Kompletowanie wyprawki dla dziecka jeszcze nigdy nie było takie łatwe. Zamiast stać w kolejkach, dzisiaj naprawdę wszystko możesz kupić, siedząc wygodnie przed swoim komputerem. Z drugiej strony – jak w tym zalewie pięknych, pomysłowych, nowoczesnych gadżetów wybrać to, co jest naprawdę dobre? Diabeł tkwi w szczegółach – dlatego to właśnie na nie zwracaj największą uwagę.

Reklama

1. Body? Rozpinane między nóżkami!

Ten, kto wymyślił zatrzaski w bodziakach, zasługuje co najmniej na parentingowego Nobla! Rozpinane body utrzymują pieluszkę na swoim miejscu i ułatwiają przewijanie bobasa. Trzy kliknięcia – i gotowe, nawet nie musisz wyjmować niemowlęcia z wózka.

mat. prasowe

2. Śpiochy? Najlepiej w komplecie

Bawełniane body z długim rękawkiem i spodenki na szelkach to idealne ubranko na przejściową pogodę. Ubieranie na cebulkę (pamiętasz tłumaczenie Shreka: „Cebula ma warstwy!”?) to „złota zasada” pielęgnacji. Dzięki kolejnym warstwom lekkich ubranek możemy szybko reagować na zmiany temperatur, a tym samym uchronić malucha tak przed przegrzaniem, jak i przed nadmiernym ochłodzeniem.

mat. prasowe

3. Czapeczka? Wiązana na troczki

Nakładana czapeczka może i wygląda superstylowo, ale jest zupełnie niepraktyczna. Łatwo się zsuwa z główki i odsłania małe uszka, a to sprzyja wyziębieniu delikatnego organizmu i infekcjom. Najlepsze czapeczki mają nie tylko troczki do zawiązywania, lecz także klapki na uszy, dzięki którym maluch na pewno nie zmarznie.

Zobacz także
mat. prasowe

Uwaga! Fizjoterapeuci radzą, aby troczki od czapeczki wiązać nie pod samą brodą, ale z boku: raz przy jednym, raz przy drugim policzku. Taka mała sztuczka zapobiega tzw. nawykowemu kręczowi szyi, czyli sytuacji, kiedy niemowlę położone na plecach obraca główkę tylko w jedną stronę.

4. Ochraniacz na łóżeczko? W 100 procentach z bawełny

Bawełniany ochraniacz można prać w wysokiej temperaturze i prasować – i nie martwić się przy tym, że się odkształci albo skurczy…

mat. prasowe

5. Rożek niemowlęcy? Bez usztywnienia na plecach

Narzędzia dla rodziców mamotoja.pl

Kalendarz rozwoju niemowlaka Czytaj więcej

Większość rożków dla niemowląt ma „twarde plecy”, tymczasem fizjoterapeuci tego nie zalecają, szczególnie dla noworodków. W miękkim, elastycznym rożku możesz idealnie otulić maleństwo, dzięki czemu będzie czuło się ciepło i bezpiecznie – prawie tak, jak w brzuchu mamy.

mat. prasowe

6. Leżaczek – z dodatkowymi funkcjami

Jeden mebel zamiast trzech? Idealne rozwiązanie do naszych mieszkań! Leżaczek, który można w prosty sposób zmienić w płaskie łóżeczko albo w krzesełko, to świetna opcja, nie tylko dlatego, że nie zajmie dużo miejsca w mieszkaniu, lecz także dlatego, że w dużym stopniu ułatwi nam pakowanie się na podróż z dzieckiem.

mat. prasowe

7. Laktator? Najlepiej elektryczny

Jeżeli zamierzasz regularnie odciągać pokarm, wybierz elektryczny laktator z regulowaną siłą ssania. Pierwsza faza zapewnia ssanie szybsze i płytsze, stymulującę wypływ mleka; za to druga – jest silniejsza i bardziej skuteczna.

mat. prasowe

8. Pierwszy miś bobasa? Taki, który szumi do snu

Koniec z włączaniem odkurzacza czy suszarki do włosów albo rozstrojonego radia! Teraz możesz wybrać coś lepszego i poręczniejszego. Genialny patent: mięciutki miś z opcją „białego szumu”, którego dźwięk uspokoi i uśpi nawet największego płaczusia. To przykład zabawki idealnej, czyli takiej, która ucieszy nie tylko dziecko, lecz także i jego mamę.

mat. prasowe

9. Fotelik samochodowy? Nowy. Po prostu…

Fotelik z drugiej ręki może w razie potrzeby nie zadziałać… Nawet jeśli masz pewność, że nigdy nie uczestniczył w wypadku (powypadkowe foteliki bezwzględnie wyrzucamy! Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wyglądają na nieruszone, mogą mieć popsute mechanizmy bezpieczeństwa.), może być już po prostu zużyty.

Jest lepszy sposób na oszczędzanie przy kupnie fotelika. Lepiej kupić bezpieczny model, który obejmuje kilka grup wagowych (9-18 kg, 15-25 kg, 22-36 kg) i który dzięki temu wystarczy dziecku na dłużej.

mat. prasowe

10. Buciki dla bobasa? Tylko z miękką podeszwą

Dziecko, ktore jeszcze nie umie chodzić, nie powinno nosić butów z twardą podeszwą, bo to mogłoby zaburzać rozwój jego stópek. Miękkie buciki z antypoślizgowym ABS-sem chronią nóżki dziecka przed zimnem na spacerze, za to w domu ułatwiają naukę chodzenia.

mat. prasowe
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama