Lego Duplo
fot. LEGO DUPLO

Nauka przez zabawę, czyli jak rozwijać u malucha umiejętności potrzebne w dorosłym życiu

Wizyta w sklepie z zabawkami to prawdziwa gratka nie tylko dla maluchów, ale także dla dorosłych. Mnogość towarów potrafi przyprawić o zawrót głowy. Człowiek ma chęć kupić dosłownie… wszystko. Wiemy – wybór nie jest łatwy! Dlatego spieszymy z pomocą. Które zabawki gwarantują niezłą frajdę, są bezpieczne, a jednocześnie wspierają rozwój dziecka? Oczywiście klocki LEGO® DUPLO®!
Lego Duplo
fot. LEGO DUPLO
Klocki to jedna z najprostszych a jednocześnie najbardziej kreatywnych na świecie zabawek. Gwarantują pogłębianie wiedzy przez zabawę, a dzięki nim twój maluszek już od chwili narodzin poznaje otaczający go świat i uczy się w niesamowitym tempie. Klocki  LEGO DUPLO dedykowane są najmłodszym dzieciom już od 1,5 roku życia. Mają duże elementy, które maluch może bez problemu chwycić i połączyć ze sobą. Każdy zestaw LEGO DUPLO jest inny, a zabawa nim uczy nowych rzeczy. Dlatego wybór nie będzie łatwy!

Ile pociągów ma ciuchcia?

Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki kochają zabawę pociągiem. Jak robi ciuchcia? Ciuch, ciuch! Wie to każde dziecko! Pociąg z cyferkami LEGO DUPLO doskonale nadaje się dla dzieci po ukończeniu 1,5 roku. W zestawie znajdziemy lokomotywę i 3 wagony, a także klocki z numerami od 0 do 9. To prosty sposób, by nauczyć dziecko rozpoznawania cyfr, a za jakiś czas również liczenia. Oczywiście nie zabrakło także pasażerów. Szanowni Państwo, pociąg odjeżdża za 2 minuty – czy dzieci i ich kot zdążą na peron? Trzeba policzyć, czy wszyscy są na pokładzie. A może znajdzie się też miejsce dla lalki lub misia? To zależy, czy wykorzystaliśmy wszystkie wagony i ponumerowane klocki. Warto policzyć.

Pociąg z cyferkami LEGO DUPLO zapewni ekscytującą zabawę dzieciom i rodzicom. Dzięki dwóm figurkom dzieci i kota można wymyślać nowe historie bez końca. Składanie i przebudowywanie pociągu jest niezwykle proste dzięki dużym elementom. Numerowe klocki pomogą twojemu maluchowi w mig poznać cyferki. Nawet się nie obejrzysz, kiedy pomyślisz: „kiedy on się tego nauczył?”…

Stoi na stacji lokomotywa…

To jeden z ulubionych, dziecięcych wierszyków. Został napisany tak, że każdy rodzic bez problemu odkryje u siebie talent recytatorski czy aktorski. Pociąg parowy z serii LEGO DUPLO może być doskonałym elementem inscenizującym wiersza Juliana Tuwima. Zestaw będzie doskonałym prezentem dla 2-latka, ale sprawi też dużo radości starszym dzieciom. Dzięki silnikowi z funkcją ręcznego startu małe dzieci mogą zostać prawdziwymi maszynistami! Chcecie, by się poruszała? Wystarczy delikatnie ją popchnąć. Ma się zatrzymać? Trzeba lokomotywę przytrzymać lub podnieść. Umiejętność wprawienia zabawki w ruch będzie ciekawym doświadczeniem dla każdego malucha. To jednak nie wszystkie atrakcje!

Do ustawienia pięciu funkcyjnych klocków na torach będzie potrzebna pomoc rodzica. Klocki te umożliwiają odegranie sygnału dźwiękowego, włączanie i wyłączanie świateł, a nawet tankowanie czy zmianę kierunku pociągu. Co najważniejsze – można je dowolnie przestawiać podczas zabawy. Tory kolejowe składają się z 16 elementów, ale są łatwe do złożenia. Zestaw zawiera także stację, wywrotkę, wagon pasażerski, a nawet drzewo, walizkę i kanister.

Wymyślanie podróży i przygód dla figurek z serii LEGO DUPLO jest właściwie nieograniczone. Z ciekawością będziesz oczekiwał, gdzie dzisiaj zabierze cię twój maluch. Rozwijanie wyobraźni przez zabawę gwarantowane. Jeśli jesteś miłośnikiem nowoczesnych technologii i chcesz urozmaicić zabawę, możesz ściągnąć na telefon bezpłatną aplikację i z jej pomocą  zdalnie sterować pociągiem parowym. Aplikacja jest ciekawą formą zabawy dla starszych dzieci i stanowi bezpłatny dodatek do drugiego ze wspomnianych zestawów. A gdy zdawać się wam będzie, że już zwiedziliście cały świat, warto kupić kolejny zestaw LEGO DUPLO i poszerzyć linię kolejową o kolejne tory i wiadukty. Kolejne kombinacje pozwolą wam bawić się jeszcze bardziej kreatywnie!


Artykuł powstał z udziałem marki LEGO DUPLO     

Zobacz także

Popularne tematy