Płatki śniadaniowe. 5 powodów dlaczego warto podać je na śniadanie swojemu dziecku!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! Dodaje energii i sił na cały nadchodzący dzień. Dlatego tak ważne jest, aby dostarczał nam różnorodnych składników odżywczych: węglowodanów, błonnika, białka, witamin i składników mineralnych. Badania wykazały, że jeśli nie zapewnisz ich organizmowi z rana, nadrobienie tego w ciągu dnia nie będzie takie proste. Jest na to jednak sposób!

Atrakcyjne, smaczne i wartościowe śniadanie wcale nie musi oznaczać konieczności przygotowywania skomplikowanego i pracochłonnego posiłku – wręcz przeciwnie. Płatki śniadaniowe to rozwiązanie idealne. Dlaczego?

Dlatego, że dają siłę i energię na nadchodzący dzień

Zaleca się, aby poranny posiłek zaspokajał około 25–30% naszego dziennego zapotrzebowania na energię. Jeśli z niego zrezygnujesz, zabraknie ci jej, bo nie da się tego później „nadrobić”. Śniadanie powinno również dostarczyć nam znacznej ilości składników odżywczych, w tym węglowodanów, błonnika, białka, witamin i składników mineralnych. W przypadku dzieci zaś powinno zapewniać do jednej czwartej dziennego zapotrzebowania na wapń. Zawarte w płatkach śniadaniowych składniki odżywcze zapewniają dobry start każdego dnia!

Dlatego, że zawierają wartościowe składniki odżywcze

Dzieci czasem pytają „Skąd biorą się moje płatki, gdzie rosną?”. Możesz wyjaśnić im, że płatki śniadaniowe powstają ze zboża i pokazać, jak wyhodować zboże i uzyskać ziarno. Nie musisz mieć ogrodu, wystarczy odrobina ziemi w doniczce. Pełne ziarna stanowią ważną część zdrowej i zrównoważonej diety. W porównaniu z ziarnami rafinowanymi, są bogatsze o składniki odżywcze zawarte w łusce i zarodku, które są usuwane przypadku ziaren rafinowanych. To właśnie pełne ziarna są podstawą płatków śniadaniowych Nestlé. Do tego w ich składzie można znaleźć pyszne kakao, jedwabisty miód oraz aromatyczny cynamon – żadnych sztucznych aromatów! Wielu rodziców martwi się o cukier, jednak ten w płatkach śniadaniowych stanowi mniej niż 5% dziennego spożycia.

Dlatego, że nie są nudne

W ofercie płatków śniadaniowych Nestlé każdy znajdzie coś dla siebie. Obok klasyki gatunku do wyboru będą płatki o smaku czekoladowym, z cynamonem, z dodatkiem miodu czy pyszne płatki z nadzieniem. Ale to nie wszystko. Oprócz tego, że w domu masz mleko, możesz rozważyć zjedzenie płatków choćby z jogurtem – dla wielu osób takie śniadanie jest bardziej „treściwe”. Nie bój się również dodawać do nich owoców! Przy komponowaniu swojej miseczki śniadaniowej można wykazać się kreatywnością!

Dlatego, że są łatwe i szybkie w przygotowaniu

Przygotowanie śniadania to jeden z punktów na organizacyjnej mapie poranka. Ubieranie, szykowanie, pakowanie szkolnego plecaka, poszukiwanie kluczy. Nie dokładaj sobie stresu i postaw na sprawdzony, pożywny posiłek, który wprowadzi ład do porannego chaosu i stanie się waszą rodzinną tradycją. Podczas tygodnia możecie postawić na tradycyjne, sprawdzone rozwiązanie, czyli ulubione płatki śniadaniowe i mleko. W weekend, kiedy bieganiny jest nieco mniej, postarajcie się celebrować wspólny posiłek. Na czas śniadania wyruszcie w symboliczną podróż i próbujcie tradycyjnych porannych przysmaków z innych krajów. W jeden weekend mogą to być francuskie rogaliki i kawa, w inny wybierzcie się do Kanady i spróbujcie naleśników z syropem klonowym.

Dlatego, że są pyszne

Oferta płatków śniadaniowych Nestlé jest tak bogata, że każdy znajdzie „swój” smak. Jeśli rano czujesz duży głód albo potrzebujesz dodatkowej dawki energii, wzbogać śniadaniowy zestaw o więcej białka. Może to być plasterek szynki lub garstka migdałów – twoje śniadanie będzie odpowiednio zbilansowane, a ty – i twoja rodzina – rozpoczniecie dzień pełni energii, gotowi na kolejne wyzwania z uśmiechem na ustach!
Artykuł powstał z udziałem producenta płatków śniadaniowych Nestlé

Zobacz także

Popularne tematy