Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Jak wygląda poród naturalny?
Vimeo/Cradled Creations
Poród naturalny

Jak przebiega poród naturalny? Zobacz film pełen emocji [wideo]

Nie dla każdej kobiety poród jest cudownym doświadczeniem. Ta mama udowadnia, że poród naturalny może być piękny i pełen wzruszeń. Zobacz niezwykły film!

Podczas porodu dla rodzącej nie liczy się czas (on po prostu dla niej nie istnieje). Liczy się tylko to, by wydać na świat dziecko. Ciało kobiety wie, co ma robić - rodząca musi się tylko w nie wsłuchać. Ale by to było możliwe, trzeba jej stworzyć odpowiednie warunki. Każdy poród jest inny. Dla wielu kobiet to traumatyczne przeżycie, którego nie chcą wspominać. Dla innych to magiczny moment, który odmienia je na zawsze. Poczucie bezpieczeństwa i bliskości powinny być w tym czasie najważniejsze.

Poród jakich mało

Film z porodu naturalnego, który zaraz zobaczycie, jest zachwycający. Spokój, szczerość, piękna muzyka – to wszystko wzrusza. Dla mnie najbardziej urzekająca jest relacja między przyszłymi rodzicami. Czułość, z jaką przyszły tata opiekuje się partnerką, jest niezwykła. Takich emocji nie można w żaden sposób podrobić. Zwróciłyście uwagę na moment, w którym maleństwo rodzi się wprost w ręce taty? Ten film ma w sobie tyle uroku, że można go oglądać kilkakrotnie!


 

Poród jak z filmu?

Często przyszła mama i tata mają przed pierwszą wizytą na porodówce, mają nikłe wyobrażenie o porodzie. Obraz kształtuje się na podstawie filmów, które widzieli w kinie czy telewizji: niespodziewana szybka akcja, odejście wód, wyścig z czasem i poród w ostatniej chwili niemalże w progu szpitalu. W rzeczywistości od wystąpienia pierwszych objawów porodu, do chwili narodzin zazwyczaj mija kilka, a nawet kilkanaście godzin. Sygnałem rozpoczynającego się porodu są regularne skurcze macicy. To najdłuższy i najtrudniejszy etap porodu. W kolejnym etapie porodu czas na parcie, rodzi się główka dziecka, a potem cały maluszek. Po urodzeniu dziecka w organizmie mamy następuje wyrzut oksytocyny do jej krwioobiegu. Ten hormon bardzo ułatwia urodzenie łożyska. Aby jednak tak się stało, kobieta musi wykonać jeszcze kilka parć.

Dla jednych pań ten jest łatwiejszy dla innych trudniejszy. Tego dowiesz się dopiero na porodówce. Wiele kobiet zgodnie twierdzi, że osoba towarzysząca (niekoniecznie taka) była olbrzymim wsparciem, a sam poród dzięki temu rodzinnym wydarzeniem.
 

 


 

Zobacz także
poród

Czy jesteś gotowa na poród? [TEST]

Poród – czy jest się czego bać? [LIVECZAT z ekspertem]

poród w domu

Poród w domu nie dla każdego! Ile trzeba zapłacić za ten komfort?

Jak przebiega poród [LIVECZAT z ekspertem]



 

 

Poród naturalny po cesarskim cięciu: czy to możliwe? Wyjaśnia ginekolog

kobieta, mam, poród, porodówka, szpital
Poród naturalny
Jak przebiega poród naturalny - tłumaczy ginekolog położnik. Plus film z porodu
Co to znaczy „urodzić naturalnie”? Czy zawsze potrzebne jest znieczulenie? Na te i inne pytania o poród odpowiada doświadczony ginekolog położnik dr n. med. Wojciech Puzyna.

Dr n. med. Wojciech Puzyna, ginekolog położnik. Był wieloletnim dyrektorem Szpitala Św. Zofii w Warszawie. Aktualnie przyjmuje pacjentki w Przychodni Specjalistycznej Św. Zofii. Czym się różni poród siłami natury od porodu naturalnego? Poród naturalny to taki, który zaczął się samoistnie i przebiegał bez interwencji medycznych czy farmakologicznych: bez podawania znieczulenia czy leków, bez wykonania nacięcia krocza, podawania oksytocyny lub używania próżnociągu albo kleszczy.  Poród drogami natury również odbywa się drogą pochwową , ale doszło podczas niego do jakichś działań medycznych, np. zastosowano znieczulenie zewnątrzoponowe lub nacinano krocze rodzącej.   Zobacz też: Wyprawka do szpitala Małgorzata Zduńska: Czy poród naturalny, czyli siłami i drogami natury, musi boleć? Dr n. med. Wojciech Puzyna: W XXI wieku poród nie musi być traumatycznym przeżyciem. Znamy różne skuteczne metody znoszenia bólu porodowego . Znieczulenie to jednak zawsze sprawa indywidualna. Zwykle poród przebiega na tyle prawidłowo i szybko, że kobiecie wystarcza tylko opieka personelu medycznego oraz miła atmosfera na sali porodowej, np. pomoc bliskiej osoby. Duży odsetek rodzących nie wymaga lub nie chce znieczulenia do porodu . Jednak wiele kobiet odczuwa skurcze porodowe w sposób szczególnie nieprzyjemny i bolesny i wtedy znieczulenie jest rozsądnym wyjściem, bo ból uniemożliwia im współpracę z personelem medycznym i utrudnia poród. W wielu wypadkach pozwala nawet odbyć poród drogami natury , a więc uniknąć porodu zabiegowego lub nawet cięcia cesarskiego. Najczęściej wykonuje się znieczulenie zewnątrzoponowe ciągłe. Czy poród naturalny jest bezpieczny dla mamy i dziecka? Bezpieczne znieczulanie porodu opiera się na doświadczeniu anestezjologa, zminimalizowaniu dawki leku przeciwbólowego, odpowiednim...

Poród naturalny
Poród rodzinny: tak czy nie, czyli co myślą ojcowie?
Odkąd szpitale położnicze otworzyły podwoje dla mężczyzn, chyba każda para zastanawia się, czy rodzić wspólnie. Zapytaliśmy o opinię na ten temat tatusiów, którzy narodziny potomka mają już za sobą.

Michał Zarzycki, tata Mirandy i Miłosza Nie popieram mody na wspólne rodzenie, bo ono nie jest wspólne i tyle. To kobiety rodzą dzieci , a mężczyźni mogą ewentualnie być przy tym lub nie. Moja żona Agata rodziła sama. To była wspólna decyzja. Nie wiedziała, jak się zachowa w obliczu bólu, nie miała pojęcia, jak zareaguje jej ciało w czasie takiego wysiłku i stresu. Dokładnie pamiętam, co robiłem, gdy rodziła się Miranda – wyszedłem na długi spacer. A kiedy zaczął się poród Miłka – dosłownie wprosiłem się do przyjaciół, bo nie chciałem być w takiej chwili sam. Dowiedz się: Jak rozpoznać, że „to już”? Paweł Podwysocki, tata Emilki i Olka Poród to niecodzienne przeżycie, zwłaszcza dla mężczyzny. To także okazja do pokazania, że my, faceci, naprawdę jesteśmy oparciem w trudnych chwilach. Niełatwo opisać emocje towarzyszące narodzinom dziecka... To ja pierwszy spojrzałem w oczy synka i córki, ja pierwszy brałem ich na ręce i podawałem żonie. To połączenie miłości, wzruszenia, radości i wdzięczności, ale jednocześnie poczucie odpowiedzialności za życie, które daliśmy. Wiem, że żaden mężczyzna nie wytrzymałby porodu, ale mam prawo mówić, że urodziliśmy nasze dzieci razem. Bo oddychałem razem z żoną i liczyłem oddechy pomiędzy skurczami , bo bujałem się na piłce, bo parłem, zaciskając zęby i oczy. Byłem zaangażowany w stu procentach i wiem, że moja żona tego ode mnie oczekiwała. Czułem się potrzebny. Marcin Klimkowski, tata Jagody i Kacpra Kiedy rodził się Kacper, czekałem za drzwiami. Chciałem być tradycyjnym ojcem, jak mój tata, dziadek, pradziadek, tym, który czeka, a nie uczestniczy – nie dlatego, że nie chciałem, tylko dlatego, że tak było zawsze. Wszedłem na porodówkę, dopiero gdy syn już był na świecie, widziałem tę małą...

mama, kobieta, tata, ciąża
Poród naturalny
Po co to zawracanie głowy z oddychaniem podczas porodu?
Czy można złagodzić ból porodowy oddychaniem, masowaniem czy trzymaniem za rękę? Sprawdź, na czym właściwie polegają przeciwbólowe właściwości tych naturalnych metod stosowanych podczas porodu.

Podczas porodu przyszłe mamy najbardziej boją się bólu. Dla tych, które rodzą pierwszy raz, jest to głównie strach przed nieznanym. Dopóki nie doświadczysz tego sama, trudno brać pod uwagę odczucia innych kobiet, bo każda z nas ma inny próg bólu . To, co dla jednej jest wielkim cierpieniem, dla ciebie może być zwykłą dolegliwością. Z danych statystycznych wynika, że tylko dla 20 proc. kobiet ból przy porodzie był nie do zniesienia. Zanim więc zdecydujesz się na znieczulenie , sprawdź, czy nie wykorzystać jednego z naturalnych sposobów na zmniejszenie bólu przy porodzie. Wbrew pozorom ich działanie rzeczywiście może być skuteczne. W jaki sposób podczas porodu może pomóc masaż? Masaż można stosować przez cały poród. Dotyk drugiej osoby, zwłaszcza bliskiej, niesie ze sobą nie tylko ciepło, ale i poczucie bezpieczeństwa. Przez to bardzo dobrze oddziałuje na psychikę kobiety, która rodzi. Jej organizm pod wpływem masażu w ydziela endorfiny. Nazywa się je czasem hormonami szczęścia, ponieważ poprawiają nastrój, jednocześnie łagodząc ból . Masaż porodowy może wykonać położna albo partner rodzącej, jeśli towarzyszy jej w szpitalu. Czy rzeczywiście warto nauczyć się oddychania przeponą? Prawidłowy sposób oddychania, który można poznać m.in. na zajęciach w szkole rodzenia, pozwoli dotlenić organizm, zmniejszyć napięcie mięśni i złagodzić zmęczenie. Ma wpływ nawet na pracę macicy, która dzięki niemu funkcjonuje sprawniej. Gdy podczas porodu oddychasz przeponą , dziecko, które pokonuje drogę na świat, dostaje więcej tlenu, a poród przebiega spokojniej. Jak właściwie należy oddychać w czasie porodu? Na początku, kiedy skurcze macicy nie są jeszcze zbyt mocne, twój oddech nie wymaga zmiany rytmu. Ma być spokojny, miarowy. Potem, gdy stają się bardziej uciążliwe, a rozwarcie coraz większe, musisz dostosować...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz