marko
fot. Marko

Sprawdzone sposoby na przespaną noc – otulacze Love to dream

Bezpieczny i spokojny sen ma ogromny wpływ na rozwój twojego dziecka. Jest też upragnioną chwilą wytchnienia dla ciebie. Każdy świeżo upieczony rodzic wie, że otulony bobas czuje się bezpieczniej, a więc szybciej się uspokaja i zasypia. Sekret tkwi jednak w tym, czym i jak go otulasz.
marko
fot. Marko

Tradycyjne otulacze odchodzą do lamusa

Dziecko, które ostatnich 9 miesięcy spędziło w łonie matki, doskonale czuje się, gdy jest szczelnie opatulone. Każdy, kto po raz pierwszy owinął płaczące niemowlę kocykiem lub tradycyjnym rożkiem, pamięta swoje zaskoczenie – to naprawdę działa! Niestety nie jest to rozwiązanie idealne. W klasycznym otulaczu lub po zawinięciu dziecka w kocyk ma ono najczęściej rączki wzdłuż ciała lub skrzyżowane na piersi. Nie jest to dla niego ani wygodne, ani naturalne. Niemowlęta lubią bowiem trzymać rączki w górze lub dotykać nimi twarzy. W ten sposób samodzielnie się uspokajają. Na tym wady się nie kończą. Przy zbyt ciasnym owinięciu kocyk może uciskać nogi i biodra, przyczyniając się do ich nieprawidłowego rozwoju. Nie mówiąc już o możliwości przegrzania. Gdy zrobimy to za luźno, dziecko oswobodzi się, a tkanina może stwarzać dla niego realne zagrożenie. A więc – otulać czy nie otulać? Absolutnie tak! Rozwiązaniem wszystkich tych problemów jest Otulacz Swaddle UP. Poznaj TRZYETAPOWY SYSTEM SNU i zadbaj o komfortowy sen swojego malucha. 

Etap 1 - jak u mamy

Otulacz Swaddle UP™ dedykowany jest maluszkom od urodzenia do około 4 miesiąca życia. Charakteryzuje się przede wszystkim unikatowym kształtem. Został zaprojektowany tak, aby podtrzymać u dziecka uczucie przebywania w łonie matki. Choć jego rączki są szczelnie otulone, może trzymać je w górze i sięgać nimi do twarzy, w celu naturalnego samouspokojenia. Koniec z wierceniem się, wyswobadzaniem oraz płaczem w wyniku unieruchomienia i przebudzenia.

Etap 2 – pierwszy krok do samodzielności

Gdy dziecko zacznie już samodzielnie przekręcać się na brzuch (a niektóre maluchy robią to już po drugim miesiącu życia!), czas na zmianę otulacza. Przejściowy Otulacz Swaddle UP ™ 50/50 jest idealnym rozwiązaniem dla niemowląt, które potrzebują już więcej swobody. Dzięki odpinanym skrzydełkom można stopniowo przyzwyczajać dziecko do spania z odkrytymi rączkami – najpierw jedna, a za kilka dni druga rączka. Dziecko może samodzielnie, a przede wszystkim bezpiecznie zmieniać pozycję, a jego sen w żaden sposób nie zostaje zaburzony. Maluszek przestaje czuć zagrożenie w związku z napływającymi bodźcami zewnętrznymi. Na tym etapie wygasa tzw. odruch Moro, czyli fizjologiczna reakcja organizmu noworodka na nagły ruch.

Etap 3 - Ciepło i wygodnie

Zastanawiasz się co dalej? Kiedy wprowadzić zwykłą kołderkę? Spokojnie – teraz czas na PIŻAMĘ & ŚPIWOREK Love To Dream™. To specjalnie zaprojektowany śpiworek dla aktywnych maluchów od 6. miesiąca życia. Na szczególną uwagę zasługują… nogawki. To proste i logiczne rozwiązanie, które zapewnia dziecku maksymalny komfort. W czasie snu jest mu ciepło i nie ma możliwości rozkopania się. A gdy tylko się przebudzi i zechce wdrapać się na łóżko rodziców, wystarczy, że wystawi stópki przez nogawki. Koniec z niebezpiecznym potykaniem się i przewracaniem. 

To jeszcze nie wszystko!

A teraz wisienka na torcie. Otulacze i piżamka dostępne są w wielu rozmiarach, kolorach i materiałach o różnej przepuszczalności termicznej. Jeśli lubisz rzeczy praktyczne, będące dobrej jakości, a jednocześnie ładnie wykończone, nie musisz dłużej szukać. Pamiętaj jednak, by otulacz zawsze wybierać zgodnie z wagą lub wzrostem dziecka. Tylko w ten sposób zapewnisz mu bezpieczeństwo i maksymalny komfort. Podane przez producenta przedziały wiekowe są tylko orientacyjne. 

Ps. Dobrej nocy!


Więcej: Marko

Zobacz także

Popularne tematy