Stając przed sklepową półką, można doznać zawrotu głowy. Do wyboru jest pełno pięknych i kolorowych zabawek, które aż chce się kupić. Jednak planując zakup zabawki dla dziecka, warto dobrze się zastanowić, czy ta oprócz tego, że jest ładna, będzie wspierała rozwój maluszka? Warto wiedzieć, że dobry wybór zapewni odpowiednią stymulację zmysłów, tak niezbędną dla małego dziecka. Co więcej, będzie mieć korzystny wpływ na rozwój społeczny, emocjonalny fizyczny dziecka.

Reklama

Po jakie zabawki warto więc sięgnąć? Kolekcja Skarby Oceanu od Tiny Love to możliwość odkrycia zupełnie nowego świata i spotkanie z cudownymi, podwodnymi bohaterami. W serii znajdziecie kilka przepięknych zabawek, które będą wspierały rozwój twojego dziecka.

Karuzela podróżna – Skarby Oceanu

Karuzela to absolutny must-have każdego niemowlaka. Karuzela Skarby Oceanu ma niewielkie rozmiary, a uniwersalne mocowanie ułatwia zamontowanie jej nie tylko w łóżeczku, ale także na kołysce, łóżeczku turystycznym czy foteliku. Kontrastujące kolory karuzeli zapewnią idealną stymulację wzroku dla młodszych dzieci, których widzenie jest wciąż niewykształcone i niewyraźne. Karuzela gwarantuje także 30 minut muzyki z 5 różnymi utworami.

Karuzela Tiny Love
mat. prasowe

Mata edukacyjna z pałąkami i karuzelką – Skarby Oceanu

Innowacyjne rozwiązanie w postaci przesuwanego łącznika pałąków sprawia, że to rodzic może dostosować ich ułożenie do potrzeb rozwojowych dziecka. Mata zawiera liczne zabawki aktywujące rozwój maluszka. Muzyczna karuzela-rozgwiazda z 6 melodiami, gryzaczek, zawieszki z dzwoneczkiem, grzechotką czy szeleszczącymi elementami, satynowe wstążki, które maluszki uwielbiają, będą nie tylko beztroską zabawą. Dzięki tylu ciekawym elementom mata zachęca do unoszenia głowy, wspomaga kontrolowanie ruchów ręki, koordynację wzrokowo-ruchową, doskonalenie sprawności ruchowej i rozumienie zależności przyczyna – skutek.

Mata Tiny Love
mat. prasowe

Łuk muzyczny z zabawkami – Skarby Oceanu

Krab, którego dotknięcie wyzwala melodie, żółw morski z grzechotką i szeleszczącą główką, zawieszka rozgwiazda morska ma lusterko, w którym dziecko może się przeglądać, oraz przezroczysty wieloryb z szeleszczącą główką. To wspaniali kompani w podróży. Łuk można zamontować w wózku, leżaczku lub foteliku. Żadna droga już nie będzie nudna! Zabawka stymuluje wszystkie zmysły, sprzyja rozwojowi motoryki, a także wspomaga trening precyzyjnych ruchów.

Zobacz także
Pałąk Tiny Love
mat. prasowe

Podróżna mata edukacyjna – Skarby Oceanu

To jedna z największych mat Tiny Love, która zapewni ekstra duży obszar do swobodnej zabawy i poznawania świata. Ta kolorowa, mięciutka mata oferuje miejsce do motorycznych i sensorycznych doświadczeń. Sprawdzi się jako bezpieczna przestrzeń zarówno dla dziecka leżącego na pleckach, brzuszku, jak i u starszego malca, który zaczyna się turlać i przemieszczać.

Mały odkrywca ma do zabawy 6 delikatnych wstążek, mięciutką płetwę żółwia, kółeczko, do którego można dopiąć dodatkowe zabawki, czy gryzaczek rozgwiazdę. Kolorowy design, grzechoczące i szeleszczące elementy oraz różne faktury stymulują zmysły dziecka. Przy okazji mata jest łatwa do złożenia i przeniesienia, wiec sprawdzi się zarówno jako mata w domu jak i jako mata podróżna. Dzięki wodoodpornej dolnej części będzie także świetna jako kocyk do zabaw na świeżym powietrzu.

Mata Tiny Love
mat. prasowe

7 elementów rozwoju dziecka

Wybierając zabawkę, należy pamiętać, by umożliwiała stymulowanie rozwoju malucha w różnych obszarach. Jakich?
1. Kojarzenie. Umożliwia odkrywanie świata i zdobywanie nowych umiejętności.
2. Język i komunikowanie się. Dzięki rozwijaniu mowy dziecko może dzielić się z otoczeniem swoimi pomysłami, myślami i emocjami. Nawet gaworzenie jest formą komunikacji!
3. Ruchy precyzyjne. Praktycznie każda czynność wymaga precyzji i zaangażowania najdrobniejszych mięśni. Dlatego tak ważne jest, by maluch mógł ćwiczyć chwytanie czy celowanie. Wkładanie niektórych przedmiotów do ust jest dla nich również bardzo ważną umiejętnością.
4. Zmysły. Dzięki nim możemy badać otoczenie i poszerzać jego pojmowanie. Dzięki zmysłom gromadzimy i przetwarzamy napływające informacje. Odpowiednia zabawka wspiera każdy z nich: wzrok, smak, zapach, słuch i dotyk.
5. Ruchy całego ciała. Silne mięśnie całego ciała są potrzebne do wykonywania takich czynności jak unoszenie głowy, przewroty na brzuch, siadanie, raczkowanie czy chodzenie. Dzięki nim dziecko staje się samodzielne i w pełni aktywne.
6. Wyobraźnia i kreatywność. Te dwa elementy pozwalają tworzyć to, co fizycznie nie istnieje, realizować swoje pomysły i spełniać marzenia. Wyobraźnia dziecka potrafi być naprawdę niesamowita i u niejednego dorosłego wywołać konsternację.
7. Rozwój emocjonalny i społeczny. Obszar ten wspomaga również rozwój nauki i wspiera dziecko w rozpoznawaniu emocji.

Reklama

Artykuł powstał we współpracy z Marko i marką Tiny Love

Reklama
Reklama
Reklama