Reklama

Każda mama chce otoczyć swoje nowonarodzone dziecko najlepszą opieką, dając mu to, co dla niego najlepsze, najdoskonalsze i najzdrowsze. Swój czas, swoją miłość, czułość i odpowiedni pokarm. Mleko mamy to nie tylko pokarm odżywczy i bogaty w cenne składniki mineralne. Czynność, jaką jest przystawianie malca, pozwala budować z nim niepowtarzalną więź. Aż 67% mam uważa, że karmiąc piersią, daje dziecku to, co jest dla niego najlepsze*.

Reklama

Problemy z karmieniem piersią

Początki „mlecznej drogi”, jak nazywa się okres karmienia maluszka piersią, mogą być trudne. Wiele mam, najczęściej bezpośrednio po porodzie, doświadcza problemów z laktacją. Jakie trudności związane z karmieniem piersią mogą się pojawić, zwłaszcza w przeciągu kilku pierwszych tygodni po porodzie?

1. Ból podczas karmienia
Podczas przystawiania malucha do piersi może pojawić się ból spowodowany przez obolałe i wrażliwe brodawki sutkowe. Najczęściej po kilku dniach od porodu. Może być to efekt „napełnienia się” piersi mlekiem oraz nieumiejętnego chwytania sutka przez maluszka. Warto upewnić się, że dziecko przystawiane jest do piersi prawidłowo lub wypróbować inne pozycje karmienia. Nie zaszkodzą również maść z lanoliną lub odrobina własnego mleka wtarta w brodawki – pozwolą złagodzić podrażnienia.

2. Niedobór pokarmu
Początkowo laktacja może być niewielka. Zmiany hormonalne zachodzą w organizmie powoli i dopiero około 2-4 dni po porodzie możesz spodziewać się odpowiedniej ilości mleka. Jednak w żołądku noworodka mieści się ilość mleka wielkości zawartości małej łyżeczki – twój maluch nie potrzebuje dużo pokarmu...

materiały prasowe

Podczas karmienia maluszka mogą pojawiać się również kryzysy laktacyjne, czyli przejściowe problemy z laktacją, które związane są choćby ze skokami rozwojowymi malucha oraz jego większym zapotrzebowaniem na mleko.

3. Nawał mleczny
To sytuacja odwrotna, czyli stan, w którym ma miejsce gwałtowny wzrost produkcji mleka. Często mamy mierzą się z nadmiarem pokarmu w piersiach około 2-6 dni po porodzie, kiedy hormony jeszcze szaleją, a laktacja się normuje, stabilizuje. Piersi w tym czasie stają się powiększone, napięte, cięższe, czasami gorące.
U niektórych kobiet laktacja rozpoczyna się jednak bardzo intensywnie i unormowanie tego procesu zajmuje kilka tygodni. Piersi produkują więcej mleka niż potrzebuje go maluch i muszą przyzwyczaić się do ilości, jaką dziecko je. Do tego czasu piersi mogą być twarde i bolesne. Czasem zdarzają się również wycieki mleka.

4. Obrzęk piersi
Pełne i twarde piersi to jednocześnie uczucie gorąca, nadwrażliwości, dyskomfortu a nawet bólu. Najczęściej jest to stan przejściowy i trwa od 24 do 48 godzin. To problem, który pomogą rozwiązać regularne sesje karmienia: pozwolą unormować produkcję mleka.

materiały prasowe

5. Wyciek mleka
Kiedy piersi wypełnione są pokarmem, czasem jego odrobina się wydostaje między karmieniami. Albo zdarzy się, że mamie karmiącej jedną piersią, nieco mleka wycieknie z drugiej – na skutek działania jakiegoś zewnętrznego bodźca, np. ucisku lub podczas snu. Warto w takiej sytuacji regularnie korzystać z wkładek laktacyjnych.

Ekspert w rozwiązywaniu problemów laktacyjnych

Nawał i zastój pokarmu, ból brodawek, a także obrzęk i zapalenie piersi czy zatkane ujście przewodu mlecznego, to tylko niektóre problemy, jakie napotkało aż 87 %* świeżo upieczonych mam. Niezależnie jednak od tego, czy zmagasz się z kłopotami związanymi z karmieniem, czy zwyczajnie chcesz zostawić malucha pod opieką taty lub innego bliskiego członka rodziny, warto wyposażyć się w dobry laktator. To urządzenie niewątpliwie stanowić będzie najlepsze wsparcie mam na początku przygody z macierzyństwem. Co więcej – o zakupie laktatora warto pomyśleć jeszcze przed pojawieniem się malucha na świecie. Są bowiem sytuacje, których przewidzieć nie można, np. poród przez nieplanowane cesarskie cięcie. Wiele mam obawia się, że poród zakończony w ten sposób zagraża ich szansie na karmienie maleństwa. W przypadku niepowodzenia i niewywołania laktacji po próbach przystawiania dziecka do piersi, warto korzystać właśnie z laktatora.
Jak wybrać odpowiednie urządzenie? Warto sięgnąć po LOVI Expert 3D Pro – laktator, który jest ekspertem w rozwiązywaniu problemów laktacyjnych.

materiały prasowe

Laktator Expert 3D Pro zapewnia mamie łatwe, efektywne i bezbolesne odciąganie mleka. Dostosowuje się do indywidualnych potrzeb kobiety karmiącej.
Urządzenie wyposażone jest w delikatny, silikonowy lejek 3D, pomocny zwłaszcza mamom po cesarskim cięciu. W odróżnieniu od lejków klasycznych, lejek 3D nie tylko ssie, ale przede wszystkim uciska brodawkę w bardzo podobny sposób, jak robi to dziecko, stymulując tym samym wydzielanie się prolaktyny, hormonu odpowiedzialnego za produkcję mleka. Lejek jest osłonięty ażurową osłoną, która umożliwia kontrolę siły nacisku na brodawkę, co dodatkowo pozwala uniknąć bólu. Specjalna konstrukcja lejka zapobiega cofaniu się odciągniętego mleka, co umożliwia komfortowe odciąganie pokarmu w półleżącej pozycji, wygodnej szczególnie po CC.
Mamy docenią również dwufazowy system odciągania pokarmu, inspirowany naturalnym rytmem ssania piersi przez dziecko. W pierwszej fazie stymulacji naśladuje szybkie ruchy dziecka, kiedy stara się ono pobrać pokarm, co pobudza gruczoły mleczne do pracy. Natomiast w fazie drugiej następuje głębokie odciąganie, które jest odzwierciedleniem efektywnego pobierania pokarmu. Oba tryby mogą działać na 9 poziomach mocy, w zależności od indywidualnych preferencji mamy. Nie oznacza to jednak, że urządzenie jest głośne – przeciwnie. Dzięki temu można spokojnie odciągać mleko również w nocy.

materiały prasowe

Laktator Expert 3D Pro sprawdzi się także na spacerach. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi w dowolnym miejscu i czasie mama może odciągnąć pokarm, nie zaburzając tym samym laktacji. Dodatkowo można naładować go przez USB np. z powerbanka.
To, co dodatkowo spodoba się mamom, to nowoczesny design laktatora. Biel i róż nadają urządzeniu kobiecego i ponadczasowego charakteru.

Reklama

Witaj w rodzinie, maluchu

Od momentu, w którym zostajesz mamą, zmienia się całe życie. Jest pięknie, ale bywa trudno. Dlatego kiedy tylko to możliwe, należy sięgać po sprawdzone rozwiązania ułatwiające życie. Laktator Expert 3D pomoże w tych związanych z karmieniem. Jest niezastąpiony podczas różnorodnych problemów laktacyjnych, takich jak np. niedobór, zastój czy nawał pokarmu, poranione piersi, wklęsłe lub płaskie brodawki. Jest także niezwykle pomocny, kiedy poród następuje w wyniku cesarskiego cięcia, maleństwo pojawia się na świecie przedwcześnie lub nie może ssać piersi.
LOVI Expert 3D pomoże ci przygotować się na początek macierzyństwa najlepiej, jak to możliwe. Dzięki niemu możesz odpuścić zamartwianie się laktacją i w tym czasie skupić się na celebrowaniu codzienności z maluchem i przeżywaniu uczuć, których... nie da się opisać słowami. Masz czas i przestrzeń, by otoczyć malca najlepszą opieką, zapewnić mu maksimum bezpieczeństwa i dać wszystko, co jest najlepsze.

* Źródło: KANTAR, październik-listopad 2020. Badania U&A kategorii laktatorów
Artykuł powstał z udziałem marki LOVI

Reklama
Reklama
Reklama