niemowlę, zabawy, propozycje zabaw
Fotolia
Rozwój

Angielski od kołyski - zabawa dla dzieci

Kup zestaw płyt lub kaset z nauką języka angielskiego (lub innego obcego) dla maluchów...

Kup zestaw płyt lub kaset z nauką języka angielskiego (lub innego obcego) dla maluchów, postaw w pokoju dziecinnym odtwarzacz CD lub magnetofon i pozwól maleństwu słuchać angielskich piosenek śpiewanych przez dzieci. Maleństwo może też słuchać angielskich wierszyków i rymowanek.
Co to daje?
Udowodniono, że im wcześniej dziecko ma kontakt z językiem obcym, tym łatwiej uczy się go w przyszłości, nawet jeśli od razu nie zapamięta poszczególnych słówek.

Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]

nauka angielskiego w domu
Fotolia.com
Gry i zabawy
Mama nauczycielką angielskiego? Superpomysł!
W przedszkolach, ba, w żłobkach, zajęcia z języka obcego to już norma. Jednak skoro podstawą nauki małych dzieci angielskiego jest po prostu zabawa, może warto zacząć się bawić w... angielski i w domu?

@page { margin: 2cm } p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120% } Jeszcze kilka lat temu, wielu rodziców uważało zajęcia z języka angielskiego w przedszkolu za zbędny wydatek. No bo czego taki brzdąc może się nauczyć, jeśli widzi się z panią raz w tygodniu na pół godziny? Pod koniec roku okazywało się jednak, że maluch umiał po angielsku kilka piosenek, kolory itp. – czyli jednak nauczył się czegoś, ba, może całkiem sporo! Jeśli zatem nasze dzieci tak dobrze przyswajają wiedzę, to spróbujmy tę naukę przez zabawę kontynuować w domu. Zamiast przedszkolnych zajęć albo jako ich poszerzenie.   Dwulatki i przedszkolaki najszybciej uczą się języków Czy wiesz, że to właśnie kilkulatki mają największe zdolności wykorzystywania partii mózgu, które są odpowiedzialne za naukę języków? Angielski w przedszkolu pozwala osłuchać się z językiem. Wczesna nauka nie wpływa negatywnie na rozwój mowy. Język ojczysty (ten, którym posługują się rodzice) nie pomyli się dziecku z żadnym innym, a mowa rozwinie się prawidłowo. Owszem, zauważono, że np. dzieci dwujęzycznych rodziców zaczynają mówić nieco później (mózg potrzebuje więcej czasu na segregację nabytej wiedzy), za to zwykle lepiej radzą sobie z nauką w ogóle. Około 80 proc. zdolności uczenia się rozwija się bowiem przed ukończeniem ósmego roku życia. Wtedy tworzą się w mózgu główne drogi nerwowe – połączenia (synapsy) między komórkami nerwowymi. Im więcej informacji dostaje mózg, tym więcej synaps tworzy. A im więcej synaps, tym bardziej rozwija się pamięć, kojarzenie, logiczne myślenie! Zobacz też: Jak wychować małego poliglotę?   Uzupełniaj zajęcia angielskiego zabawą w domu Jeżeli maluch chodzi na zajęcia z angielskiego w przedszkolu, to prawdopodobnie jego nauka polega także na słuchaniu płyt, wypełnianiu kolorowanek itp. w domu. I teraz ważna sprawa:...

Dni tygodnia po angielsku
AdobeStock
Edukacja
Angielski: dni tygodnia. Nauka prostych słówek dla dzieci
Dni tygodnia po angielsku brzmią na tyle śpiewnie, że dzieci chętnie się ich uczą. W dodatku każdy dzień ma końcówkę "day", co ułatwia sprawę. A jak brzmią w całości?

Inwestowanie w naukę angielskiego od najmłodszych lat jest jedną z lepszych rzeczy, jaką można dać dziecku w dzisiejszych czasach. Nie tylko dlatego, że znajomość tego języka jest obecnie absolutnie potrzebna, lecz także dlatego, że maluchy przyswajają języki zadziwiająco szybko. Ale ty też możesz nadal uczyć się języków, więc jeśli wciąż to odkładasz na później - teraz jest dobry moment! Zobacz ofertę kursów językowych online w Szkole Języków Obcych Lincoln  i zapisz się na lekcję pokazową online. Dni tygodnia po angielsku Dni tygodnia to jedne z pierwszych słów, jakie dzieci poznają zwykle w języku angielskim. Można uczyć ich malca na wiele prostych sposobów, choćby przez zrobienie mu kalendarza z dniami tygodnia po angielsku i codzienne sprawdzanie, jaki jest dzień. A jak brzmią angielskie dni tygodnia? Monday – poniedziałek Tuesday – wtorek Wednesday – środa Thursday – czwartek Friday - piątek Saturday – sobota Sunday – niedziela Zobacz też: Kolorowanka do nauki angielskiego dla dzieci Zapis fonetyczny angielskich dni tygodnia Monday wymawiamy [mandej] Tuesday wymawiamy [tiusdej] Wednesday wymawiamy [łensdej] Thursday wymawiamy [fersdej] Friday wymawiamy [frajdej] Saturday wymawiamy [satedej] Sunday wymawiamy [sandej] Zobacz też:   The Snowman story - gra dla dzieci do nauki angielskiego Wszystkie dni tygodnia w języku angielskim akcentowane są na pierwszą sylabę . Warto zatem zwracać uwagę na to, by dziecko w tym właśnie miejscu stawiało akcent w każdym z powyższych słów (nie jest to akcent typowy dla języka polskiego). Informacja dla starszych, piszących dzieci – wszystkie angielskie nazwy dni tygodnia zapisujemy wielką literą, podobnie jak nazwy miesięcy. Zobacz też: Jak od najmłodszych lat zachęcać dziecko do nauki...

Nauka nazw kolorów po angielsku
AdobeStock
Edukacja
Kolory po angielsku dla dzieci. Uczymy malca prostych słówek
Kolory po angielsku zapadają dzieciom w pamięć z łatwością, ponieważ maluchy interesują się nazywaniem i rozpoznawaniem barw. Oto nazwy wszystkich popularnych kolorów z zapisem fonetycznym.

Kiedy zacząć uczyć dziecko angielskiego? Okazuje się, że nigdy nie jest na to za wcześnie. Dawniej pojawiały się głosy wśród specjalistów, że dziecko powinno najpierw nauczyć się rodzimego języka, a dopiero później ewentualnie kolejnego, żeby nie mieszać mu w głowie. Widać jednak, jak maluszki chłoną języki i z jaką łatwością przychodzi im nauka komunikowania się w dwóch językach, jeśli obu uczą się od najmłodszych lat. Na podstawie obserwacji dzieci, które wychowywane są dwujęzycznie, widać, że naprawdę warto inwestować w naukę języków obcych już u maluszków. Tym bardziej teraz, kiedy umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest absolutnie obowiązkowa . Jeśli wy nie wychowujecie swoich dzieci dwujęzycznie i używacie angielskich słów w normalnej komunikacji, zacznijcie oczywiście naukę od prostych, podstawowych rzeczy, jakimi są np. kolory. Poniżej przedstawiamy kilkanaście tych najbardziej popularnych. Kolory po angielsku: nazwy i zapis fonetyczny biały - white (łajt) żółty - yellow (jeloł) pomarańczowy - orange (orendż) czerwony - red (red) różowy - pink (pink) fioletowy - violet (wajolet) niebieski - blue (blu) zielony - green (grin) złoty - gold (gold) brązowy - brown (brałn) srebrny - silver (silwer) szary - grey (grej) czarny - black (blak) Nauka kolorów po angielsku przez zabawę Żeby uczenie się angielskiego przychodziło dziecku łatwo, powinno być to przedstawiane w formie zabawy i w jak najbardziej naturalnym wydaniu. Z kolorami sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy wziąć kilka przedmiotów w różnych kolorach  i pokazywać je dziecku po kolei, za każdym razem mówiąc, jaki to kolor, oczywiście po angielsku. Malec szybko zapamięta i skojarzy nową nazwę, jeżeli od razu będzie miał powiązanie między wyrazem a daną rzeczą, a w tym przypadku kolorem. Jeśli będziecie trzymać się tej...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj