horoskop dla dzieci, znak zodiaku, panna
fot. Fotolia

Panna

Dzieci spod znaku Panny są spokojne, często nieśmiałe, ale też wytrwałe i ambitne.
horoskop dla dzieci, znak zodiaku, panna
fot. Fotolia

Jeśli Twoje dziecko urodziło się między 23 sierpnia a 22 września, to jest zodiakalną Panną.

Jako mały berbeć Twoja pociecha ma lekki sen, może obudzić się w środku nocy tylko dlatego, że za oknem szeleszczą liście. Mała Panna szybko jednak wyrasta z nocnych lęków, przestaje też wierzyć w bajki i świętego Mikołaja. Jest realistką i doskonałą obserwatorką. Opanowanie nowych umiejętności nie sprawia jej kłopotów, gdyż cechą numer jeden tego znaku jest wytrwałość. Gdy uczy się chodzić, przewraca się sto razy, ale nie zraża się, zaciska zęby i dalej próbuje. Za sto pierwszym razem z pewnością się uda.

Misie w pokoju Panny stoją na baczność

Dziecko nie trzyma się kurczowo Twojej spódnicy, lubi bawić się samo. Potrzebuje oczywiście pewności, że jest kochane i rodzice interesują się nim, ale chętnie spędza czas w swoim pokoju. Gdyby nie zabawki, trudno byłoby uwierzyć, że to dziecięcy pokoik! Misie i lalki stoją na baczność, ustawione np. według wzrostu, kredki i długopisy leżą w pudełeczkach, a ubranka złożone w kostkę. Czego jak czego, ale utrzymywania porządku nie musisz uczyć swojego dziecka. To raczej ono zwróci Ci uwagę, że na stole jest bałagan albo że źle uprasowałaś jego spodenki! Panna chętnie pomoże w pracach domowych, zwłaszcza przy sprzątaniu. Gdy trochę podrośnie, stanie się Twoją prawą ręką. Możesz bez obaw powierzyć jej opiekę nad młodszym rodzeństwem. Mała Panna to chodząca nieśmiałość i zwyczajność. Jest całkowicie pozbawiona fantazji, nie stać jej na swawolne dziecięce żarciki, nie nadaje się do wygłupów. Od najwcześniejszych lat opiekuńczy Merkury każe jej analizować, myśleć, zastanawiać się. Zawsze dwa kroki za wszystkimi, zawsze w cieniu bardziej przebojowych kolegów. Do nauki też nie trzeba jej zaganiać. Z własnej woli ślęczy godzinami nad książkami, uczy się więcej niż zada nauczyciel. Twoja pociecha jest niezwykle oszczędna, nie zrujnuje Twojego budżetu na swoje zachcianki. Najlepszym prezentem dla niej będzie skarbonka, którą potrafi napełniać nawet przez wiele lat.
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Jak z Panną postępować

Często zapewniaj, że nie musi być chodzącym ideałem, by zasłużyć na miłość. Że kochasz ją taką, jaka jest. Odpędzaj od książek, namawiaj do zabaw na powietrzu, zabieraj na długie spacery. Ułatwiaj jej także kontakty z dziećmi, by nie zamknęła się w sobie przesadnie. A jeśli ma rodzeństwo, naucz je, że pokój małej Panny jest jej małym królestwem. Brat albo siostrzyczka bałaganiarz to prawdziwe nieszczęście dla Twojej porządnickiej pociechy. Panna, wbrew pozorom, bardzo potrzebuje mądrej pomocy. Powinno się zadbać, by miała jak najwięcej ruchu, zapraszać do domu jej kolegów rówieśników, zabierać ją na wycieczki. I wspierać w sytuacjach, gdy koledzy posądzą ją o lizusostwo, bo to po prostu nie jest prawdą. To tylko rówieśnicy tak postrzegają kolegów spod znaku Panny.
Sprawdź, co robić by nie wychować zbyt poważnego malucha.

A gdy dorośnie...

Może zajść naprawdę daleko, spośród laureatów naukowej Nagrody Nobla Panny zajmują pierwsze miejsce! Lubią się uczyć, są dociekliwe i inteligentne. Z Twojej małej Panny – chłopca lub dziewczynki – wyrośnie wyjątkowo dobrze poukładany dojrzały człowiek, nierzadko mistrz w swoim zawodzie. Panna zakocha się tylko w kimś bardzo inteligentnym, odpowiedzialnym, poważnym,  do tego czyściutkim i zadbanym. Nie lubi zbyt demonstracyjnego okazywania uczuć, długo zachowuje dystans, co nie znaczy, że nie umie kochać całym sercem.

Co Pannom przyniesie szczęście

kolory: fiolet, szarości, granat marynarski
kwiaty: jaśmin, lawenda, hiacynt
kamienie: szafir, agat, krwawnik
metal: brąz
maskotki: wizerunki ptaków domowych i lisa
pomyślny miesiąc: wrzesień
dzień tygodnia: środa
dni miesiąca: 2, 23

Imiona dla dzieci spod znaku Panny

Imiona dla dziewczynek: Anna, Agata, Alicja, Aleksandra, Danuta, Edyta, Izabela, Jadwiga, Lucyna, Maria, Monika, Wiesława, Zofia
Imiona dla chłopców: Aleksander, Bogumił, Edward, Janusz, Jerzy, Leszek, Mirosław, Patryk, Przemysław, Tomasz, Witold

Jesteś ciekawa jakie znaczenie kryją w sobie poszczególne imiona? Sprawdź znaczenie imion w księdze imion dla dzieci!

Znane osoby spod znaku Panny

Juliusz Słowacki (ur. 4.09)
Adam Asnyk (ur. 11.09)
Johann Wolfrang Goethe (ur. 28.08)
Lew Tołstoj (ur. 9.09)
Greta Garbo (ur. 18.09)
Stanisław Lem (ur. 12.09)
Claudia Schiffer (ur. 25.08)
Cameron DIaz (ur. 30.08)
Hgh Grant (ur. 9.09)
Beyonce Knowles (ur. 4.09)
Keanu Reeves (ur. 2.09)
Adam Sandler (ur. 9.09)
Oceń artykuł

Ocena 5 na 10 głosy

Zobacz także

Popularne tematy