Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
lego duplo zestawy
Adobe Stock
Zakupy

Lego Duplo: duże i małe zestawy dla dziewczynki i chłopca [BARDZO KREATYWNE]

Jeśli Lego Duplo kojarzy ci się ze zwierzątkami i pociągami, to znaczy, że pewnie macie już podstawowy zestaw klocków w domu. Ale koniecznie zwróć też uwagę na inne, uniwersalne Lego Duplo – takie, które oczarują dziecko i rozwiną jego kreatywność. Szczególnie polecamy duże zestawy Lego Duplo dla dziewczynek i chłopców − wszystkie można ze sobą łączyć!

Lego Duplo to wyjątkowa seria klocków przeznaczona dla najmłodszych dzieci od 2 do 5 lat. Rozmiary Lego Duplo pasują do małych rączek. Dzięki temu maluchy bez problemu łączą poszczególne elementy. Spośród mnóstwa różnych zestawów Lego Duplo wybraliśmy te mniej typowe, ale bardzo kreatywne i uniwersalne. Lego Duplo to nie tylko pociąg, koparka i zwierzątka!

Po co kupować zestawy Lego Duplo:


Uniwersalne i kreatywne zestawy Lego Duplo:

  1. Lego Duplo zestaw kreatywny Imagine&Create, 99 zł
  2. Lego Duplo zestaw uniwersalny, 139 zł
  3. Duży zestaw Lego Duplo Dom rodzinny, 275 zł
  4. Mały zestaw Lego Duplo Parada urodzinowa Myszki Miki, 140 zł
  5. Zestaw Lego Duplo Przedszkole, 140 zł
  6. Zestaw Lego Duplo Jurassic World, 178 zł
  7. Lego Duplo Spider-man vs. Electro, 109 zł

Zalety klocków Lego Duplo

Lego Duplo to bardzo duża seria klocków dopasowanych rozmiarem do potrzeb małych dzieci. Klocki ze wszystkich zestawów Lego Duplo da się ze sobą łączyć. Oznacza to, że każdy kolejny zestaw zwiększa możliwości zabawy i budowania coraz to nowych konstrukcji.

Producent Lego Duplo oferuje zestawy kreatywne, które nie sugerują dziecku tematyki zabawy. Można też sięgnąć po zestawy tematyczne, jak Lego Duplo Przedszkole, Dom Rodzinny, Pociąg ze zwierzątkami czy Park Jurajski. Z tych pierwszych dziecko może budować, co chce, i samo wymyśla bryły, konstruuje budowle czy zwierzęta. Z kolei zestawy Lego Duplo poświęcone jednej tematyce sugerują temat zabawy i rodzaj budowli.

Lego Duplo to także świetna jakość klocków. Marka gwarantuje trwałość wszystkich elementów oraz to, że będą do siebie idealnie pasować. Dzięki temu klocki można skutecznie łączyć i rozdzielać, a zbudowane konstrukcje mocno się trzymają. To ważne, bo dzięki temu dzieci stają się skutecznymi budowniczymi.

Jak wybrać zestaw Lego Duplo dla dziecka?

Aby wybrać najlepszy zestaw Lego Duplo dla dziecka, trzeba wziąć pod uwagę cenę zabawki oraz zainteresowania maluszka. Na Lego Duplo można wydać od kilkudziesięciu do ponad 200 zł. Im wyższa cena, tym większy zestaw klocków.

Uniwersalne i kreatywne zestawy Lego Duplo

Lego Duplo to mnóstwo zestawów tematycznych, z pewnością znajdziesz więc klocki dla dziewczynki i dla chłopca. Do wyboru są zestawy do budowania domów oraz takie ze zwierzętami domowymi. Są farmy, zwierzęta gospodarskie i dzikie. Można też kupić Lego Duplo z placem budowy i maszynami typu koparka i wywrotka, komplety do budowania torów kolejowych i pociągów. Na rynku są i zestawy Lego Duplo z budynkami miejskimi, np. remizą strażacką czy komisariatem policji, oraz klocki związane z ulubionymi bohaterami dzieci z filmów.

1. Lego Duplo zestaw kreatywny Imagine&Create, 99 zł

Świetny zestaw kreatywny Lego Duplo. Nie narzuca dziecku budowania żadnych konkretnych form. Dzięki temu maluch może się wykazać inwencją twórczą, konstruować, co chce, i dowolnie łączyć kolory. Jedyne sugestie to: mały helikopter, kaczuszka i rybka. Zestaw Lego Duplo zawiera 80 elementów i nadaje się dla dzieci od 18. miesiąca życia.
 

Lego Duplo Imagine&Create
allegro

2. Lego Duplo Zestaw Uniwersalny, 139 zł

Zestaw podstawowy Lego Duplo zawiera 65 elementów, w tym figurki chłopca i psa, podwozie do autka, 2 okna, klocki numerowane i z obrazkami. Zestaw posłuży nie tylko do konstruowania, ale i do nauki cyferek oraz liczenia. Dziecko może łączyć elementy przedstawiające cyfrę z takimi, które zawierają obrazki z odpowiednią liczbą zwierzątek czy owoców. Całość w praktycznym pudle w kształcie dużego klocka. Zestaw Lego Duplo dla dzieci od 18. miesiąca życia.
 

Lego Duplo zestaw uniwersalny
allegro
LEGO DUPLO UNIWERSALNY ZESTAW KLOCKÓW
CENEO
 

3. Duży zestaw Lego Duplo Dom rodzinny, 275 zł

W tym dużym zestawie znajduje się 69 elementów, a wśród nich: figurki mamy, taty i chłopca. Do zbudowania jest modułowy dom, który można zaprojektować po swojemu – może być parterowy lub piętrowy. Wnętrza urządza się elementami w kształcie mebli i sprzętów, np. łóżek, toalety, umywalki. Dodatkowo niektóre klocki Lego Duplo mają nadruki, które sprzyjają wymyślaniu historyjek: budzik, papier toaletowy, miś. Dla dzieci od 2. roku życia.

Lego Duplo dom rodzinny
allegro

4. Mały zestaw Lego Duplo Parada urodzinowa Myszki Miki, 140 zł

Wyjątkowy zestaw Lego Duplo z figurkami myszek Mickey i Minnie. Do zbudowania jest pociąg o długości 34 cm zawierający lokomotywę i dwa wagoniki. Dodatkowe elementy można wczepiać na wagony lub bawić się nimi, opowiadając historyjki: w zestawie prezent, babeczka, świeczka, klocki z cyferkami 1-5. Zestaw dla dzieci od 2. roku życia.
 

Lego Duplo Parada Mickey
allegro

5. Zestaw Lego Duplo Przedszkole, 140 zł

Zestaw Lego Duplo, który może pomóc oswoić malucha z przedszkolem. Zawiera 39 elementów, z których buduje się budynek oraz aranżuje wnętrza przedszkola. Front budynku ma otwierane drzwi. W komplecie figurka przedszkolanki, dwoje dzieci oraz krzesła, toaleta, miś i klocki symbolizujące np. środki czystości i jedzenie. Zestaw Lego Duplo Przedszkole dla dzieci od 2. roku życia.
 

Lego Duplo Przedszkole
allegro

6. Zestaw Lego Duplo Jurassic World, 178 zł

Zestaw Lego Duplo z dinozaurami to świetny prezent dla dziecka, które przeżywa fazę fascynacji tymi zwierzętami. Fanom wymarłych olbrzymów spodoba się zestaw z figurkami łagodnych dinozaurów – triceratopsa i diplodoka oraz figurka Graya Mitchella. W komplecie jest też most, palma, ogrodzenie parku oraz klocki: aparat fotograficzny, kwiaty i znaczek parku dinozaurów. Zestaw Lego Duplo dla dzieci od 2. roku życia. 
 

Lego Duplo Jurassic World
allegro
 

7. Zestaw Lego Duplo Spider-Man vs. Electro, 109 zł

Ten zestaw Lego Duplo warto kupić małym fanom superbohaterów. Wśród klocków są figurki z komiksów Marvela: Spider-Mana i Elektro. W komplecie jest 29 elementów, które pozwalają zainscenizować napad na bank i bohaterską akcję Spider-Mana: fasada banku, sejf, worek z pieniędzmi, cenny obraz. Zabawka dla dzieci od 2. roku życia.
 

Lego Duplo Spider Man
allegro

 


Zobacz też:

Kiedy usłyszysz pierwsze „mama”? [WIDEO]

klocki playmobil
Adobe Stock
Zakupy
Klocki Playmobil – 10 zestawów w dobrych cenach
Zabawa klockami Palymobil to dla dzieci wielka atrakcja. Można się nimi bawić w ramach jednego zestawu lub kompletować je, tworząc coraz bardziej urozmaicony miniświat.

Klocki Playmobil to dobrej jakości zabawki od niemieckiego producenta. Przedstawiają zarówno świat rzeczywisty, jak i bajkowy. Są ładnie zaprojektowane, bardzo kolorowe i z łatwością się je układa . Powstały przede wszystkim z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym, choć są też zestawy dla młodszych dzieci. Spis treści: Co oferują klocki Playmobil Ceny zestawów Zestawy klocków Playmobil: Łazik marsjański, 30 zł Pokój dla niemowlaka, 46 zł Helikopter z pterodaktylem, 69 zł Pojazd ratownictwa górskiego, 80 zł Statek Dragons, 90 zł Przenośne gospodarstwo rolne, 109 zł Magiczny las wróżek, 190 zł Hotel dla zwierząt, 220 zł Zamek rycerski, 399 zł Romantyczny dom dla lalek, 449 zł Co oferują klocki Playmobil Jest ich całe mnóstwo! Niektóre stworzono głównie z myślą o dziewczynkach, inne z pewnością bardziej zainteresują chłopców. Jeśli chodzi o kategorie wiekowe, to na pudełkach znajdują się oznaczenia: od 1,5 roku, od 4 roku życia, od 5. roku życia oraz od lat 6. Najwięcej zestawów jest dla przedszkolaków . Klocki Playmobil nie służą do swobodnego budowania. Zabawa nimi raczej polega na opowiadaniu historii i odgrywaniu scenek. Nie konstruuje się z nich dowolnych budowli ani pojazdów, tylko dokładnie te widoczne na opakowaniu. Z tego względu idealnie nadają się do stymulowania u dziecka wyobraźni i twórczego myślenia , a w nieco mniejszym stopniu do rozwijania wyobraźni przestrzennej i zdolności konstrukcyjnych. Zobacz też: Clocki Cobi –10 zestawów w cenach od 40 do 200 zł Zestawy klocków pokazujące świat rzeczywisty Odwzorowują życie w mieście, na wsi i podczas wakacji. W tej kategorii najpopularniejsze są serie Country – czyli życie na farmie, City Action – np. karetka, straż pożarna i Dollhouse, czyli domki dla lalek. Poza nimi na rynku dostępne są...

klocki lego star wars
Adobe Stock
Zakupy
Klocki Lego Star Wars – zestawy w dobrych cenach [Przegląd]
Klocki Lego Star Wars to propozycja dla fanów kultowej serii filmów. Zabawa nimi jest prawdziwą frajdą. Przekonaj się: kup zestaw i buduj razem z dzieckiem!

Każdy zna klocki Lego, więc o ich zaletach nie będziemy tu pisać. Zajmiemy się szczególną ich serią: klockami Lego Star Wars i pokażemy, jak różne mogą być zestawy tych zabawek – od kilkudziesięciu klocków do blisko 2000 elementów. Podpowiemy też, gdzie je kupić w dobrych cenach. Spis treści: Klocki Lego Star Wars - miniporadnik Zestawy: Naboo Starfighter, 32 zł Jedi i żołnierze armii klonów, 50 zł Chatka Yody, 90 zł Maszyna krocząca, 99 zł Figurka szturmowca, 114 zł Imperialny myśliwiec, 199 zł Sokół Millennium, 599 zł Ewok Village, od 1800 zł O klockach Lego Star Wars... ...można by książkę napisać! Jest ich tyle zestawów, że nie sposób ich wszystkich wymienić ani pokazać. Dlatego ograniczymy się do podstawowych informacji. Dla kogo są klocki Lego Star Wars Dla każdego fana gwiezdnych wojen i zabawy klockami! Ze względu na małe elementy w zestawach i raczej spory stopień skomplikowania budowanych brył, seria nadaje się dla starszych dzieci – od 6 roku życia . Jednak zawsze warto patrzeć na opakowanie i sprawdzać, dla jakiego wieku przeznaczony jest konkretny zestaw. Niektóre są kierowane dla dzieciaków od 14. roku życia. Klocki nie tylko do budowania Ponieważ zestawy zawierają figurki oraz ruchome elementy statków czy budowli, można w nieskończoność odgrywać filmowe lub wyimaginowane sceny . Można strzelać z działek, piloci mogą wsiadać i wysiadać z myśliwców, a w wioskach czy budynkach można odgrywać scenki z życia bohaterów. Zobacz też: Różne serie klocków Lego [Przegląd] Jaki zestaw kupić? To zależy. Jeśli chcesz, aby dziecko bawiło się samodzielnie, kupuj komplety dopasowane do jego wieku. Jednak zachęcamy do sięgania po zestawy nieco na wyrost , co pozwoli wam spędzić czas na wspólnym budowaniu bardziej skomplikowanych konstrukcji. Nawet sześciolatek z mamą...

klocki lego minecraft
Adobe Stock
Zakupy
Klocki Lego Minecraft [Przegląd]
Klockami Lego Minecraft z zapałem będzie bawić się każdy mały fan gry Minecraft. Jeśli ma nie mniej niż 6-7 lat, poradzi sobie bez problemu!

Klocki Lego Minecraft związane są z bardzo popularną grą komputerową. W zestawach występują budowle i postacie znane z wirtualnego świata gry, a dzięki klockom dziecko może je zbudować i się nimi bawić w świecie rzeczywistym. Spis treści: O serii Lego Minecraft Zestawy klocków: Most Płomyków, 138 zł Kreatywny Warsztat, 258 zł Steve z papugą, 59 zł Farma arbuzów, 165 zł Czaszkowa arena, 75 zł Grzybowa wyspa, 140 zł O serii Lego Minecraft Pierwsze opakowanie klocków Lego Minecraft trafiło na rynek w 2012 roku. Rok później, w sierpniu, pojawiły się kolejne zestawy. Zapewne jest to skutek olbrzymiej popularności gry Minecraft, która przede wszystkim polega na kształtowaniu wirtualnego świata , a także na budowaniu przeróżnych trójwymiarowych konstrukcji. Elementem konstrukcyjnym w grze jest sześcian, czyli kostka podobna do klocka w kształcie kubika. Kolejnymi elementami gry jest zbieranie różnych zasobów, eksploracja świata oraz walka. Do dzisiaj na rynek trafiło 48 zestawów klocków Lego Minecraft, które różnią się wielkością i ceną. Producent adresuje zestawy do dzieci w wieku od 6, 7 i 8 roku życia – oznaczenie zawsze znajduje się na opakowaniu. Zobacz także: Klocki Lego Ninjago  od 39 do 264 zł Postacie z gry obecne w zestawach klocków Są to następujące postacie: Steve, Creeper, villager (wieśniak), Zombie, Enderman, Skeleton (szkielet), Alex, Snow Golem (śnieżny golem) i inne. Wsród postaci zwierząt znajdują się: świnia, owca, pająk, koń, krowa, kot i inne. Jak można się bawić tymi klockami Zestawy służą do odwzorowywania budowli i krajobrazów znanych z gry. Najczęściej w każdym z nich znajdują się różne figurki. Po zbudowaniu budynków i krajobrazów można odgrywać scenki z gry lub snuć własne historie. Sprawdź też: Klocki Lego Technic – zestawy w dobrych...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj