Lubimy mówić, że ktoś ma skórę gładką jak pupa niemowlaka… Ile jest właściwie prawdy w tym powiedzeniu? Jak tłumaczył dr Feleszko, to bardzo trafne porównanie. „Skóra w tym miejscu jest ‘zapakowana’ w pieluszkę. To sprawia, że jest jej ciepło i jest odpowiednio nawilżona. I rzeczywiście do zmian skórnych w tym rejonie dochodzi rzadko”. Ale jednak dochodzi. I co wtedy?

Reklama

Jaka jest skóra niemowlęcia?

Jak tłumaczył ekspert: „Skóra dziecka jest cieńsza, jest bardziej wrażliwa, a w związku z tym bardziej przepuszczalna i bardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych”. To właśnie sprawia, że wymaga szczególnej opieki. Dr Feleszko podkreślił jednak, że najważniejsza jest jedna zasada: im mniej – tym lepiej. „Im mniej substancji się na tę skórę nakłada, tym dla dziecka jest lepiej. Jednocześnie dla skóry bezpieczniej, gdy tych czynników chemicznych jest mało”. Dlatego ważne jest, aby kosmetyk był jak najbardziej naturalny.

Pielęgnacja suchej skóry dziecka

Skóra niemowlęcia może być sucha, co nie musi świadczyć, że jest to skora zmieniona chorobowo. „Może ona mieć charakter skóry atopowej”, tłumaczył dr Feleszko. „Oznacza to, że są wśród nas osoby, których geny sprawiają, że mają nieco bardziej przepuszczalną skórę, czyli skłonną do wysychania. Wówczas tej skórze należy się szczególna pielęgnacja – wytworzenie bariery ochronnej jest sprawą ważną i kluczową”.
Podczas spotkania ekspert odniósł się również do kwestii niezwykle frapującej młodych rodziców, a mianowicie… kąpieli. Aby dowiedzieć się, jak często kąpać maluszka i co zrobić, gdy w domu mamy dwoje dzieci, a jedno z nich zmaga się z problemami skórnymi, a więc czy mogą się razem kąpać – obejrzyjcie koniecznie nasze nagranie!

Zapraszamy na kolejne spotkanie! Obserwuj nasz fanpejdż na fb!

Zobacz także
Reklama

Materiał powstał we współpracy z marką Johnson’s

Reklama
Reklama
Reklama