Każda chwila jest dobra, by nauczyć się czegoś nowego, a zabawa to najlepszy sposób dla dziecka, by poznawać otaczającą rzeczywistość. Sprawdź, jak bawić się z 6-miesięcznym brzdącem, żeby maluch nie tylko miał z tego frajdę, lecz także zdobył nowe umiejętności.

Reklama

Chcesz, aby Wasze wspólne zabawy były jeszcze ciekawsze i by Twoja pociecha zdobyła jeszcze więcej nowych umiejętności? Weź udział w konkursie i wygraj 1 z 20 zabawek od Fisher-Price!

materiały prasowe

Jak bawić się z półrocznym niemowlęciem?

1. Rymujemy! Rymowanki, zwłaszcza te śpiewane, to doskonały sposób, by ułatwić dziecku zapamiętywanie i uczenie się. Pomoże Wam w tym książka z wierszykami od Fisher-Price, w której maluch znajdzie przyjaciół z serii „Ucz się i śmiej!”. Dziecko, przewracając kolorowe strony pełne kształtów oraz kolorów, ćwiczy małą motorykę, a jednocześnie poznaje 6 rymowanek, które możecie wspólnie śpiewać. Gdy oglądacie obrazki, mów dziecku proste polecenia, np. „Policz, ile jest kwiatków na trawie” lub „Jaki kształt ma to ciastko?”, i zachęcaj, by maluch udzielił odpowiedzi. Jeśli brzdąc zapomni jakiejś nazwy, zawsze możecie odświeżyć wiedzę, wciskając jeden z trzech podświetlanych przycisków, które zachęcają do interaktywnej zabawy. A gdy maluch dobrze zapamięta jakąś rymowankę, możecie wspólnie przygotować występ dla pozostałych członków rodziny. Babcia i dziadek z pewnością będą zachwyceni, widząc, jak wiele potrafi już ich wnuczka czy wnuczek!

materiały prasowe


2. W świecie emocji. My, dorośli, zazwyczaj bez trudu rozpoznajemy, kiedy ktoś jest wesoły, smutny czy zły. Dla dziecka nie jest to jednak wcale takie oczywiste. Rozpoznawania i wyrażania uczuć maluch musi się po prostu nauczyć, a pomoże mu w tym słodki Stworek-Humorek. Trącając wałeczek, maluch może zakręcić buzią stworka i zobaczyć, w jaki sposób wyraża poszczególne uczucia. Każdemu wyrazowi twarzy odpowiada dźwięk, który pomaga lepiej poznać dane uczucie, zachęcając dziecko do słuchania i reagowania. Gdy dziecko „zmienia” emocje stworka, Ty je nazywaj, a następnie odwróćcie kolejność: Ty mów nazwę emocji i proś dziecko, by taki wyraz twarzy nadało stworkowi. Następnie możecie poćwiczyć wyrażanie własnych emocji. Weźcie lusterko i usiądźcie przed nim tak, abyście dobrze widzieli swoje twarze. Ty mów nazwę emocji i oboje z dzieckiem starajcie się wyrazić ją swoją mimiką. Zobaczysz, jak wiele radości Wam to przyniesie! Zabawa Stworkiem-Humorkiem to także doskonała okazja do pierwszej lekcji wychowawczej. Warto porozmawiać z dzieckiem na temat tego, jakie zachowania mogą powodować poszczególne emocje.

materiały prasowe


3. Mój mądry przyjaciel. Nic tak nie motywuje do nauki jak mądry przyjaciel, z którym można się pobawić. W tej roli doskonale sprawdzi się Szczeniaczek Uczniaczek oraz Siostrzyczka Szczeniaczka Uczniaczka. Ci mięciutcy i mili przyjaciele odpowiadają na dotyk dziecka śmiesznymi tekstami i piosenkami oraz są wyposażeni w technologię „Poziomy nauki”, dzięki której interaktywne treści zmieniają się z wiekiem malucha! Ponieważ każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie, technologia „Poziomy nauki” umożliwia dostosowanie edukacyjnej treści zabawki do aktualnego etapu rozwoju maluszka. Szczeniaczek doskonale sprawdzi się przy nauce nazw części ciała. Poproś brzdąca, by pokazał, gdzie piesek ma ucho, gdzie rączkę, a gdzie nóżkę. Gdy maluch wskaże i naciśnie którąś z części ciała, usłyszy jej nazwę i dowie się, czy poprawnie odpowiedział na Twoje pytanie. Podobnie możecie bawić się z kolorami. Wspólnie ze Szczeniaczkiem możecie także nauczyć się liczb i alfabetu, a także śpiewać mnóstwo wesołych piosenek czy bawić się w naśladowanie zwierzątek. Szczeniaczek oferuje bardzo wiele możliwości zabawy – my podpowiadamy tylko kilka z nich, resztę pozostawiamy do odkrycia przez Ciebie i maluszka!

Zobacz także
materiały prasowe
Reklama


4. Wesołe pląsy.
Potrzeba ruchu jest naturalna dla malucha, dlatego warto ją wykorzystać nie tylko do zabawy, lecz także nauki. Wspólnie z robocikiem BeBo zaśpiewacie wesołe piosenki, zatańczycie szalone tańce, a przy okazji nauczycie się literek, kolorów, liczenia, zależności między przyczyną i skutkiem i nie tylko! BeBo naprawdę tańczy, kołysząc się na boki, i proponuje wiele gier i zabaw ruchowych. Na jego brzuszku wyświetlany jest piękny, wielokolorowy pokaz światełek. Zabawka umożliwia także nagranie zdania przez mamę lub dziecko, a następnie odtwarza je przy akompaniamencie ciekawej muzyki. Wykorzystaj tę funkcję, by odświeżyć maluchowi słownictwo związane z częściami ciała, a także nauczyć go pojęć prawa – lewa oraz góra – dół. Jak to zrobić? Nagraj przy pomocy Bebo kilka dodatkowych poleceń, np. „Dotknij prawą ręką do lewego kolana” czy „Podskocz wysoko w górę”, a następnie pozwól, by Wasz futurystyczny przyjaciel zaśpiewał te polecenia, a Ty i dziecko postarajcie się je wykonać, nie popełniając błędu. Sama zobaczysz, że to wcale nie takie proste. Wspólnie z dzieckiem z pewnością odkryjcie mnóstwo innych sposobów na zabawę z BeBo, a maluch będzie się rozwijał śpiewająco!

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama