Przedszkolaki, dzieci, instrumenty
Fotolia.pl
Edukacja

Piotr Rubik otwiera przedszkole muzyczne na Mokotowie

Chcesz by Twoje dziecko dostało edukację pod okiem znanego kompozytora? Piotr Rubik otwiera przedszkole na Mokotowie. We wrześniu rusza w Warszawie Rubic Music School.

Artysta chce podzielić się swoimi umiejętnościami z najmłodszymi, dlatego stawia na rozwijanie ich wrażliwości poprzez zajęcia wokalne, rytmiczne i naukę gry na instrumentach.
Zapewnia, że nie chodzi tylko o przyjmowanie dzieci uzdolnionych muzycznie.
 –Tu chodzi o frajdę, zabawę i uczenie świata za pomocą muzyki - mówi Piotr Rubik, kompozytor. I dodaje: – Każde dziecko ma w sobie wrażliwość na muzykę.
I jak twierdzi artysta nie chodzi o robienie z dzieci muzyków, czy wirtuozów.
 - Nieważne, czy dziecko potem będzie szło w stronę muzyczną, czy nie – mówi Piotr Rubik.
Kompozytor realizuje pomysł edukacji z muzyką w tle gdyż sam swoją przygodę z muzyką również zaczął w przedszkolu. Jako pięciolatek uczył się grać na wiolonczeli. Jego zdaniem dzieci w tym wieku mają dużą wrażliwość, potencjał i chęć do nauki. A ze swojej strony zapewnia, że placówka będzie bogata w atrakcje.
- Mamy bardzo fajny program, który będzie w dużym stopniu różnił się od tego, co jest w tej chwili dostępne na rynku – zapewnia kompozytor.

Polecamy: Muzyka czyni cuda: rozwija, relaksuje, leczy
 

Rubik będzie uczył dzieci muzyki

Artysta zamierza osobiście zaangażować się w edukację najmłodszych.
– Stworzymy małą orkiestrę. Czasami będę robił koncerty dla dzieci, takie specjalne tylko dla nich – dodaje.  
Nowe przedszkole chce być przyjazne nie tylko najmłodszym uczestnikom, ale i ich rodzicom.
-Szykujemy też specjalne niespodzianki dla rodziców, którzy mogą spełnić swoje marzenie  i nauczyć się na przykład gry na saksofonie czy perkusji – tłumaczy Piotr Rubik.
Kompozytor zapewnia, że program w przedszkolu będzie atrakcyjny. Stawia też na wykwalifikowaną kadrę.
Opiekę nad dziećmi będą sprawowały panie przedszkolanki, które znają się na muzyce – zapewnia.  
W nowym przedszkolu będą przyjmowane zarówno maluszki, jak i starsze dzieci. Obok przedszkola ma powstać również żłobek. Rekrutacja rusza już w lipcu.

Polecamy: Poznaj rodzaje przedszkoli
 
Przedszkolaki wezmą udział w oratorium Rubika
Z myślą o najmłodszych Piotr Rubik wydał też swoją pierwszą książkę z audiobookiem  zatytułowaną „Bajki z zielonego lasu”. Kompozytor ma także w planach wykonanie oratorium dla dzieci. Wystąpią w nim najzdolniejsze przedszkolaki.

Posłuchaj co o otwarciu nowego przedszkola mówi Piotr Rubik:



Źródło: Newseria Lifestyle

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
AdobeStock
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Przedszkola prześcigają się w organizowaniu zajęć dodatkowych, a i rodzice robią, co mogą, by ich dzieci od najmłodszych lat były wszechstronne. Zajęcia sportowe, językowe czy muzyczne dla kilkulatków cieszą się ogromną popularnością. Zyskują na tym wszyscy, z wyjątkiem... dzieci.

Co powinno umieć dziecko, by osiągnąć „gotowość szkolną”? Wydaje się, że wielu rodziców (a także pracowników przedszkoli) uważa, że jest to umiejętność czytania, pisania, liczenia, przynajmniej podstawowa znajomość jednego (a najlepiej więcej!) języka obcego, umiejętność gry na instrumencie oraz… długo by wymieniać całą tę listę. Tymczasem chodzi o coś zupełnie innego. Nawet najlepiej wyedukowane dziecko nie odnajdzie się w szkole, jeśli będzie po prostu nieporadne. Co zatem powinniśmy robić, żeby dobrze przygotować nasze maluchy do wejścia w nowy etap? Zabawa ponad wszystko! Kluczem do sukcesu zapewniającym dziecku prawidłowy rozwój jest umożliwienie mu uczenia się przez zabawę . To takie proste, a obecnie tak często o tym zapominamy. Angela Hanscom, terapeutka, autorka artykułu „Upadek zabawy u przedszkolaków i wzrost problemów sensorycznych”, który ukazał się w magazynie „Washington Post”, napisała: „Badania potwierdzają tezę, że małe dzieci najlepiej uczą się przez to, czego doświadczają w zabawie”. Angela Hanscom przyznaje, że sama kiedyś była rodzicem skupionym na rozwoju naukowym swojego dziecka. „Wzbogacała” życie córki lekcjami muzyki, tańca, zajęciami zorganizowanymi oraz wizytami w lokalnych muzeach. Trwało to do momentu, aż pewnego dnia usłyszała od nauczycielki z przedszkola jej córki: „Twoje nie ma problemów z edukacją, ale nie radzi sobie z podstawowymi umiejętnościami społecznymi, takimi jak dzielenie się”. Terapeutka dopiero wtedy uświadomiła sobie, co robiła źle. Przyznała też, że córka oprócz tego nie potrafiła kontrolować emocji, miała problemy z integracją sensoryczną . A jak się później okazało, nie była jedynym takim dzieckiem w przedszkolu. Emocje i koordynacja u dzieci Z badań wynika, że obecnie małe dzieci bywają dużo bardziej...

tańczące dziecko, dziecko tańczy, muzyka
mat. YouTube
Gry i zabawy
Dzieci uwielbiają tańczyć
Okazuje się, że dryg do tańca potrafią już mieć najmłodsze dzieci. Takiego poczucia rytmu może im pozazdrościć wielu dorosłych. Zobacz film, jak potrafi tańczyć małe dziecko. Kapitalna zabawa gwarantowana!

Dzieci lubią tańczyć i robią to niemal instynktownie. Jeśli jednak chcesz, by twoje dziecko tańczyło tak ślicznie jak chłopczyk na filmie, już od najmłodszych lat zaprzyjaźnij je z muzyką. Zacznij od kołysanek Włączaj swojemu niemowlakowi kołysanki już od urodzenia i sama mu śpiewaj (nawet jeśli twoim zdaniem fałszujesz, twoje śpiewanie dla dziecka będzie bardzo atrakcyjne). Włączaj dziecku muzykę klasyczną To właśnie ona najkorzystniej wpływa na rozwój mózgu. Szczególnie polecane są utwory barokowe Vivaldiego, Telemanna, Bacha – wspomagają i przyśpieszają proces przyswajania wiedzy. Zachęć dziecko do tańca Kiedy dziecko podrośnie, kup dla niego płytę ze skocznymi piosenkami śpiewanymi przez przedszkolaki – przekonasz się, że szybko zacznie podrygiwać w rytm muzyki . Zachęć je do tego, sama pokazując jak może podskakiwać, tańczyć w kółeczko, machać rączkami. To świetna zabawa dla dziecka i ciebie. Czytaj też: Muzyka czyni cuda: rozwija, relaksuje, leczy Co daje muzyka i taniec? Wg badaczy dzieci, które od najmłodszych lat mają kontakt z muzyką, łatwiej się koncentrują, mają lepszą pamięć, szybciej łapią obce słówka i lepiej radzą sobie z matematyką. Ich umysły są po prostu bardziej sprawne i otwarte. Obejrzyj film, jak dziecko tańczy:

piosenki dla dzieci
Adobe Stock
Wychowanie
Piosenki dla dzieci – rola w rozwoju małego człowieka
Nie irytuj się, gdy twoja pociecha setny raz chce słuchać tej samej melodii! Dowiedz się, jaką rolę odgrywają piosenki dla dzieci w ich życiu.

Muzyka jako taka oraz śpiewanie piosenek odgrywają w życiu dziecka dużą rolę . To dlatego program wychowania przedszkolnego zawiera zajęcia obejmujące słuchanie muzyki, granie na instrumentach, taniec i śpiew. I dlatego, gdy idziesz na jakiekolwiek wydarzenie w przedszkolu, większość występów malców polega na śpiewaniu piosenek. Warto by było, abyś i ty w domu zadbała o to, żeby twoja pociecha miała kontakt z muzyką i śpiewała piosenki dla dzieci. Dlaczego? Przeczytaj! Spis treści: Historia piosenek dla dzieci Cechy piosenek dla dzieci Jaką funkcję pełnią uszy? Wpływ dźwięków na mózg Rozwój i wychowanie przez muzykę Piosenki dla dzieci a nauka języków Historia piosenek dla dzieci Wbrew pozorom utwory dla najmłodszych zaczęły powstawać stosunkowo niedawno. Niektóre źródła podają, że pierwszym ich twórcą był Jan Sebastian Bach , który tworzył muzykę dla swoich dzieci. W XIX wieku mieszczaństwo zaczęło kształcić swoje dzieci muzycznie i właśnie wtedy zaczęło pojawiać się coraz więcej utworów i piosenek do nich adresowanych. Miały one ułatwić młodym, a często i najmłodszym, naukę gry na instrumentach i śpiewu. I tak komponowaniem dla najmłodszych zaczęli się zajmować także najsławniejsi: Schumann, Schubert, Mendelssohn, Czajkowski, Chopin i wielu innych. Cechy piosenek dla dzieci Jednym z pierwszych polskich twórców takich utworów był Witold Lutosławski, który komponował muzykę do tekstów m.in. J. Tuwima i J. Porazińskiej. Wybierał teksty, które nazywał "dziecięcymi". Ich cecha charakterystyczna było to, że opisywały świat z pozycji dziecka – tak, jak ono widzi rzeczywistość. W utworach tych poeci zajmowali się rzeczami i sprawami, które dla dorosłych mogą być błahe, a dla dziecka mogą stać się czymś ważnym lub fascynującym. Tak powstały piosenki dla dzieci o kropli deszczu,...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak