Dzieci kochają zabawę. Zwłaszcza tę wspólną, w którą zaangażowani są rodzice. To nie tylko świetnie spędzony czas „tu i teraz”. To również fantastyczne wspomnienia za kilka czy nawet kilkanaście lat!

Reklama

Myślisz o tym, które zabawy pozostaną w pamięci twojej pociechy? Te najbardziej kreatywne! Oto lista, która wywoła uśmiech na waszych twarzach teraz i w przyszłości!

1 Domowe eksperymenty

Możliwości jest mnóstwo. Możliwe, że poziom kreatywności będzie wprost proporcjonalny do potencjalnego bałaganu… Możecie zacząć od tych najbardziej oczywistych, czyli eksperymentów z wodą (i innymi cieczami) w roli głównej. Od tych najprostszych, czyli wlewania płynów do naczyń celem sprawdzenia ich gęstości, po te bardziej skomplikowane, kiedy to do gry włączymy barwniki spożywcze, które można mieszać. Możecie szukać skarbów w błocie czy malować kolorową pianą. Latem w ogrodzie lub na balkonie a w chłodniejsze dni – na podłodze w kuchni! Jednym z prostszych eksperymentów, idealnych na początek będzie budowa własnych ekostatków. Możecie budować je z dowolnych tworzyw i sprawdzać, czy toną. Idealnie sprawdzą się łupinki po orzechach, ścinki gąbek, plastelina, wykałaczki, jesienne liście, korki od butelek. Mało? Sprawdźcie w kuchni, czy nie znajdziecie tam czegoś przydatnego do zbudowania własnego okrętu. Plastikowa łyżeczka, słomka, ziarna słonecznika a może kasze? I jak – toną?

2 Metamorfoza pokoju

A gdyby tak zamienić pokój w wioskę Indian? Albo wyobrazić sobie, że salon jest podwodną krainą? Już kilka maminych apaszek pozwoli zmienić się w księżniczkę uwięzioną w wieży z kuchennych krzeseł, a dzięki rękawiczkom taty każdy chłopiec będzie miał szansę poczuć się jak prawdziwy Indiana Jones! Do tego kilka koców, poduszek, może domowych gadżetów, takich jak kuchenne drewniane łyżki, szaliki czy pudełka? Kto chętny na zabawę w szpital lub sklep spożywczy? To samo możemy zrobić w ogrodzie, jeśli pogoda nie pokrzyżuje nam planów. Wasz dom to skarbnica rekwizytów!

3 Budowanie na dywanie

Te same, albo i więcej magicznych światów możecie stworzyć w pokoiku. Wystarczy do tego dywan, pomysł i… uniwersalny zestaw klocków LEGO® DUPLO®. To pozwoli na niekończącą się kreatywną zabawę w budowanie. LEGO DUPLO przeznaczone są dla maluchów już od 1,5 roku życia. Klocki zostały stworzone tak, aby mieściły się w małych rączkach i wspierały rozwój motoryki małej. I wyobraźni. Bo budować można wszystko! Uniwersalny zestaw klocków to 2 elementy przedstawiające okna, figurka sympatycznego psa i numerowane klocki z odpowiadającymi im klockami z dekoracjami, które pomogą dziecku rozwinąć umiejętność liczenia. Może by tak zbudować szkołę dla zwierząt? Albo szpital? W zestawie nie brakuje także figurki chłopca i podwozia pojazdu o zaokrąglonych krawędziach i z kołami, które naprawdę się kręcą. Może zatem własna przyczepa kempingowa? Objazdowy teatr? Albo wycieczkolot?

Zobacz także
materiały prasowe LEGO DUPLO

4 Gdy budowanie to za mało

Albo raczej, gdy budowanie to dopiero początek! Klocki uczą myślenia przestrzennego, planowania, tworzenia i odtwarzania, a co za tym idzie – eksperymentowania. Już najmłodsze brzdące trzymając w rączkach różnorodne klocki, uczą się rozróżniać kształty i ćwiczą koordynację oko-ręka. Dzieci w wieku od 1,5 do 2 lat już rozpoznają obiekty i zaczynają rozumieć, do czego służą. Rodzice mogą podsycać ich ciekawość, wyjaśniając szczegółowo podstawowe zasady działania przedmiotów w ich najbliższym otoczeniu. Jak działa karuzela i dlaczego się kręci? Po zbudowaniu jej z LEGO DUPLO możemy wpuścić na nasz plac zabaw inne zabawki. Może ukochane pluszaki jeśli nie będą za duże? Albo ludziki z kasztanów? I koniecznie małe samochodziki, których mamy całą kolekcję – niech pojeżdżą w naszym mieście! Wspólnie zbudujcie miasto i wymyślcie dla niego nazwę. Każdy sklep może być wyjątkowy. „Słodziarnia” z pączkami w różnych kształtach, kwiaciarnia z nietypowymi roślinami, salon fryzjerski w którym właścicielka farbuje włosy zawsze na dwa kolory jednocześnie?

5 Przy stole

Zmęczyła was zabawa w przestrzeni i na podłodze? Nie ma sprawy. Zabierzcie klocki na stół. Ten w salonie albo ten ogrodowy, jeśli pogoda sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu. Zabaw plastycznych, które rozwijają wyobraźnię jest mnóstwo. Maluszkom dopiero uczącym się rozpoznawać kształty i kolory również pomoże LEGO DUPLO. Poszukajcie wspólnie różnych klocków. Następnie połóż je na kartce papieru i obrysuj. Pokaż potem dziecku kontury i razem nazwijcie kwadrat, prostokąt, koło i trójkąt. I koniecznie je pokolorujcie. Możecie z klocków zbudować domek dla długopisów, podstawkę pod kubek, uchwyt na telefon albo osłonkę doniczki na kwiatki. Brakuje wam podpórki na książki? A może niezwykłego magicznego notesu i długopisu? Zbudujcie go z klocków!

materiały prasowe LEGO DUPLO

Proste, prawda?

Zestawy LEGO DUPLO inspirowane prawdziwym życiem zapewniają wielogodzinną zabawę, która wspomaga rozwój kreatywności i wyobraźni. Dzieci nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele uczą się właśnie poprzez zabawę. Pamiętaj, że wyobraźnia „rośnie” razem z dzieckiem, z czasem staje się coraz bardziej złożona i widać ją w tym, jak mały człowiek myśli. Dlatego nie ograniczaj jej, a pomóż w jej rozwoju. Bo wyobraźnia pozwala już najmłodszym poczuć moc sprawczą – moc kreatywności.

materiały prasowe
Reklama

Artykuł powstał z udziałem marki LEGO DUPLO

Reklama
Reklama
Reklama