Zobacz także: Karmienie piersią - wątek wsparcia

Reklama

Studentki z Uniwersytetu św. Franciszka Ksawerego w Nowej Szkocji (Kanada) nagrały filmik promujący karmienie piersi w miejscach publicznych (np. na stadionie, w bibliotece, na siłowni). Ten materiał jest gestem wsparcia kampanii "Matki dla karmienia piersią w miejscach publicznych".

Studentki parafrazowały tekst piosenki Carly Rae Jepsen "Call Me Maybe" nadając mu "prolaktacyjną" wymowę i nagrały do niego teledysk. W refrenie śpiewają: "Nie poznałaś mnie?/ To nie jest wariactwo/ Jestem matką/ Karmię moje dziecko".

Choć film powstał w październiku 2014 roku jest nadal aktualny. – Studenci wiedzą, jak ważne jest karmienie piersią dzieci, wiedzą, jakie płyną z tego korzyści... Mimo to, karmienie piersią w miejscach publicznych nadal uznawane jest za niedopuszczalne – tłumaczą swoje intencje pomysłodawczynie filmu. I dodają: – Chcemy pokazać, że nawet ci, którzy nie są rodzicami (karmiącymi matkami) mogą się zaangażować w takie akcje i wspierać karmienie piersią w miejscach publicznych. Ta sprawa w przyszłości może dotyczyć również nas.

Zgadzamy się z tym w zupełności i po raz kolejny apelujemy o większą tolerancję dla matek karmiących swoje dzieci.

Zobacz także
Reklama

Zobacz także: Czy zjesz obiad w toalecie? Zobacz piękne zdjęcie izraelskiej fotografki

Reklama
Reklama
Reklama