Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
robot kuchenny, Beaba, BabyCook, zakupy, miksowanie, rozmrażanie, obiadki, zdrowa żywność, szybkie gotowanie, zupki
Zakupy

BabyCook - smaczne i zdrowe potrawy dla dziecka w 15 minut!

Zapomnij o godzinach spędzonych w kuchni na przygotowywaniu przekąsek, obiadów, deserków! Od dziś zdrowe posiłki nie muszą być niesmaczne, nudne i trudne do przygotowania!

Uczmy dzieci zdrowych nawyków żywieniowych!

Menu bogate w owoce, warzywa i ryby to podstawa prawidłowego rozwoju psychomotorycznego dziecka i znakomita inwestycja w przyszłą formę fizyczną i intelektualną Twojej pociechy. Warto więc serwować dziecku wyłącznie zdrowe dania. Tym bardziej że do przygotowania smacznego i pełnowartościowego posiłku dla dziecka wystarczy zaledwie... kwadrans!

Jak szybko przygotować zdrowy posiłek dla dziecka?

Dzięki robotowi kuchennemu 4w1 Beaba BabyCook Original ze sklepu www.babymama.pl w kilkanaście minut przygotujesz przepyszną, pełną bezcennych witamin, minerałów i składników odżywczych porcję jedzenia dla Twojego maleństwa.
Podgrzanie czy rozmrożenie obiadku, ugotowanie ryby, mięsa czy warzyw na parze i zmiksowanie ich jest dziecinnie proste!
Efekt? Kilkanaście minut w pełni wystarczy na przygotowanie obiadku, który swoją konsystencją, smakiem i zawartymi w potrawie składnikami odżywczymi usatysfakcjonuje nawet najbardziej wyrafinowanych małych smakoszy, a Tobie da pewność przygotowania pełnowartościowego i
bezpiecznego dla malca posiłku.

robot kuchenny, Beaba, BabyCook, zakupy, miksowanie, rozmrażanie, obiadki, zdrowa żywność, szybkie gotowanie, zupki

Dlaczego młode mamy wybierają robota kuchennego Beaba BabyCook Original?

  • Gwarantuje Twojemu dziecku zdrowe, wartościowe posiłki,
  • doskonale nadaje się do przygotowywania deserów i obiadów,
  • dba o zachowanie najwyższych standardów higieny w trakcie przygotowywania jedzenia,
  • funkcyjny i pomocny,
  • ma świetny, nowatorski design,
  • sprawia, że rozszerzanie diety maluszka o nowe potrawy staje się przyjemnością!

Robot Beaba BabyCook Original cena: 489 pln
Więcej informacji o produkcie rodzice znajdą na babymama.pl

Jak zrobić mazurek wielkanocny dla dzieci [WIDEO]

ryby drapieżne
Fotolia
Dieta
Jakich ryb nie mogą jeść niemowlęta?
Ryby dostarczają wielu składników ważnych dla rozwijającego się organizmu niemowlaka. Warto jednak wiedzieć, które z nich wybierać i jak je przygotowywać, aby były jak najzdrowsze dla maluszka.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 14.0px 'Geneva CE'} p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 14.0px 'Geneva CE'; min-height: 19.0px} Ryby powinny pojawić się w diecie niemowląt i to już po szóstym miesiącu życia – można je podawać obok mięsa jako jego zdrową alternatywę. Mięso ryb jest źródłem pełnowartościowego łatwo przyswajalnego białka (podobnie jak mięso zwierzęce). Tłuste ryby zawierają duże ilości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym cennych omega-3 .  Które gatunki podawać małym dzieciom? Dla małych dzieci zalecane są tłuste ryby morskie , tj. śledź, łosoś, szprot. Warto pamiętać, że to właśnie takie ryby obfitują w  kwasy omega-3 . Także niektóre gatunki ryb hodowlanych, np. pstrągi, można uznać za wartościowe źródło tych kwasów. Podawaj jednak dziecku również chude ryby (np. dorsza, morszczuka, szczupaka, mintaja), bo to cenne źródło białka.  Czy można podawać niemowlętom ryby drapieżne? Nie. Jedną z ważniejszych zasad jest niepodawanie dzieciom w pierwszym roku życia ryb drapieżnych . Zdecydowanie nie poleca się: miecznika, rekina, makreli królewskiej, tuńczyka i płytecznika. Kumulują one więcej zanieczyszczeń i szkodliwych substancji. Warto także pamiętać, by nie podawać dzieciom ryb z puszki . To zwykle produkty wysoko przetworzone. Konserwy zawierają sporo substancji dodatkowych, np. konserwanty, zagęstniki, przyprawy niedozwolone dla dzieci. Maluchom nie zaleca się też ryb marynowanych (w occie), solonych, wędzonych. Zobacz też: Jaka ryba na obiad? Zielona lista od WWF Jak podawać ryby małym dzieciom? Ryby dla najmłodszych najlepiej gotować (także na parze), piec w folii, dusić z warzywami. Tak przygotowane nie zawierają dodatkowego tłuszczu, którym nasiąkają podczas smażenia. Niemowlętom można dodawać ryby do zupek po dokładnym obraniu z ości...

jak karmić dziecko
Fotolia
Żywienie
Jak powinno jeść dziecko po pierwszych urodzinach?
Po pierwszych urodzinach dziecko wcale nie może jeszcze jeść jak dorosły, choć takie opinie się słyszy. Ci, którzy mówią, że powinno mieć „lekkostrawną dietę dorosłego” są nieco bliżej prawdy. Zastanawiasz się, jak karmić malucha powyżej roku? Oto nasz przewodnik.

Dziecko nie zmienia się w dniu pierwszych urodzin jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, więc nie powinno jeszcze jeść jak dorosły. Także dlatego, że dieta Polaków nie jest na tyle zdrowa, by zaspokoić zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze potrzebne dziecku do prawidłowego rozwoju. Zawiera za mało warzyw i owoców, zbyt dużo tłuszczów zwierzęcych, soli i cukru. Jest też ciężkostrawna, a przy tym jest w niej sporo wysoko przetworzonych produktów. Około pierwszych urodzin małe dziecko powinno powoli przechodzić z diety niemowlęcej na zdrową lekkostrawną dietę tzw. dietę rodzinnego stołu. Czyli? Zobacz, co powinno jeść. Zobacz też: Jadłospis dla rocznego dziecka 1.  Mleko i produkty mleczne Dzieci powinny dostać dwie porcje mleka i jedną porcję produktów mlecznych dziennie. Mleko (w tym modyfikowane) i jego przetwory, czyli kefir, jogurt, maślanka, są źródłem łatwo przyswajalnego wapnia i białka. Zawierają też niektóre witaminy z grupy B oraz witaminę D. Maślanka, kefir i jogurt naturalny są łatwostrawne i bogate w bakterie kwasu mlekowego. Produktami mlecznymi są też sery (biały, żółty), ale twaróg zawiera niewiele wapnia. PORCJA TO: szklanka mleka, pół szklanki jogurtu, dwie łyżeczki twarożku, plasterek żółtego sera. Zobacz też: Co podać dziecku zamiast mleka? 10 sprawdzonych pomysłów 2.  Mięso, ryby i jajka Dziecko powinno codziennie zjeść 1–2 porcje mięsa, ryby lub jajek . Mięso dostarcza pełnowartościowego białka i łatwo przyswajalnego żelaza hemowego oraz cynku, a także witamin: B1, PP, B12. Podawaj mięso kurczaka, indyka, a także mało tłustą wołowinę, cielęcinę, wieprzowinę, jagnięcinę. Piecz je, duś lub gotuj 2–3 razy w tygodniu (drób bez skóry). Ryby, oprócz białka, są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 oraz witaminy D....

wyparzanie butelek
Adobe Stock
Karmienie
Wyparzanie butelek – czy jest konieczne i do kiedy trzeba sterylizować butelki?
Wyparzanie butelek ma na celu wyjałowienie ich, czyli pozbycie się bakterii, które mogłyby zaszkodzić dziecku. Ten sam cel można osiągnąć za pomocą sterylizatora do butelek. Skuteczne wyparzanie jest szczególnie ważne w przypadku noworodków karmionych z butelki. Sprawdź, jak często sterylizować butelki i do kiedy trzeba to robić.

Mycie i wyparzanie butelek to bardzo ważny element higieny noworodka i małego niemowlaka. Pozostałości pokarmu stanowią doskonałą pożywkę dla bakterii, które po przedostaniu się do układu pokarmowego dziecka mogą mu zaszkodzić, wywołując dolegliwości sprzyjające odwodnieniu dziecka . Dlatego dokładne wyparzanie butelek i smoczków, albo poddawanie ich sterylizacji, powinny wejść w nawyk każdej młodej mamie, która podjęła decyzję o karmieniu (lub dokarmianiu) dziecka butelką. Spis treści: Wyparzanie butelek: do kiedy trzeba to robić? Jak wyparzyć butelkę dla noworodka Jak często sterylizować butelki niemowlaka Jak myć butelki noworodka Wyparzanie butelek: do kiedy trzeba to robić? Do kiedy wyparzać butelki? Ogólne zalecenia mówią o tym, aby butelki i smoczki wyparzać do czasu, aż dziecko ukończy 6 miesiąc życia . Jednak granicę tę trzeba traktować orientacyjnie. Jeśli dziecko ma osłabiony układ odpornościowy, cierpi na skłonność do biegunek, ma wrażliwy układ pokarmowy, często ma zmiany w jamie ustnej, wyparzanie butelek trzeba przeciągnąć do czasu, aż dziecko skończy rok. Z kolei, kiedy niemowlę raczkuje albo pełza po podłodze i pcha wszystko do buzi, wyparzanie butelek lub ich sterylizacja mijają się z celem, bo maluch i tak ma kontakt z wieloma drobnoustrojami. Dobrym pomysłem jest też skonsultowanie się z pediatrą i zasięgnięcie jego opinii w tej sprawie. Jak wyparzyć butelkę dla noworodka Po zakupie, ale przed pierwszym użyciem butelkę i smoczek trzeba wygotować przez 10-15 minut. Później, za każdym razem przed użyciem, wystarczy wyparzyć butelkę w czystym garnku, zalewając ją wrzątkiem. Dla większej pewności można wyparzyć butelkę gotując ją 3-5 minut.  Do skutecznego pozbywania się bakterii służą też sterylizatory różnego rodzaju: parowe, elektryczne, z funkcją gotowania na parze albo takie do...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak