Reklama

Choć może Ci się wydawać, że niespełna półroczne niemowlę tylko śpi i je, to tak naprawdę od samego początku maluszek jest bardzo aktywny i skory do zabawy. Sprawdź, jak możesz stymulować jego rozwój przez zabawę.
Jeśli chcesz, aby Wasze wspólne zabawy były jeszcze ciekawsze i by Twoja pociecha zdobyła jeszcze więcej nowych umiejętności? Weź udział w konkursie i wygraj 1 z 20 zabawek od Fisher-Price!

Reklama
materiały prasowe

Jak bawić się z niemowlakiem?

1. Misiowe opowieści. Niemowlę wiele czasu spędza w łóżeczku, zadbaj więc o to, by się tam nie nudziło. Wystarczy, że powiesisz nad jego łóżeczkiem karuzelkę z misiami i projektorem od Fisher-Price. Kojące widoki, gwiezdny pokaz światełek, muzyka, biały szum i odgłosy przyrody nie tylko pomogą ukołysać maluszka do snu, lecz są także świetną zachętą do pierwszych zabaw. Kiedy kolorowe misie delikatnie „płyną” nad głową dziecka, a na ścianie i suficie wyświetlany jest subtelny gwiezdny pokaz światełek otaczający dziecko kojącymi widokami, pochyl się nad łóżeczkiem i opowiedz swojemu maleństwu bajkę o 3 gwiezdnych misiach-motylkach, które żyją w innej galaktyce. To, jakie przygody spotkają na swojej drodze pluszowi bohaterowie, zależy tylko od Ciebie i Twojej wyobraźni! Misie będą też doskonałym pretekstem do pierwszych lekcji liczenia czy nauki kolorów. Wystarczy, że licząc misie, ułożysz prostą rymowankę, np. „Raz-dwa-trzy, maluszek śpi”, która może stać się ważną częścią Waszego codziennego rytuału zasypiania.

materiały prasowe


2. Przygoda w dżungli. Przenieście się razem z maluszkiem do magicznej dżungli dzięki Lustereczku Małpce. Z jednej strony Lustereczka Małpki „mieszkają” przyjazne kolorowe zwierzątka, a z drugiej znajduje się lusterko ustawione pod takim kątem, aby zachęcać do zabawy na brzuszku. Świetna zabawa pobudza wszystkie zmysły: w zasięgu rączek malucha znajduje się szeleszczący materiał, piszcząca małpka, dzwoniąca papuga, klekoczące banany, mięciutka w dotyku polarowa trawa i duże lusterko do poznawania własnej buzi. Zabawka daje więc nieograniczone możliwości zabawy, podczas której możesz nauczyć malucha nazw kolorów, zwierząt oraz odgłosów, które wydają. Wskazuj poszczególne zwierzątka i wypowiadaj ich nazwę, a następnie imituj dźwięki, jakie wydają, zachęcając malucha do naśladowania.

materiały prasowe
Reklama

Gdy brzdąc opanuje już tę sztukę, możecie odwrócić kolejność: Ty wydawaj dźwięk i proś dziecko, by wskazało odpowiednie zwierzątko. Możecie także spróbować zapamiętać dźwięki, które wydają poszczególne zabawki. Gdy Wam się to uda, schowaj zabawkę za siebie i naciśnij małpkę lub zaklekocz bananami, a następnie podaj ją dziecku i poproś, by powtórzyło ten sam dźwięk. Wspaniałe możliwości zabawy daje też lustereczko. Pozwól dziecku się w nim przejrzeć i powiedz: „To Ty, Kochanie”, a następnie, pokazując w lusterku poszczególne części twarzy, opowiadaj maluchowi: „To Twoje oczko, to Twój nosek” itd. Następnie poproś dziecko, by w lustereczku pokazało swój nosek, oczko, usta. Zobaczysz, jak szybko dzięki takiej zabawie Twoja pociecha nauczy się nazw części twarzy.

3. Mój przyjaciel krokodyl.
Pluszowy aktywizujący krokodylek od Fisher-Price pozwoli Ci przez zabawę ćwiczyć małą motorykę oraz rozwijać zmysły dziecka. Stymulujące zmysły kolory, przyciągające uwagę wzory i materiały ze sztruksu i pluszu stymulują i zachęcają do odkrywania. Wystarczy trącić tę zawieszaną zabawkę, żeby usłyszeć radosne klekotanie i grzechotanie. Zawieś krokodylka przy wózku, tak, by znajdował się w zasięgu rączki dziecka, wskazuj na poszczególne części jego ciała i mów ich nazwy, a następnie pytaj maluszka: „Gdzie krokodylek ma ogonek? A gdzie nóżkę?” – i zachęcaj dziecko, by złapało za odpowiednią część ciała pluszaka. To będzie świetna zabawa, a przy okazji krokodylek stanie się najlepszym towarzyszem spacerów.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama