Podczas naszego spotkania, którego patronem była marka Cheerios Owsiany, ekspertka podkreśliła, że śniadanie, podobnie zresztą jak pozostałe posiłki, powinny być komponowane wg określonego schematu. – Połowę talerza powinny stanowić warzywa albo owoce lub ich miks – wyjaśniła dietetyczka. – Drugą połowę należy z kolei podzielić na dwie ćwiartki. W jednej z nich potrzebujemy produktów białkowych, w drugiej zaś węglowodanowych – kontynuowała Barros.

Reklama

Pełne ziarno w diecie

Padło wiele pytań na temat produktów pełnoziarnistych. Dietetyczka wyjaśniła, że produkty z pełnego ziarna, dzięki zawartości błonnika, będą nie tylko gwarantowały sytość, ale również stanowią źródło substancji mineralnych, takich jak choćby magnez czy żelazo.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz ponownie nasz liveczat!

Płatki… nie tylko z mlekiem!

Płatki z mlekiem to duet, który jest nam wszystkim znany i chyba przez wszystkich szalenie lubiany. Jak zaznaczyła Paulina Barros, trudno go zastąpić, zwłaszcza w porannym pośpiechu. Podkreśliła jednak, że dobrze jest pokusić się o eksperymenty. – Płatki sprawdzają się w deserach, można z nich przygotować spody do śniadaniowych ciast lub zmieszać z owocami jako chrupiący „składnik” sałatki – mówiła ekspertka.
Dietetyczka podpowiedziała również, jak komponować drugie śniadania, by sprawdziły się w szkolnych śniadaniówkach.

Sposób na niejadka

Rodzice pytali także o to, jak zwalczyć niechęć swoich pociech do śniadań. Dietetyczka zauważyła, że warto zwrócić przede wszystkim uwagę na… porę wieczornych posiłków. – Rytm posiłków może być przestawiony, jeśli za późno jemy kolację. Niechęć do śniadań występuje również wtedy, gdy śpimy za krótko. Taki wieczorny post powinien trwać około 10 godzin – wyjaśniła ekspertka.
Dietetyczka podkreśliła także, że warto bawić się konsystencją i kolorami, a także miksować różne rodzaje płatków. Warto przy tym zaangażować dziecko zarówno w proces wyboru konkretnych produktów, które ma zjeść na śniadanie, jak i w jego tworzenie.

Zobacz także

Co warto wiedzieć o płatkach śniadaniowych Nestlé Cheerios Owsiany?

Zawierają 91% pełnego ziarna owsa w wariancie klasycznym, a 85% w wariancie smakowym.

Pyszne owsiane kółeczka NESTLE Cheerios to wysoka zawartość błonnika oraz mniej cukru*. A to wszystko przy jednoczesnym bardzo dobrym smaku, który zasmakuje zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Płatki Nestlé Cheerios Owsiany zawierają witaminy i żelazo.

Produkt posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka nr 18/DJW/2020 oraz 19/DJW/2020 oraz spełnia wymogi zdrowego żywienia – spełnia restrykcyjne normy, dlatego może być podawany w przedszkolach oraz może być sprzedawany w sklepikach szkolnych.

* O obniżonej zawartości cukru o co najmniej 30% w stosunku do średniej z 20 wiodących produktów z kategorii ekspandowanych płatków śniadaniowych na rynku polskim.

materiały prasowe
Reklama


Materiał powstał we współpracy z marką Cheerios

Reklama
Reklama
Reklama