misiowa mata z dźwiękami Fisher Price
Fisher Price®
Rozwój

10 cech fajnej zabawy według niemowlęcia

Maty edukacyjne to coś, z czego niemowlęta korzystają bardzo chętnie. Rodzice doceniają je za to, że pozwalają zdobywać dziecku nowe umiejętności, a szkraby uwielbiają na nich przebywać. Dlaczego? Poznaj misiową matę od Fisher-Price® i spójrz na zabawę oczami dziecka.

Misiowa mata to przedmiot, na który możesz położyć dziecko i mieć je na oku, jednocześnie obserwując postępy rozwojowe. A oto, jak leżenie na macie postrzega Twój maluch:

1. Mam nowych przyjaciół

Z początku nieśmiały i zadziwiony szkrab, pomału oswoi się z wiszącymi nad nim przedmiotami. Oczywiście nie od razu będzie wyciągać rączki w kierunku uroczych zwierzątek czy uśmiechać się do swego odbicia w lusterku, ale w końcu odkryje radość z zabawy. Misiowa mata Fisher-Price  posiada 5 zabawek do przyczepiania: szeleszczącego motylka, klekotki, lustereczko, dzwoniącego misia i gryzaczek. Elementy są zawieszone na kolorowym łuku i służą między innymi do uderzania, dzwonienia i podgryzania. Ich różnorodność sprawi, że maluch pokocha swych nowych przyjaciół i nie będzie chciał się z nimi rozstać. 

2. Odróżniam kolory

Misiowa mata edukacyjna to dla dziecka swojego rodzaju mini plac zabaw. Urocze zawieszki przykuwają wzrok malca i zachęcają go do interakcji z poznanymi przyjaciółmi. Zabawki są w różnych kolorach, zarówno czarno-białych (niemowlęta kochają to połączenie) oraz delikatnych, pastelowych. Badania dowodzą, że różnorodne kolory stymulują rozwijające się zmysły dziecka. Zmysł wzroku jest jednym z najważniejszych, z którego mały człowiek będzie korzystał w dorosłym życiu. Już samo patrzenie na nowe przedmioty będzie dla niego wspaniałą zabawą, wzbudzi jego ciekawość i zachęci do dalszej nauki. 

misiowa mata z dźwiękami Fisher Price
Fisher Price®

3. Uczę się rozpoznawać kształty

Maty edukacyjne pozwalają dzieciom zdobywać nowe umiejętności, zwłaszcza za pomocą zmysłów. Różnorodne kształty stymulują wyobraźnię oraz ciekawość dziecka. Wszelkie nietypowe faktury, szeleszczące elementy i lustereczka przyczepione do misiowej maty Fisher-Price sprawią,  że niemowlę za każdym razem będzie odkrywało coś nowego. Już trzymiesięczny maluch będzie interesował się tym, co może zobaczyć i dotknąć, a to zachęci go to odkrywania kolejnych funkcji misiowej maty.

4. Dotykam i badam

Mata wspomaga rozwój dziecka, a jej kolory i materiały, oddziałują na jego zmysły. Różnorodne faktury stymulują wrażliwość niemowlęcia na dotyk. Dzięki wiszącym elementom, maluch będzie obserwował zabawki, a później po nie sięgał i dokładnie je badał. To wspaniały trening w zakresie pozwania świata, a pamiętajmy, że dla kilkumiesięcznego szkraba tym "całym światem" jest jego najbliższe otoczenie.

misiowa mata z dźwiękami Fisher Price
Fisher Price®

5. Słyszę nowe dźwięki

Muzyka odgrywa w życiu dziecka znaczącą rolę. Już w okresie prenatalnym maluch słyszy dźwięki, które docierają do niego ze świata zewnętrznego. Z czasem niemowlę poznaje coraz to nowe melodie i uczy się je rozróżniać oraz zapamiętywać. Dlatego misiowa mata Fisher-Price została wyposażona w różnorodne dźwięki, które stymulują rozwijające się zmysły dziecka. Przenośna muzyczna chmurka posiada 2 tryby odtwarzania: 20 minut (tryb długogrający) lub 10 minut (tryb krótkogrający). Muzyka sprawi, że maluch będzie zaciekawiony, rozbawiony lub odprężony - w zależności od nastroju.

