Nigdy nie jest za późno, aby do swojego jadłospisu dołożyć 5 porcji warzyw, owoców lub soku! Zbilansowana, pełna witamin i minerałów dieta wskazana jest zarówno dla przedszkolaka jak i dla seniora.

Reklama

Pamiętajmy o tym, że przykład idzie z góry – trudno nam będzie zachęcić dziecko do zjedzenia marchewki lub jabłka, jeżeli sami omijamy warzywniak szerokim łukiem. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest... chrupać pyszne warzywa i owoce całą rodziną!

Wprowadzenie 5 porcji wcale nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać. Wystarczy pilnować, aby przygotowywane posiłki były kolorowe, a do każdego z nich dodawać warzywa lub owoce. Doskonałym sposobem na jedną porcję jest także szklanka 100% soku (200 ml), którą można wypić do śniadania lub obiadu.

Najtrudniejszy jest pierwszy krok! Wykształcenie nowych nawyków żywieniowych wiąże się przede wszystkim z uświadomieniem sobie, jak ważne jest dostarczanie całej rodzinie 5 porcji warzyw, owoców lub soku. Prawidłowe żywienie wspomaga dobry stan zdrowia, a właściwa, zróżnicowana i zbilansowana dieta ma wpływ na piękny i zdrowy wygląd.

Reklama

Powieś na lodówce lub w widocznym miejscu w kuchni zdjęcie apetycznych 5 porcji owoców, warzyw i soków. Wyznacz dziecko, aby było odpowiedzialne za przynoszenie każdego dnia do śniadania soku i szklaneczek dla wszystkich członków rodziny. A w weekend... urządźcie wspólne gotowanie, przygotowanie kolorowej sałatki lub... pysznego owocowego ciasta!

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama