pościel do przedszkola
Adobe Stock
Edukacja

Pościel do przedszkola: jaką powinna mieć grubość i wymiary? [NAJŁADNIEJSZE MODELE]

Pościel do przedszkola to ważny element przedszkolnej wyprawki. W takiej pościeli dziecko powinno czuć się komfortowo, by łatwiej zasypiać i lepiej spać podczas leżakowania.

Pościel do przedszkola nie jest wymagana w każdej placówce. Ale jeśli twoje dziecko będzie leżakować, z pewnością przyda mu się własna, przytulna pościel we właściwym rozmiarze. Do spania z pewnością zachęcą także bajkowe wzory lub świecące poszewki. Podpowiadamy, jaką pościel do przedszkola wybrać, przedstawiamy przegląd najładniejszych modeli pościeli. 

Spis treści:


Przegląd pościeli w rozmiarze 200 × 80 cm:

  1. Kołderka letnia, ok. 35 zł
  2. Poszewki w 150 wzorach, ok. 70 zł
  3. Komplet Minky, ok. 300 zł

Przegląd poszewek w rozmiarach 140 × 200 cm i 160 x 200 cm:

  1. Świecące poszewki, ok. 75 zł
  2. Pościel z jednorożcem, ok. 65 zł
  3. Pościel czarno-biała, ok. 65 zł

Wybieramy plecak dla przedszkolaka - film

Pościel do przedszkola czy tylko poszewki?

Niektóre placówki oczekują od rodziców, że zapewnią dzieciom cały komplet pościeli do przedszkola. W innych praktykuje się dostarczenie jedynie poszewek na pościel, o którą dba przedszkole.

Jeśli na liście wyprawkowej do przedszkola znajduje się pościel, doczytaj lub dowiedz się, czy trzeba przynieść:

  • całą pościel do przedszkola – poduszkę, kołdrę (a może śpiworek lub kocyk) z poszewkami
  • tylko poszewki na pościel, a jeśli tak, to w jakich rozmiarach

Gdy potrzebna jest cała pościel do przedszkola

Jeśli do przedszkola trzeba przynieść i kołdrę, i poduszkę, pora wybrać się na zakupy. Komplet pościeli do przedszkola powinien być:

  • wykonany z naturalnych materiałów
  • wykonany z włókien antyalergicznych, jeśli dziecko jest alergikiem
Uwaga, kupując pościel do przedszkola, zaopatrz się w kołderkę letnią, a nie zimową czy całoroczną. Przedszkolne sale są zwykle bardzo dobrze ogrzewane. Pod zbyt ciepłą pościelą dziecko się przegrzeje i będzie bardziej narażone na infekcje. A dziecko ubrane w bawełnianą piżamkę nie zmarznie pod cienką kołdrą czy kocykiem.

Ile kosztuje pościel do przedszkola?

Same poszewki na pościel do przedszkola można kupić już za 35-40 zł. Zakup poszewek wraz z kołdrą i poduszką to już większy wydatek – zwykle od 100 zł w górę. Najdroższa jest pościel łącząca bawełnę z tkaniną Minky: trzeba na nią wydać 200-300 zł. Pamiętaj jednak, że jest dość ciepła.

Najpopularniejsze wymiary poszewek na pościel do przedszkola

Najczęściej pościel do przedszkola posiada poszewki na kołdry w nietypowych rozmiarach: 200 × 80 cm lub 220 × 80 cm. Taki wymiar pozwala złożyć kołdrę na leżaczku na pół. Dziecko leży na połowie kołderki, a drugą połową się przykrywa. O ile nie dostaniesz ścisłych wytycznych, możesz kupić poszewki w rozmiarze 140 × 200 cm. Jeśli chodzi o poszewkę na poduszkę dla dziecka, to wystarcza taka jak na zwykłego jasia – 40 × 40 cm.

Pościel do przedszkola: przegląd

Wybór pościeli dla maluchów jest naprawdę bardzo duży. Wiele ciekawych wzorów możesz znaleźć w internecie. Oto nasze propozycje. 

Kołderka letnia do przedszkola, ok. 35 zł

Poszycie wykonane z mikrofibry, wypełnienie z włókna silikonowego termicznie skręcanego. Miła w dotyku, lekka i mięciutka pościel do przedszkola. Nadaje się do prania w temperaturze 40/60 stopni. Nie zawiera żadnych szkodliwych dla dziecka substancji. Wyprodukowana w Polsce, posiada certyfikat ÖKO-TEX. Wymiary: 80 cm na 200 cm.

pościel do przedszkola kołdra letnia
allegro
KOŁDRA LETNIA LEKKA
ALLEGRO
42,00 zł

Poszewki w 150 wzorach do przedszkola, ok. 70 zł

To pościel o wymiarach najczęściej wymaganych w przedszkolach: poszewka na kołdrę – 80 × 200 cm i poszewka na poduszkę – 40 × 40 cm. Pościel wyprodukowana w całości w Polsce. Uszyta z bawełnianej tkaniny i zapinana na zamki błyskawiczne. Do wyboru ok. 150 wzorów – każdy znajdzie idealny dla swojego dziecka. Woreczek gratis!

pościel do przedszkola 150 wzorów
allegro
POŚCIEL 3 ELEMENTY +WOREK DO PRZEDSZKOLA
ALLEGRO
65,00 zł

Komplet pościeli Minky do przedszkola, ok. 300 zł

Kołderka-śpiworek, poduszka oraz worek do przechowywania pościeli w przedszkolu. Kołderka ma wymiary 200 × 80 cm, a poduszka 60 × 35 cm. Kołderkę można zapiąć z trzech boków, zamieniając ją w śpiworek. Z jednej strony dobrej jakości bawełna, z drugiej – tłoczony polar Minky, a w środku włókno silikonowe. Pościel można prać w 30 stopniach. Do wyboru różne wzory i kolory.
 

komplet pościeli
screen/allegro.pl
MINKY POŚCIEL DO PRZEDSZKOLA
ALLEGRO
278,00 zł

Świecące poszewki do przedszkola, ok. 75 zł

Pościel do przedszkola uszyta z bawełnianej tkaniny dobrej jakości. Poszewki zapinane na suwak. Można je prać na lewej stronie w temp. 40 stopni. Do wyboru kilka nowoczesnych wzorów. W ciemnościach kontury postaci zaczynają delikatnie świecić. Kołdra: 160 × 200 cm, poduszka: 70 × 80 cm.
 

świecąca pościel
screen/allegro.pl
POŚCIEL ŚWIECĄCA JEDNOROŻEC
ALLEGRO
78,90 zł

Pościel z jednorożcem do przedszkola, ok. 65 zł

Bawełniana pościel (tylko poszwy!) z trwałym wzorem do wyboru: flamingi lub kilka modeli z jednorożcami. Wymiary kołdry: 160 × 200 cm, a poduszki – 70 × 80 cm. Poszewki zapinane na suwaki. Pościel jest mięciutka i nie traci kolorów pod wpływem prania.
 

pościel w jednorożce
screen/allegro.pl
POŚCIEL 140x200 FLAMING JEDNOROŻEC
ALLEGRO
65,00 zł

Pościel black&white do przedszkola, ok. 65 zł

Czy pościel do przedszkola musi być bardzo kolorowa, żeby była ładna? Nie! Oto przykład! Wymiary poszwy na kołdrę: 160 × 200 cm i na poduszkę: 70 × 80 cm. Uszyta z bardzo dobrej jakości bawełny, zapinana na suwaki. Intensywna czerń nie blaknie nawet po wielu praniach. Do wyboru wiele czarno-białych wzorów np. chmurki, owieczki.

pościel black&white
screen/allegro.pl
POŚCIEL DZIECIĘCA BAWEŁNIANA
ALLEGRO
64,78 zł


Zobacz też:

ile kosztuje przedszkole
AdobeStock
Wychowanie
Ile kosztuje przedszkole: czesne, opłaty za wyżywienie, zasady dofinansowania
Ile kosztuje przedszkole? Wbrew pozorom nawet publiczne przedszkole nie jest w pełni darmowe. Prywatne przedszkole oferuje więcej zajęć i udogodnień, ale jeszcze bardziej obciąża portfel polskich rodzin. Które zatem warto wybrać?

Koszty przedszkola zależą od wielu czynników, przede wszystkim od charakteru placówki i miejsca zamieszkania dziecka. Opłaty za przedszkole, to niestety, dość duże obciążenie budżetu domowego. Największy koszt ponoszą rodzice, którzy posyłają swoje dziecko do prywatnego przedszkola. Za publiczne placówki teoretycznie nie trzeba płacić, jednak tutaj też są wydatki, np. w kwestii opłat za wyżywienie malucha.  Spis treści: Ile kosztuje przedszkole publiczne? Opłaty Czesne za przedszkole prywatne Opłaty za wyżywienie w przedszkolu Orzeczenie o niepełnosprawności, a opłata za przedszkole Dofinansowanie opłat za przedszkole Ile kosztuje przedszkole publiczne? Opłaty Do niedawna rodzice musieli się bardzo postarać, by znaleźć dla swojej pociechy miejsce w przedszkolu. Niektórych zniechęcał długi czas oczekiwania, a skutkiem tego było to, że korzystali oni z ofert przedszkoli prywatnych. Od 2017 roku prawo do miejsca w przedszkolu państwowym przysługuje każdemu dziecku, jeśli jest w wieku od 3 do 5 lat. Jeśli dziecko ma 6 lat – urząd gminy lub miasta musi zapewnić dla niego miejsce w przedszkolu, ponieważ sześciolatki obejmuje już obowiązek przedszkolny. Wielu rodziców pewnie zadaje sobie pytanie, czy za przedszkole publiczne trzeba płacić, a jeśli tak – ile kosztuje przedszkole publiczne? Nie, nie trzeba za nie płacić, taka usługa jest bezpłatna. W przedszkolu publicznym również wszystkie dodatkowe zajęcia są bezpłatne. Przedszkole publiczne nie może też zmuszać rodziców do kupowania książek i innych pomocy naukowych. Ile godzin w przedszkolu jest bezpłatnych? Zgodnie z obowiązującymi przepisami w przedszkolach dzieciom do 5 lat zapewnia się pięć godzin bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki od godz. 8:00 do 13:00. Ile kosztuje dodatkowa godzina w przedszkolu? Za każdą kolejną godzinę rodzice...

pierwsze dni w przedszkolu
AdobeStock
Edukacja
Pierwsze dni w przedszkolu: dziecko płacze i boi się? Nie popełniaj tych błędów!
Pierwsze dni i tygodnie w przedszkolu mogą upłynąć pod znakiem płaczu dziecka i niechęci wobec nowego miejsca. To zwykle przejściowe smutki. Trwają krócej lub dłużej, ale z czasem wszyscy przyznają, że przedszkole to najlepsze rozwiązanie.

Dzieci nie lubią być niczym zaskakiwane, dlatego rozpoczęcie przedszkolnej edukacji powinno poprzedzić solidne przygotowanie i ustalenie odpowiedniej strategii na pierwsze tygodnie. Dni adaptacyjne w przedszkolu , które już zapewne macie za sobą, to bardzo ważny krok w oswajaniu z nowym miejscem. Jeśli jednak poprzestaniecie tylko na nich, szybko może okazać się, że to jednak za mało. Bo pójście do przedszkola to duże wyzwanie nawet dla otwartego i towarzyskiego dziecka. Oto rady dla rodziców na pierwsze dni dziecka w przedszkolu, przygotowane wspólnie z ekspertami – psychologiem i nauczycielem przedszkolnym. Wcześniejsze doświadczenia dziecka są ważne Nawet dziecko, które chodziło wcześniej do żłobka lub brało udział w zajęciach klubu malucha, może mieć w pierwszych tygodniach trudność z zostawaniem w przedszkolu. Może czuć się onieśmielone nowym miejscem i kolegami. Może udzielić mu się nastrój innych dzieci (skoro one płaczą przy rozstaniu, popłaczę i ja). Pierwsze dni są jednak najtrudniejsze dla tych dzieci, które nie są przygotowane do rozłąki , do tej pory pozostawały w domu pod opieką mamy, babci lub niani. Dla nich pójście do przedszkola to naprawdę wielka zmiana i tu mogą pojawić się kłopoty z adaptacją przedszkolną. Nigdy nie strasz dziecka przedszkolem! Staraj się dużo z dzieckiem rozmawiać. Podkreślaj pozytywne strony przedszkola.  Opowiadaj o tańcach w kółeczku, rysowaniu, lepieniu z plasteliny, wyjściach na plac zabaw. Wspominaj swoją przedszkolną edukację (pomiń przykre momenty), pokaż zdjęcia z tego czasu. Pamiętaj, by nigdy nie straszyć dziecka przedszkolem. Nawet w żartach! Ugryź się w język, zanim wypowiesz kwestię w stylu: musisz ładnie zjadać obiadek, bo pani w przedszkolu na pewno nie będzie zachwycona resztkami na talerzu. Kieruj się wyczuciem.  Uwaga! Jeśli zauważysz, że dziecko ma...

obowiązek przedszkolny
fotolia
Edukacja
Obowiązek przedszkolny: kto mu podlega i od jakiego wieku trzeba iść do przedszkola?
Na każdym dziecku w Polsce spoczywa obowiązek przedszkolny. Może on zostać dwukrotnie odroczony, jednak bez przekraczania pewnego wieku dziecka. O tym, kto podlega obowiązkowi przedszkolnemu oraz w jakiej formie ma być on realizowany, mówią zapisy prawa.

W obliczu wielu zmian, które zachodziły w ostatnich latach, rodzicom może być ciężko nadążać za nowymi wytycznymi. Oto aktualne zasady rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.  Spis treści:  Obowiązek przedszkolny w Polsce Obowiązek przedszkolny – od ilu lat? Obowiązek przedszkolny u młodszych dzieci Odroczenie obowiązku przedszkolnego Obowiązek przedszkolny - ustawa Zaświadczenie o spełnianiu obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego Obowiązek przedszkolny w Polsce Roczne przygotowanie przedszkolne obowiązuje dzieci w wieku 6 lat. Rodzice mają obowiązek zapisać dziecko do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole lub zapewnić mu możliwość spełnienia tego obowiązku w innej formie. Dodatkowo muszą zadbać o to, żeby dziecko regularnie uczęszczało na zajęcia, a jeśli realizuje ono obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego w innej formie (np. w ramach edukacji domowej) , rodzice są zobowiązani stworzyć dziecku odpowiednie warunki do nauki. Obowiązek przedszkolny – od ilu lat? Wychowanie przedszkolne jest dostępne dla dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym skończą 7 lat. Sześciolatki mają obowiązek odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w: przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej, innej formie wychowania przedszkolnego. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat. Jest to istotne w kontekście przywrócenia rozpoczynania obowiązku szkolnego w wieku 7 lat. Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat. Obowiązek przedszkolny u młodszych dzieci Czy czterolatek ma...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj