgosłupie.

Na te problemy szczególnie narażone są dzieci, które mają nadwagę (ich stopy mają znacznie większy ciężar do uniesienia), a także wiotkie, z osłabionym napięciem mięśniowym. Dlatego koniecznie pilnuj, by po domu dziecko chodziło w sandałkach lub kapciach, i to porządnych, czyli z usztywnionym zapiętkiem.

Ważne: Zdecydowanie odradzamy kupowanie na wiosnę ślicznych, mięciutkich kapciuszków, np. ze zwierzątkami. Choć dzieci bardzo je lubią, bo są miłe w dotyku, to jednak są za miękkie dla przedszkolaka. Nie trzymają stopy i łatwo może się ona wykoślawić.

Eleganckie buty na wiosnę dla dzieci

Z wyborem wyjściowych butów na wiosnę dla chłopca nie ma problemu: dwulatkowi i starszemu przedszkolakowi na pewno spodobają się adidasy, półbuty lub sandały. Dla dziewczynki na wiosnę polecamy pantofelki – w sklepach online znajdziesz śliczne wzory dla małych elegantek. Uwaga, takie buty na wiosnę też powinny być z tyłu usztywnione.

Jeśli chcesz, by córeczka założyła bardziej kobiece pantofelki (niskie, na niewielkim obcasiku), to może to zrobić, pod warunkiem, że nie spędzi w nich dłużej niż... pół godziny! Ważne: odradzamy obcasy wyższe niż centymetr, bo potrafią bardzo szybko zdeformować stópkę. Takie buty zdecydowanie nie nadają się więc ani na przedszkolny bal, ani na dwór.
 

Klapki dla dzieci na wiosnę

Pływanie to samo zdrowie, ale na basenie dziecko musi oczywiście mieć własne dziecięce klapki, bo to dobra ochrona przed wszelkimi skórnymi infekcjami, których można się nabawić na pływalni.
 

Ważne: najlepiej, jeśli klapki nie są całkiem płaskie, lecz wyprofilowane. Takie buty dla dziecka na basen nie powinny być też zbyt sztywne.


Zobacz też:

buty dla dzieci na lato, sandały, buty do wody
Adobe Stock
Zakupy
Sandały dla dzieci: najlepsze buty na lato! Co jeszcze przyda się w upały? (buty do wody, klapki, crocsy)
Buty dla dzieci na lato powinny być wyjątkowe. Bo oprócz tego, że mają pomagać dziecku w prawidłowym chodzeniu, to jeszcze muszą być na tyle komfortowe, by nawet w upały nie obcierały i by stopy się w nich nie pociły. Warto zainwestować w buty profilaktyczne: sandały dla dzieci albo półbuty sportowe. Na wakacje przydadzą się też buty do wody oraz klapki.

Buty dla dzieci na lato muszą spełniać różne funkcje: innych butów dziecko potrzebuje na wycieczkę do lasu, inne przydadzą się nad morzem, a inne w mieście albo w domu. Buty na lato to także buty do uprawiania sportu oraz do wody i do pływania. Wszystkie te buty, zarówno sandały, jak i klapki oraz crocsy, powinny posiadać cechy, które decydują o bezpieczeństwie i prawidłowym rozwoju stóp dziecka. Buty dla dzieci na lato: Sandały dla dzieci na lato Buty sportowe dla dzieci na lato Klapki dla dzieci na plażę Buty dla dzieci do wody Kapcie dla dzieci na lato Sandały dla dzieci to buty na spacery Jakie buty dla dzieci kupić na upały? Przede wszystkim nie powinnaś kupować dla dziecka sandałów bez zabudowanej pięty – czyli posiadających z tyłu jedynie pasek. Stopa dziecka (nawet kilkulatka) musi być przez but utrzymywana w odpowiedniej pozycji, w innym wypadku łatwiej ulega zniekształceniom. Sandały nie muszą mieć zabudowanej części przedniej, ale ważne, by nie miały z przodu zbyt luźnych pasków (bo stopa wtedy ślizga się, a dziecku trudniej chodzić). Poza tym sandały profilaktyczne dla dziecka powinny mieć elastyczną podeszwę. W środku but musi być odpowiednio wyprofilowany – całkowicie płaska podeszwa dyskwalifikuje nawet najpiękniejsze sandałki.   Buty sportowe dla dzieci na lato: na wycieczki i do zabaw Na spacery do lasu czy do jazdy na rowerze dziecko powinno zakładać buty sportowe. Dzięki temu noga jest stabilniejsza, lepiej chroniona przed zwichnięciami i zwykłymi otarciami (do takich butów nie wpada piasek czy igły z drzew). Najlepiej sprawdzają się buty typu adidasy – tak jak w wypadku sandałków muszą mieć sztywny zapiętek i elastyczną podeszwę, a w środku powinny być odpowiednio wyprofilowane. W części przedniej paluszki dziecka powinny mieć na tyle dużo miejsca, by...

Jakie sandały wybrać dla dziecka?
AdobeStock
Zakupy
Jakie sandałki wybrać dla dziecka? Podpowiadamy!
Często rodzice przykładają dużą wagę do wyboru pierwszych butów, czy wiosennych trzewików zapominając, że letnie obuwie należy wybierać również z dużą rozwagą.

Pogoda dopisuje, a piękne słońce przypomina, że czas, by w szafie zagościły krótkie rękawki, krótkie spodenki, sukienki i... sandałki. Jednym słowem czas na zakupy! Choć latem głównie zwracamy uwagę na to, by mała stópka miała przewiew, to nie możemy zapominać, że także te buty należy dobierać bardzo starannie , by nie zaszkodzić dziecięcym nóżkom. Na co zwrócić uwagę kupując sandałki? Przede wszystkim pamiętaj, że dziecięca stópka rośnie bardzo szybko. Kupując buty w maju może się okazać, że w połowie sezonu dziecko z nich wyrośnie. Choć podczas kupowania buty powinny być nieco większe (ok. 1 cm), nie staraj się za wszelką cenę kupować sandałków tak, by starczyły do jesieni. Zwróć uwagę na materiał, z jakiego wykonane jest obuwie. Powinna to być skóra lub wysokiej jakości materiał tekstylny. Gwarantuje to, że buciki będą przewiewne i dopasują się do anatomicznego kształtu stopy . Nie bez znaczenia jest podeszwa, powinna być elastyczna, tak by bucik bez problemu zginał się podczas chodzenia. Zbyt sztywna może być nawet przyczyną nieprawidłowego rozwoju stopy. Podeszwa powinna być również antypoślizgowa. Kolejną niezwykle ważną rzeczą jest sztywny zapiętek . W przypadku sandałków dla dzieci jest do wyboru bardzo wiele ładnych modeli, ale z paseczkiem na piętę. Dziecięce buciki powinny prawidłowo trzymać małą stópkę, dlatego koniecznie wybierz takie, które mają sztywny zapiętek. Z paseczkiem na piętę warto poczekać nawet kilka lat. Problemy małych stópek Zwróć uwagę koniecznie na tęgość buta. Moja córka ma bardzo wąską stopę, a większość dostępnych w sklepach modeli, jest zbyt szeroka. Sandałki zazwyczaj są zapinane na rzep lub klamerki, rzadziej sznurowane. Bardzo ważne, by po zapięciu bucik dobrze trzymał się stópki . Jest to szczególnie ważne w przypadku przedszkolaka, który musi sam sobie radzić zapinaniem bucików...

Buty trekkingowe dla dzieci
AdobeStock
Zakupy
Buty trekkingowe dla dzieci. Jakie wybrać?
Buty trekkingowe wcale nie służą wyłącznie do wędrowania po szlakach. To świetne obuwie na co dzień dla dzieci. Dostępne są różne modele, które można nosić właściwie przez cały rok. Które wybrać?

Buty trekkingowe dla dzieci sprawdzą się doskonale podczas dłuższych spacerów czy wycieczek za miasto, niekoniecznie wyłącznie do trekkingu. Ale to również doskonałe obuwie na co dzień. Mają solidną konstrukcję, dobrze amortyzują stopę i można kupić je właściwie na każdą porę roku. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze? Rodzaje butów trekkingowych dla dzieci W sklepach dostępne są buty trekkingowe: wysokie – idealne na zimę i niepogodę, niskie – na jesienno-wiosenne wyprawy i spacery, sandały – sprawdzą się podczas letnich wycieczek. Wysokie buty trekkingowe dla dzieci Posiadają wysoką cholewkę i mocne sznurowania, dzięki czemu dobrze trzymają stopę i kostkę, zmniejszając ryzyko urazu. Można nosić je nawet na śnieg czy deszcz , ponieważ wykonane się z nieprzemakalnych materiałów. Niskie buty trekkingowe dla dzieci Wyglądem przypominają typowe buty sportowe . Podobnie jak adidasy, niskie buty trekkingowe zapewniają komfort noszenia. Mają obniżoną cholewkę, nie krępują ruchów i doskonale sprawdzają się nie tylko podczas wiosennych spacerów w lesie, lecz także podczas zabaw na podwórku lub jako obuwie wyjściowe do przedszkola. Bardzo praktyczne. Sandały trekkingowe dla dzieci To doskonały wybór dla maluszków, które dopiero uczą się chodzić , ponieważ sandały trekkingowe zapewniają odpowiednią ochronę i amortyzację stopy . Ale również starszym dzieciom będzie w nich wygodnie. Guma znajdująca się na podeszwie i z przodu sprawia, że nawet podczas upadku palce dziecka są chronione, co nie zawsze ma miejsce w przypadku klasycznych, odkrytych sandałków ze skóry. Posiadają zapięcie na rzep, co ułatwia zakładanie i ściąganie. Zobacz też:  Rodzaje butów narciarskich dla dzieci Buty zimowe dla dziewczynki. Świetne modele Buty marki Bartek już dostępne w Deichmannie

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak