Gdy dziecko beztrosko rzuca piłeczką, potrząsa grzechotką albo przytula pluszaka, tak naprawdę intensywnie się uczy. Czego? Na przykład panowania nad własnym ciałem, logicznego myślenia („Ojej! Potrząsnąłem grzechotką, a ona wydała z siebie dźwięk!”) i wyrażania emocji.

Reklama

Trójkąt Umiejętności

Przedstawiamy kolekcję zabawek K's Kids. Każdy ich element został zaprojektowany w taki sposób, by wspierać rozwój dziecka.
Aby rodzicom było łatwiej zrozumieć, w czym pomagają konkretne klocki, piłki czy maty, warto zapoznać się z tzw. Trójkątem Umiejętności. To prosty przewodnik, pokazujący w jakim obszarze rozwija się maluszek, gdy się nimi bawi.

materiały prasowe

ROZWÓJ FIZYCZNY

Na obszar rozwoju fizycznego dziecka składają się:
zmysły – wzrok, słuch, dotyk, węch i smak,
motoryka mała – m.in. precyzyjne chwytanie przedmiotów, ruchy warg i języka,
motoryka duża – ruchy większych mięśni odpowiedzialnych za pracę ramion, nóg i całego ciała.

Zabawki, które wspierają rozwój fizyczny, stymulują zmysły dziecka wyrazistymi, miłymi dla oka kolorami, różnorodnymi kształtami i ciekawymi fakturami poszczególnych elementów. To jednocześnie miłe dla ucha, interesujące dźwięki, np. melodie, szeleszczenie czy odgłosy zwierząt. Takie zabawki zachęcają dziecko do wykonywania precyzyjnych ruchów: chwytania, obracania zabawką w dłoniach, manipulowania nią na różne sposoby. Rozwijają również całe ciało, np. przekonując do raczkowania, schylania się, rzucania czy łapania.

Domek Psa Patricka
Ten bajecznie kolorowy sorter ma miękkie ściany i dach z otworami o różnych kształtach, do których dziecko dopasowuje mniejsze i większe klocki. W klapkę z postacią Psa Patricka wszyto od wewnętrznej strony bezpieczne lusterko. Zabawka ma także duży, wygodny uchwyt, dzięki któremu łatwo przenosić ją z miejsca na miejsce.

Zobacz także
materiały prasowe

Klocki Połącz i słuchaj
Każdy z tych kolorowych, mięciutkich, łatwych do chwycenia klocków jest zabawką samą w sobie, jednak można je także łączyć. Gdy uda się dopasować części obrazka, dziecko słyszy odgłos zwierzęcia lub pojazdu, który na nim widzi.

materiały prasowe

Przenośna mata Słoń
To mata, pluszak i książka w jednym. Zabawny słonik ma grzechoczące nóżki, szeleszczące uszy i piszczącą trąbę. Jest mięciutką przytulanką, którą można wszędzie zabierać ze sobą. Kryje miłą niespodziankę: zapinaną na guzik-gryzaczek książeczkę z kolorowymi wizerunkami zwierząt. To jeszcze nie wszystko: podczas spacerów czy pikników strony książeczki można zamienić w całkiem sporą matę.

materiały prasowe

Zegar Sowa – noc i dzień
Sowa z zegarem jest bajecznie kolorowa i zrobiono ją z materiałów o różnych fakturach. Jest bardzo miękka – w sam raz do przytulania. Bawiąc się nią, dziecko może słuchać dźwięku Tik-Tak i muzyki, ciągnąć za gryzaki (i oczywiście je gryźć) oraz przesuwać paluszkami wskazówki.

materiały prasowe

ROZWÓJ POZNAWCZY

Na obszar rozwoju poznawczego składają się:
umiejętności logiczne – umiejętność porządkowania informacji, wyciągania z nich wniosków i rozwiązywania problemów,
kreatywność – inteligencja artystyczna, rozumienie kolorów, kształtów, rozróżniania muzyki i rytmu,
umiejętności językowe – umiejętność mówienia i rozumienia.

Zabawki, które wspierają rozwój poznawczy, uczą myślenia, kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów. Zachęcają do poznawania kolorów i dźwięków oraz do tego, by korzystać z nich na różne sposoby. Wspierają również rozwój mowy, np. uczą nazw zwierząt czy pojazdów zapraszając do rozmowy i zadawania pytań.

Edukacyjne klocki Puzzle
To 12 miękkich, lekkich elastycznych, kolorowych sześcianów z bardzo bogatym materiałem edukacyjnym. Na przykład na zielonych ściankach klocków są przedmioty w różnych liczbach (co pomaga w nauce liczenia), na pomarańczowo-niebieskich cyfry, a na różowych połówki różnych obiektów. Ścianki granatowe ukrywają niespodziankę – mają klapki, pod którymi znajdują się te same obiekty w różnych stanach, np. całe jabłko i ogryzek (dziecko uczy się pojęcia przyczyna-skutek). Na jednej ze ścianek są także fragmenty dużej układanki. Składając wszystkie klocki razem, dziecko zobaczy obrazek z wesołym miasteczkiem. Zestaw uzupełniają miękkie kolorowe stożki, z których można zrobić np. dach domku.

