Bywa, że istnieje konieczność odciągania pokarmu - czy to z powodu nawału mlecznego czy też dlatego, że maluszek ma problemy ze ssaniem piersi. Może zdarzyć się, że nawet jeśli maluch regularnie ssie twoją pierś, będziesz go musiała zostawić z babcią, ciocią czy tatą. Jeśli chcesz karmić malucha tylko swoim mlekiem, możesz je odciągnąć laktatorem i zostawić, żeby podał je kto inny.

Reklama

Kiedy warto sięgnąć po laktator?

Laktator to jedno z niezbędnych akcesoriów każdej karmiącej mamy. Przydaje się zarówno wtedy, gdy mama ma nawał pokarmu albo, gdy maluszek nie potrafi czy nie chce ssać piersi. W okresie połogu i karmienia u mam, u których istnieje niebezpieczeństwo zalegania pokarmu, co może być jedną z przyczyn bolesnego zastoju, jak również zapalenia gruczołu sutkowego. Gdy istnieje konieczność pobudzania laktacji i stymulowania piersi, laktator może ci pomóc zwiększeniu ilości pokarmu. Z kolei, gdy masz nawał mleczny (z reguły między 2 a 5 dobą połogu) - odciąganie niewielkiej ilości mleka rozluźni pierś, przyniesie ci ulgę, a twemu maluszkowi ułatwi uchwycenie brodawki. Laktator przydatny jest również wtedy, gdy konieczna jest dłuższa rozłąka z dzieckiem, np. powrót do pracy po urlopie macierzyńskim, wtedy również jest niezbędny. Jeżeli więc, z jakichś powodów nie możesz karmić piersią, ale jednocześnie chciałabyś dostarczyć dziecku swój naturalny pokarm - idealnym rozwiązaniem jest właśnie laktator. Planując jego zakup, z pewnością zastanawiasz się, jaki model wybrać: ręczny czy elektryczny?

Ręczny czy elektryczny?

Jeśli zamierzasz odciągać mleko nieco rzadziej, wystarczy laktator ręczny. Wybierz taki o regulowanej sile ssania, ponieważ odciąganie nie może cię boleć. Niektóre laktatory mają dodatkową wkładkę sylikonową masującą pierś i takim urządzeniem jest na przykład Laktator „Lakta MILA” LRM-4 z akcesoriami do karmienia. Ponieważ laktator jest bardzo prosty w codziennej obsłudze, łatwo ci będzie zachować jego higienę. Posiada silikonową nakładkę z płatkami masującymi, dzięki czemu stymuluje pierś do wytwarzania pokarmu. Dobrze wyprofilowana rącza z wypustkami antypoślizgowymi ochroni twoją dłoń przed ślizganiem. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że pracuje cicho i nie wymaga baterii ani podłączania do prądu. Laktator ten posiada również adapter- przejściówkę, dzięki temu pasuje zarówno do butelek standardowych, jak i szerokootworowych. Dzięki temu, że jest zrobiony z najwyższej jakości surowców, będziesz mieć pewność, że zapewniasz bezpieczeństwo zarówno sobie i dziecku.

Zobacz także
Simed

Jeżeli planujesz regularnie i często odciągać mleko, wybierz laktator elektryczny, na przykład model Lakta elektric LE-01 marki Simed. Jego zaletą jest to, że pracuje cicho, dzięki czemu zapewnia komfort oraz umożliwia szybkie i efektywne odciąganie pokarmu. Posiada miękką silikonową nakładkę z płatkami stymulującymi pierś do wytwarzania pokarmu, a także 5 trybów pracy. Po uruchomieniu automatycznie przechodzi w tryb delikatnej stymulacji a następnie masażu piersi naśladując naturalny rytm ssania dziecka. Kolejne 3 tryby pracy pozwalają indywidualnie dopasować i kontrolować czas, rytm ssania tak by proces odciągania pokarmu był wydajny i bezbolesny. Laktator działa zarówno z zasilaczem, jak na baterie czy USB, co sprawia, że będziesz mogła korzystać z niego zarówno w domu lub w pracy, a nawet w czasie podróży. 2-funkcyjna podstawka umożliwia odstawienie laktatora bez obaw o jego przewrócenie i wylanie się mleka . Po wysterylizowaniu służy jako ochrona masażera silikonowego. Używając takiego laktatora, będziesz się czuła bezpiecznie, a twoje maleństwo w szybki i komfortowy sposób otrzyma twój naturalny pokarm.

Simed

Reklama

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat odciągania pokarmu? Zajrzyj: Simed

Reklama
Reklama
Reklama