Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
jak podpisać ubranka do przedszkola
Fotolia/ kolaż MTJ
Zakupy

Jak podpisać ubranka do przedszkola i się nie namęczyć? [5 sposobów, w tym 2 NIEZAWODNE]

Oznaczenie ubranek do przedszkola to tylko jedna z wielu rzeczy, które mogą wydawać się trudne i skomplikowane, gdy dziecko zostaje przedszkolakiem. Ale można to zrobić szybko i trwale! Jak podpisać ubranka i worek do przedszkola i żłobka? Lepiej wybrać marker, wszywki czy naklejki? Sprawdzamy skuteczność i ceny.

Oznaczanie rzeczy dziecka do przedszkola lub żłobka jest ważne z wielu względów: przede wszystkim maluch sam nie jest w stanie rozpoznać, które rzeczy są jego. Nawet jeśli rozpoznaje ubrania i zabawki, czasami nauczycielkom ciężko szybko się tego dowiedzieć. A dzieci w grupie zwykle jest dużo i nie ma na to czasu. Trudno oczekiwać od przedszkolanek, że zapamiętają wszystkie ubranka, buty, kapcie i inne gadżety dzieci, które się mieszają, gubią, mogą być u kilkorga dzieci takie same. Oznaczanie rzeczy do przedszkola to po prostu konieczność. Jak podpisywać ubranka, by potem nie żałować?

Spis treści:

Wybieramy plecak dla przedszkolaka - film

Jak oznaczać rzeczy do przedszkola?

Podpisywanie ubrań i przedmiotów dziecka warto zaplanować na sam początek roku szkolnego: można z tego zrobić ważny element przygotowania wyprawki do przedszkola. Wystarczy podpisać to, co zanosi się do przedszkola, a resztę oznaczać na bieżąco. Można podpisywać ubranka, dodatki i zabawki dziecka na kilka sposobów. Każdy rodzic wybierze dla siebie to, co mu pasuje, ale chyba wszyscy na końcu dochodzą do podobnych wniosków. Oto przegląd wszystkich metod oraz zalety i wady każdej z nich wraz z praktycznymi komentarzami. 

Pewnie wielu rodzicom jako pierwsze przychodzi na myśl, żeby podpisać ubranka czy worek do przedszkola długopisem – to szybkie, skuteczne, wygodne i bardzo tanie. Niestety niezbyt trwale. Długopis często się spiera, brudzi, rozmazuje i trzeba to ciągle ponawiać, pamiętać o tym, sprawdzać. Na butach i syntetycznych powierzchniach czasami trudno w ogóle coś napisać. Długopis nie nadaje się na wszystkie metki. Jeśli jednak nie chcesz, by ubranka były podpisane trwale, bo na przykład drugie dziecko będzie je nosić, to nie jest do końca zły wybór.

Wyhaftowanie inicjałów lub znaku to z kolei piękne, ekologiczne i trwałe rozwiązanie. To również tani sposób na oznaczanie rzeczy do przedszkola, ale niestety… kto ma na to tyle czasu w dzisiejszym świecie?

Gdzie podpisywać ubranka do przedszkola? Miejsce powinno być widoczne lub zawsze tak samo zlokalizowane, by nie trzeba go było długo szukać. Niektóre ubrania mają specjalnie wszyte etykietki na imię, można też podpisywać rzeczy na metkach lub wewnętrznej stronie materiału pod metką. Albo na wewnętrznej stronie, tam gdzie gumka. 

Naklejki na ubrania do przedszkola

Naklejki na ubranka można kupić w zestawie ze zwykłymi naklejkami i w ten sposób uczyć dziecko rozpoznawania własnych rzeczy. Zwierzak lub owoc może spodobać się dziecku, ale o ile nie są to wodoodporne naklejki, szybko się odkleją. Warto wypróbować specjalne naklejki do materiału. Jeśli tylko dziecko nie będzie ich podważać i odklejać, to może okazać się trafiony pomysł na oznaczanie rzeczy do przedszkola.

Są też specjalne naklejki do wnętrza buta z tej serii – naklejki edukacyjne to świetny pomysł na szybką identyfikację, do kogo należy obuwie, oraz odróżnienie lewego i prawego buta. ​

Naprasowanki i naszywki z imieniem do przedszkola

Specjalne naprasowanki i naklejki lub metki na zamówienie to idealna rzecz dla tych, którzy wydają pieniądze na wszelkie gadżety dla dziecka lekką ręką. Oraz dla perfekcyjnych pań domu, które są w stanie każdą naprasowankę przyciskać dokładnie przez kilka chwil żelazkiem. Lub dla tych, którzy chętnie przyszywają igłą i nitką. Naprasowanki z imieniem i naszywki do przedszkola wyglądają ładnie i są dosyć trwałe, ale po pierwsze – jeśli zrobisz to niedokładnie, trochę odstają, po drugie kosztują majątek. I wymagają dużo czasu.

Marker do podpisywania ubrań do przedszkola

Podpisywanie ubranek pisakami do tkanin to metoda, na którą warto zwrócić szczególną uwagę. Marker do podpisywania ubrań do przedszkola to niewielki koszt, do tego jest szybki, prosty w obsłudze i bardzo trwały. Wystarczy czarny pisak do większości ubrań oraz ewentualnie jasny do ciemnych materiałów (można kupować pojedynczo). Markery do ubranek nie spierają się i zawsze masz je pod ręką. To po prostu najlepszy sposób ze wszystkich. Minusy? Jeśli masz koślawe pismo, napisy nie będą może wyglądać szałowo, ale w zamian za oszczędność czasu i pieniędzy, można to przeboleć.

Uwaga na śliskie metki! Niektóre metki są wykonane z gładkiego materiału, ciężko je podpisać, a marker się rozmazuje. 

Wodoodporny permanentny marker to z kolei idealny pisak do wszystkich pozostałych rzeczy do przedszkola: plastikowych lub o śliskiej powierzchni, jak kubki, plecaki, worki na kapcie, szczoteczki do zębów, obiekty jeżdżące, parasolki itp.

Worki do przedszkola z imieniem

Jeśli nie masz czasu na podpisywanie każdej rzeczy z osobna albo po prostu chcesz mieć pewność, że nawet w przedszkolnej szatni wszystkie ubranka dziecka będą bezpieczne, kup worek z imieniem. Taki worek zamawia się indywidualnie, podając przy zakupie zarówno imię dziecka, jak i dodatkowe elementy, jakie mają się znaleźć na worku (zwierzątka, zabawki itp.). To nieco droższe rozwiązanie, ale za to niezawodne, trwałe i estetyczne. Do takiego worka można schować buty, ubranka na przebranie, strój na gimnastykę.


Zobacz też:

pierwszy dzień w przedszkolu
Adobe Stock
Wychowanie
Pierwszy dzień w przedszkolu: jak go przeżyć, rady dla rodziców
Pierwszy dzień w przedszkolu wymaga dobrego zaplanowania i przygotowania dziecka. Ważne jest, by spędzić go spokojnie, bez pośpiechu i nerwów, i to zaczynając od pobudki. Podpowiadamy, jak zostawić dziecko w przedszkolu, by nie było to trudnym przeżyciem ani dla niego, ani dla jego rodziców.

Pierwszy dzień w przedszkolu to olbrzymie przeżycie dla całej rodziny. Zanim nadejdzie, warto z dzieckiem o nim porozmawiać, opowiedzieć, jak będzie wyglądał, czego maluch może się spodziewać, ile czasu spędzi w przedszkolu. Dobrze jest też wspólnie wybrać ubrania, przygotować kapcie i inne potrzebne rzeczy. Można też z dzieckiem ustalić, którą zabawkę zechce ze sobą zabrać (najlepiej przytulankę), aby dodawała mu otuchy z dala od domu. Ale to nie wszystko, ważna jest nawet godzina, na którą tego dnia ustawisz sobie pobudkę. Jak przeżyć pierwszy dzień dziecka w przedszkolu? W niektórych krajach, m.in. w Szwecji, dzieciom rozpoczynającym przedszkolną edukację towarzyszą rodzice. Obecność mamy lub taty w pierwszych dniach zapewnia poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że maluch szybko oswaja się z nową sytuacją. Nie ma niepotrzebnego stresu ani łez. W wielu polskich przedszkolach również jest to możliwe. Jeśli więc możesz poświęcić kilka lub kilkanaście dni, idź  do przedszkola wspólnie z dzieckiem . Cenne będzie już to, że zostaniesz z nim na godzinę lub dwie. Zapytaj wcześniej przedszkolu, do którego będzie chodziło twoje dziecko, jakie zasady obowiązują w placówce ze względu na epidemię koronawirusa. Upewnij się, czy rodzic może przebywać na terenie przedszkola, czy dziecko będzie mogło przynieść z domu ukochaną maskotkę. Pierwszy dzień w przedszkolu – rady dla rodziców Oto wskazówki, które ułatwią planowanie przedszkolnego debiutu dziecka. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać pobudka malucha, droga do przedszkola, a także czas spędzony w placówce.  Pobudka przed pierwszym dniem w przedszkolu Nastaw budzik wcześniej niż zwykle, by ten dzień zaczął się bez pośpiechu i zdenerwowania. Zarezerwuj więcej czasu na mycie, ubieranie, śniadanie i inne poranne czynności. Wyprawka...

ile kosztuje przedszkole
AdobeStock
Wychowanie
Ile kosztuje przedszkole: czesne, opłaty za wyżywienie, zasady dofinansowania
Ile kosztuje przedszkole w 2022/2023 roku? Wbrew pozorom nawet publiczne przedszkole nie jest w pełni darmowe. Z kolei prywatne przedszkole oferuje więcej zajęć i udogodnień, ale jeszcze bardziej obciąża portfel polskich rodzin. Które zatem warto wybrać?

Koszty przedszkola zależą od wielu czynników: przede wszystkim od typu placówki i miejsca zamieszkania dziecka. Opłaty za przedszkole to, niestety, dość duże obciążenie budżetu domowego. Największy koszt ponoszą rodzice, którzy posyłają swoje dziecko do prywatnego przedszkola. Za publiczne placówki teoretycznie nie trzeba płacić, jednak tutaj też są wydatki, np. w kwestii opłat za wyżywienie malucha. Sprawdź, ile kosztuje przedszkole twojego maluszka. Spis treści: Ile kosztuje przedszkole publiczne? Opłaty Ile kosztuje przedszkole prywatne? Opłaty za wyżywienie w przedszkolu Orzeczenie o niepełnosprawności, a opłata za przedszkole Dofinansowanie opłat za przedszkole Ile kosztuje przedszkole publiczne? Opłaty Wielu rodziców pewnie zadaje sobie pytanie, czy za przedszkole publiczne trzeba płacić, a jeśli tak – ile kosztuje przedszkole publiczne? Nie, nie trzeba za nie płacić, taka usługa jest bezpłatna. W przedszkolu publicznym również wszystkie dodatkowe zajęcia są bezpłatne. Przedszkole publiczne nie może też zmuszać rodziców do kupowania książek i innych pomocy naukowych. Ile godzin w przedszkolu jest bezpłatnych? Zgodnie z obowiązującymi przepisami w przedszkolach dzieciom do 5 lat zapewnia się pięć godzin bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki  niezależnie od tego, w której godzinie zostanie przyprowadzone przez rodziców do przedszkola. Przy okazji nowelizacji ustawy w 2017 roku zdecydowano również, że rodzice nie będą płacić za dodatkowe zajęcia dziecka w przedszkolu państwowym – są one całkowicie darmowe. Ile kosztuje dodatkowa godzina w przedszkolu? Za każdą kolejną godzinę rodzice muszą jednak zapłacić. Zgodnie z  art. 53 ust. 1 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych organ prowadzący np. rada...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz