Jesteś na etapie przekonywania swojego dziecka do jedzenia warzyw i innych zdrowych produktów? Koniecznie przeczytaj ten tekst. Znamy patent na przemówienie maluchowi do rozsądku. I jest to sposób z naukowym poparciem!

Reklama

Zdrowe i apetyczne – to nie wystarczy

Podawanie dzieciom zdrowych produktów, np. warzyw i to nawet w bardzo atrakcyjnej formie może nie wystarczyć do tego, aby zachęcić je do jedzenia. Aby to zrobić, warto z dzieckiem porozmawiać, przedstawiając mu korzyści ze zdrowego jedzenia. I to konkretne, a nie ogólniki!

Tak dziecko zje dwa razy więcej groszku

Naukowcy zaobserwowali, że komunikowanie dzieciom bardzo konkretnych dla nich korzyści z zjedzenia np. warzyw ma na nie olbrzymi wpływ. Wystarczy powiedzieć maluchowi "jak będziesz jeść groszek, urośniesz większy i będziesz szybciej biegać". Taki komunikat potrafi sprawić, że dziecko zje dwa razy więcej groszku, niż wtedy, gdy poda mu się go bez komentarza.

Każde dziecko chce być duże, silne, szybciej biegać i skakać wyżej. Dlatego "przyprawianie" zdrowego jedzenia takimi informacjami potrafi zdziałać prawdziwe cuda – dziecko będzie chętniej sięgać po zdrowe produkty.

Zobacz także: Czego nie może zabraknąć w diecie dziecka

Zobacz także

Co mówić dziecku podając mu jedzenie

Aby ułatwić ci namawianie twojej pociechy do jedzenia zdrowych produktów, przygotowaliśmy krótką ściągawkę. Dotyczy produktów zwykle nielubianych przez dzieci oraz korzyści, jakie płyną z ich jedzenia.

  • groszek, soczewica, fasola – będziesz silniejszy i urośniesz duży,
  • sałata, zielona papryka, jarmuż, brokuły – będziesz rzadziej chorować, więc częściej będziesz mógł spotykać się z Marysią i Krzysiem, będziesz mógł częściej jeździć na rowerze,
  • szpinak gotowany, boćwinka, szczypiorek, natka pietruszki – będziesz mieć mocniejsze kości, będziesz mógł skakać dalej i wyżej,
  • marchewka, papryka czerwona i żółta – będziesz mieć lepszy wzrok, nawet z daleka wypatrzysz małe zwierzątka,
  • kasze, ciemne makarony, ryż brązowy – będziesz mieć więcej siły do biegania i zabawy.
Reklama

Źródło: sciencedaily.com

Reklama
Reklama
Reklama