6. Mogę się zrelaksować

Misiowa mata pozwala nie tylko na zabawę, ale również na chwilę wytchnienia. Podobnie jak tryb muzyki zrelaksuje szkraba, tak samo miękkie podłoże sprawi, że plecki dziecka odpoczną po radosnej zabawie. Misiowa mata została wykonana z takiego materiału, aby dziecko, nie czuło dyskomfortu w obrębie odcinka lędźwiowo-krzyżowego. A gdy twoja pociecha odpocznie, będzie mogła stawić czoła nowym wyzwaniom!

misiowa mata z dźwiękami Fisher Price
Fisher Price®

7. Ćwiczę zręczność

Misiowa mata Fisher-Price pobudzi u malucha umiejętności ruchowe, a także wpłynie na jego rozwój poznawczy i emocjonalny. Gdy dziecko leży pod łukiem, może sięgać po wiszące na nim elementy i je trącać. Chwytanie wiszących zabawek i przyciąganie ich do ust rozwija koordynację wzrokowo-ruchową i pozwala ćwiczyć zręczność. 

8. Jestem samodzielny/a

Z misiową matą twoja pociecha wciąż będzie odkrywać coś nowego. Przedmiot ten jest na tyle różnorodny i funkcjonalny, że pozwala dziecku na samodzielną zabawę. To po prostu przestrzeń, na której niemowlę może się naprawdę wykazać. Podczas, gdy ty będziesz mogła odpocząć lub zająć się domowymi obowiązkami, szkrab zajmie się chwytaniem kolorowych zawieszek, odkrywaniem swojego odbicia w lusterku lub słuchaniem melodii. Próbując leżeć na brzuszku pozna zabawki z zupełnie innej perspektywy, a to już kolejny krok w stronę samodzielności!

9. Trenuję leżenie na brzuszku

Misiowa mata Fisher-Price zachęci twoje dziecko do podnoszenia główki. To także wspaniałe miejsce do tego, by maluch mógł ćwiczyć leżenie na brzuszku i wzmacniać mięśnie szyi oraz tułowia. Miękka mata zachęca też do różnych innych aktywności - np. przekręcania się, pełzania, siadania. A dzwoniącego misia można odpiąć od maty i postawić przed maluchem, co pozwoli dziecku przejść do kolejnego etapu rozwoju, jakim jest raczkowanie.

misiowa mata z dźwiękami Fisher Price
Fisher Price

10. Mogę bawić się razem z mamą

Misiowa mata to coś, co spodoba się nie tylko niemowlęciu, ale i tobie. Kolorowy łuk do wieszania zabawek ma okrągłe okienko do podglądania dziecka. Będziesz mogła pobawić się ze swoją pociechą np. w "a kuku, maluszku!" lub inną grę. Dodatkowo, przenośna muzyczna chmurka z dwoma trybami odtwarzania (krótko- i długogrający) pozwala zabrać radosną zabawę wszędzie tam, dokąd wybierzesz się ze swoją pociechą. Możesz również odczepić pałąki i zabrać matę np. na piknik czy w podróż. Misiowa mata może być zawsze tam, gdzie Wy!

Więcej: Fisher-Price®

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
życzenia na andrzejki
Święta i uroczystości
Życzenia na andrzejki i wierszyki andrzejkowe – 21 propozycji
Joanna Biegaj
lektury klasa 6
Edukacja
Lektury do 6 klasy szkoły podstawowej – lista lektur szkolnych po zmianach 
Joanna Biegaj
obcięte dofinansowanie dla szkoły w chmurze
Edukacja
Szkoła w Chmurze – cena może wzrosnąć?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak