Sen niemowlaka

Sen dziecka: redaktorka MTJ Milena
sen niemowlaka
sen dziecka

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

Jedne dzieci potrafią przespać całą noc od pierwszego dnia życia, inne nie mogą samodzielnie usnąć do 5. roku życia. Nasza redakcyjna koleżanka oraz mama Marty i Hani opowiada o tym, co może wpłynąć na takie zachowania u dzieci i czego nie powinny robić mamy.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
jak ubierać dziecko do snu
sen niemowlaka
jak ubrać dziecko

Jak ubierać dziecko do snu? Proste zasady na każdą porę roku

Nie wiesz, jak ubrać dziecko do snu? Sprawdź, jaka temperatura panuje w jego sypialni. Inaczej ubiera się dziecko do spania latem podczas upałów, a inaczej, gdy jest chłodno. Oto schemat, który pomoże dobrać odpowiedni strój do spania dla dziecka oraz okrycie.
Ewa Janczak-Cwil
spanie z otwartą buzią
sen niemowlaka

Niemowlę śpi z otwartą buzią: przyczyny i konsekwencje dla zdrowia

Niemowlę śpi z otwartą buzią najczęściej wtedy, gdy ma katar. Czasem jednak otwarta buzia u dziecka podczas snu może być sygnałem pewnych zaburzeń lub chorób. Sprawdź, co zrobić, jeśli zaobserwujesz, że niemowlę śpi z otwartymi ustami.
Ewa Janczak-Cwil
niespokojny sen
sen noworodka
sen niemowlaka

Niespokojny sen niemowlaka, rzucanie się i wiercenie: co pomoże dziecku zasnąć?

Niespokojny sen niemowlaka, rzucanie się w łóżeczku i przerwy w oddychaniu nie pozwalają wyspać się ani dziecku, ani jego rodzicom. Czasem niemowlę robi dziwne miny, gaworzy, a nawet płacze przez sen. Niespokojny sen nie zawsze jest powodem do obaw i nie musi świadczyć o chorobie, ale warto uważnie obserwować niemowlaka. Sprawdź, jak wyeliminować przyczyny niespokojnego snu i czy można podawać dziecku leki na sen, kropelki ziołowe, syropy oraz melatoninę.
Magdalena Drab
kiedy dziecko prześpi noc
sen niemowlaka

Kiedy dziecko przesypia całą noc i jak mu w tym pomóc?

Moment, kiedy dziecko przesypia całą noc, to dla wielu rodziców początek nowego rozdziału w życiu. Zazwyczaj dzieje się to między 6. a 9. miesiącem życia. Tyle mówi teoria. Praktyka może być zupełnie inna.
Magdalena Drab
sen niemowlaka
sen niemowlaka

Ile śpi niemowlę – długość snu w zależności od wieku dziecka [Tabela snu niemowląt]

To, ile śpi niemowlę, jest często sprawą indywidualną. Podobno jak to, ile z tego czasu powinno przypadać na noc, a ile na drzemki w ciągu dnia. Istnieją jednak tabele snu niemowląt, które podpowiedzą, ile powinno spać niemowlę w danym miesiącu życia.
Aleksandra Sokalska
śmierć łóżeczkowa
sen dziecka
sen niemowlaka
śmierć łóżeczkowa

Śmierć łóżeczkowa – objawy, przyczyny, ryzyko, statystyki

Śmierć łóżeczkowa to nagła śmierć zdrowego niemowlęcia podczas snu. Najczęściej przydarza się niemowlętom w wieku 2-4 miesięcy. Przyczyny zespołu nagłej śmierci niemowlęcej nie są do końca znane, ale wiadomo, jak można zmniejszyć ryzyko.
Małgorzata Wódz
sen dziecka, miejsce do spania, łóżeczko
sen
sen noworodka
sen dziecka

Czy znasz te sposoby na dobry sen maluszka? One naprawdę działają!

Rodzice zwykle marzą o tym, by ich dziecko zasypiało szybko i… spało długo. Któż by tak nie chciał? Co ciekawe, są sposoby, by faktycznie tak było. Jeśli twój maluch ma trudności ze snem, sprawdź nasze patenty – gwarantujemy, że pomogą, by pociecha spała lepiej!
Partner
Marko - otulacz Love to Dream
sen
sen noworodka
sen dziecka

Otulanie na dobranoc – hit czy kit? Poznaj 8 zalet otulaczy

Otulony bobas czuje się bezpieczniej, dzięki czemu szybciej się uspokaja i zasypia. Dlaczego jeszcze warto stosować otulacze? W czym tkwi ich sekret i co sprawia, że maluszki śpią w nich lepiej i dłużej? Odpowiadamy!
Partner
SIDS u niemowląt
śmierć łóżeczkowa
sen dziecka
sen niemowlaka

SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej. Co to jest i do kiedy występuje?

SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt, wzbudza strach u większości rodziców. Tymczasem zdarza się naprawdę rzadko i możesz wiele zrobić, by zminimalizować ryzyko jej wystąpienia.
Karolina Stępniewska
niania elektroniczna: jaka jest najlepsza
sen niemowlaka
wyprawka dla noworodka

Niania elektroniczna: z kamerą, monitorem oddechu, dużym zasięgiem [RANKING]

Dobra niania elektroniczna przyda się w każdym domu, w którym jest małe dziecko. Pozwala ona na kontrolowanie snu dziecka i jego aktywności. Nowoczesne nianie elektroniczne mają wiele przydatnych funkcji i znacząco różnią się między sobą ceną i designem. Wybrałyśmy najlepsze nianie elektroniczne z kamerą i monitorem oddechu.
Małgorzata Wódz
sen niemowlaka
problemy ze snem
sen niemowlaka

Jak szybko uśpić niemowlę? Sprawdź, czy to potrafisz - quiz

Odpowiedz na poniższe pytania, a dowiesz się, czy robisz wszystko, żeby twoje dziecko szybko zasypiało i spało słodko jak aniołek. A jeśli test oblejesz, wróć jeszcze raz do naszej Akademii Młodych Rodziców. Naprawdę warto!

Milena Oszczepalińska
otulacz
sen niemowlaka
sen dziecka

Genialne otulacze SwaddleUP™ ocenione przez mamy na piątkę!

Długi i nieprzerwany sen malucha to marzenie wielu rodziców. Aby dzieci lepiej spały, warto je otulać i umożliwić samouspokojenie. Ciepło, ssanie palców i pocieranie policzków pomaga im się wyciszyć. Jak zapewnić taki odpoczynek? Korzystając z otulacza Swaddle UP™ od Love To Dream! Przetestowały go nasze mamy i aż 96% z nich poleciłoby go innym rodzicom. Poznaj ich opinie.
Sonia Młodzianowska
pozycje snu noworodka
sen niemowlaka

Jak układać noworodka do snu – bezpieczne pozycje

Noworodka najlepiej układać do snu na plecach. W pierwszym miesiącu życia dziecko nie umie samo zmieniać pozycji. To ty decydujesz, jak będzie spało. Dlatego sprawdź, jak będzie mu najbezpieczniej i najwygodniej.
Małgorzata Wódz
dziecko nie chce spać
sen
kłopoty ze snem
sen niemowlaka

Dziecko nie chce spać? 15 powodów, dlaczego tak się dzieje

Powodów, dla których dziecko nie chce spać, może być kilka, np. dziecko jest wyspane lub nie odróżnia nocy od dnia. Przyczyną może być również nieregularny tryb życia, głód, zdenerwowanie lub zatkany nosek.
Beata Turska
Sen niemowlaka
problemy ze snem u dzieci
sen niemowlaka
sen

Sen niemowlaka: ile powinno spać niemowlę? Obalamy mity! [WIDEO]

Na temat snu niemowlaka pojawia się wiele teorii, niekoniecznie prawdziwych. Rozprawiamy się z takimi popularnymi mitami, jak te, że niemowlę powinno zasypiać samo, w ciszy i tylko wtedy, gdy jest kompletnie zmęczone, a jeżeli nie chce spać, to na pewno jest głodne! Czy któreś z tych twierdzeń jest prawdziwe?
Milena Oszczepalińska
Jak skutecznie uśpić niemowlaka?
sen dziecka
sen niemowlaka
jak uśpić niemowlę

Jak uśpić dziecko w 75 łatwych krokach? Uśmiejesz się!

Metoda wypłakiwania się, długotrwałe noszenie na rękach i inne sposoby usypiania nie zawsze działają... Sprawdź, czy dzięki tym 75 krokom uda ci się uśpić dziecko!
Hanna Szczesiak
senny niemowlak
sen dziecka
sen niemowlaka
dziecko nie chce spać

Senny niemowlak nie tylko płacze. Objawy zmęczenia mogą mylić

Senny niemowlak nie tylko ziewa i trze oczka. Zmęczone dzieci, którym bardzo potrzeba snu, mogą zachowywać się też inaczej. Śpiące niemowlęta często są także niespokojne, odwracają główkę i płaczą. Ważne, żeby reagować na senność u niemowlaka i zapewnić mu możliwość odpoczynku i regeneracji.
Małgorzata Wódz
Śpiworek dla niemowlaka do spania
sen niemowlaka
śpiworek dla dziecka

Śpiworek do spania: niezbędny, gdy dziecko rozkopuje się w nocy (kiedy jeszcze?) [NAJLEPSZE MODELE]

Jeśli twoje dziecko rozkopuje się w nocy i często płacze z tego powodu, warto pomyśleć o śpiworku do spania. Wybrałyśmy bawełniane i bambusowe letnie śpiworki do spania w łóżeczku i w wózku - wszystkie świetnej jakości i w atrakcyjnych cenach.
Dominika Bielas