materiały prasowe

Klocki Popboblocs Zbuduj sam – Miasto
Zestaw składa się z 50 klocków różnej wielkości, figurki ciężarówki oraz dodatkowych elementów z papieru, takich jak ludzie, drzewa czy budynki. Dzięki tej zabawce dziecko może nie tylko budować miasto, ale także bawić się w odgrywanie różnych ról i tworzyć historie.

materiały prasowe

Piramida edukacyjna Patrick
Zabawka składa się z kolorowych kubeczków, na których wytłoczone są liczby i wzory. Zadaniem dziecka jest ułożenie kubków w stos. Gra uczy kolorów oraz pomaga dziecku ćwiczyć motorykę i logiczne myślenie. Każdego z kubeczków można także użyć także osobno, np. jako foremki do piasku. Dzięki temu zabawka daje dziecku poczucie samodzielności i władzy.

materiały prasowe

ROZWÓJ SPOŁECZNY

Na obszar rozwoju społecznego składają się:
emocje – umiejętność wyrażania ich i kontrolowania,
komunikacja – umiejętność skutecznego porozumiewania się z innymi,
poczucie własnej wartości – zadowolenie z siebie, które daje np. ukończone zadanie czy sam proces podejmowania decyzji.

Zabawki, które wspierają rozwój społeczny, są miłe w dotyku, zachęcają, by się w nie wtulić i się o nie troszczyć. Wspierają także rozwój mowy, zachęcając do rozmawiania z nimi lub o nich. Budują poczucie samoświadomości i własnej wartości, zachęcając np. do oglądania siebie w lusterku, podejmowania samodzielnych decyzji czy kończenia rozpoczętych zadań.

Dinozaur z piłeczkami – Jestem Szefem
Ogromny, mięciutki dinozaur z 60 kolorowymi piłeczkami. Dziecko może rozpiąć zamek błyskawiczny na jego grzbiecie i siedzieć w środku jak w basenie z piłeczkami albo wyrzucać je i wkładać do środka – to ono jest szefem! Zabawka ma także grzechotkę, lusterko i elementy, które szeleszczą.

materiały prasowe

Interaktywna kostka – Muzyczna farma
Kolorowa, miękka kostka z elementami o różnych fakturach i dodatkami: lusterkiem, gryzakiem i tasiemkami zakończonymi supełkiem. Naciskanie ozdobionych wizerunkiem zwierząt ścianek aktywuje dźwięki – ich odgłosy.

materiały prasowe

Mówiąca piłka 2 w 1
Różnokolorowa, miękka piłka z kolorowymi obrazkami, która pomaga w nauce kolorów, liczenia od 1 do 10 i alfabetu, idealna do zabaw sportowych (rzucania, kopania, turlania) i jako przytulanka. „Rośnie” wraz z dzieckiem – może towarzyszyć mu na kolejnych etapach jego rozwoju. Dostępna jest w dwóch wersjach językowych – angielskiej i polskiej.

materiały prasowe

WSZYSTKIE OBSZARY

Tak naprawdę zabawki stymulują wszystkie obszary rozwoju. Niektóre z nich są tak wszechstronne, że robią to szczególnie skuteczne.

Kostka Słuchaj, klaszcz i śpiewaj
Miękka w dotyku, kolorowa kostka z zabawnymi obrazkami, którą można ustawić w 3 trybach:
„słuchaj” – po podrzuceniu kostka gra 6 różnych melodii
„klaszcz” – gra 3 melodie zachęcające do klaskania
„śpiewaj” – gra piosenki zachęcające dziecko do wspólnego śpiewu

materiały prasowe

Przytulanki interaktywne Julia uczy mówić i Wayne uczy mówić
Julia i Wayne to lalki z funkcją nagrywania głosu, dzięki której można sprawić, by mówiły to, co chcemy, np. słowa „mama” czy „tata”, „dziękuję”, „dzień dobry”. Dziecko odtworzy je naciskając brzuch lalki.
Julia i Wayne potrafią też w zabawny sposób powtarzać wypowiadane przez dziecko lub rodziców słowa, grają 4 melodie i kiwają głowami w ich rytm. Są mięciutkie, więc miło je przytulić.

materiały prasowe

Sorter Patrick
Sorter ma kształt miękkiej, zamykanej na suwak walizeczki z 9 otworami o różnych kształtach, do których dopasowuje się różnokolorowe klocki. Ma wygodny uchwyt do przenoszenia i breloczek z pieskiem Patrickiem.

materiały prasowe

Doradca Rozwoju Dziecka

Jakie zabawki podarować maluszkowi, by najlepiej pomagały mu w rozwoju?
W dokonaniu wyboru pomoże ci Doradca Rozwoju Dziecka.
To bardzo proste: wybierasz na stronie wiek dziecka, zaznaczasz, co już potrafi (np. „stara się naśladować różne dźwięki”, „uśmiecha się w odpowiedzi na uśmiech dorosłych”, „potrafi chwytać grzechotkę”) i natychmiast otrzymujesz analizę dotyczącą poziomu jego rozwoju wraz z sugestiami, jakie zabawki będą w jego przypadku najlepiej stymulować poszczególne obszary.
Spróbuj!

Reklama

Artykuł powstał z udziałem firmy Marko

Reklama
Reklama
Reklama