LEGO DUPLO test redakcji
Redakcja/mat. pras.
Gry i zabawy

Pomogłam córce spełnić 3 marzenia w jeden weekend. To możliwe! [TEST REDAKCJI]

Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona, jednak na każdym etapie warto ją stymulować. Podpowiadać dziecku scenariusze zabaw, zadawać inspirujące pytania i wspierać odpowiednimi zabawkami. Dzięki nim możliwa jest podróż w kosmos, pływanie łodzią po Nilu, otwarcie salonu fryzjerskiego w Australii a nawet praca na lodowej stacji badawczej z pingwinami!

Kiedy byłam mała dziewczynką, uwielbiałam podróże w nieznane. Od tych prawdziwych, które wspominam z rozrzewnieniem do dziś, czasem większą frajdę sprawiały mi te wymyślone w zaciszu własnego pokoju. A potem trochę urosłam i… teraz obserwuję niezwykłe podróże i przygody mojej córki. Czasem dołączam do niej i razem zatracamy się w zabawie.

Marzenie 1: Została maszynistą

Kiedy zapytano mnie w redakcji, czy pobawię się z córką zestawem LEGO® DUPLO®, przystałam na tę propozycję z radością.

LEGO DUPLO test redakcji
Redakcja/mat. pras.

Otworzyłyśmy wspólnie pudełko z pociągiem i… oszalałyśmy na punkcie tego zestawu! Pomyślicie – pociąg, też mi coś. No właśnie – coś! Pociąg nas zachwycił. Po pierwsze, jeździ sam. Wystarczy lekko ruszyć go dłonią i gładko sumie po torach. Po drugie – dzięki dołączonym do zestawu klockom funkcyjnym, które można umieszczać w dowolnie wybranym miejscu na torach, pociąg wydaje dźwięki, świeci światłami i… zatrzymuje się na tankowanie! Po trzecie, poradził sobie również poza utartymi szlakami i swobodnie zjeżdżając z torów, zaprosił nas na wycieczkę w nieznane. I wreszcie po czwarte – mogłyśmy nim sterować zdalnie przy pomocy specjalnej, darmowej aplikacji.
Tosi bardzo spodobał się mechanizm Push&Go, dzięki któremu wprawiała pociąg w ruch delikatnym popchnięciem dłoni. Ogromną frajdą było również układanie klocków funkcyjnych w różnych konfiguracjach.

Marzenie 2: Pojechała do Paryża!

Kiedy nacieszyłyśmy się samą jazdą, kolejnym krokiem była podróż do… wybór nie był prosty, ale moja córka zdecydowała, że będzie to stolica Francji. Spakowała małą pomarańczową walizkę i na białym koniu (razem z różowym kotem) udała się na peron. Stamtąd w malowniczą podróż do zabrał ją piękny, czerwony pociąg.

LEGO DUPLO test redakcji
Redakcja/mat. pras.

Scenariusz zabawy zakładał, że ja dojadę kolejnym pociągiem a Tosia będzie czekała na mnie w paryskiej kawiarence. I tak się stało – chwilę później piłam kawę z widokiem na wieżę Eiffla, którą sama  zbudowałam z klocków. Córka mi nie pomogła, zajęta była budowaniem Big Bena –  w następnej kolejności miałyśmy się bowiem udać do Londynu. W międzyczasie do zabawy dołączyła nasza sąsiadka, której koniecznie chciałyśmy pokazać pociąg oraz kawiarenkę. Miałam więc za chwilę przyjemność bawić się w towarzystwie dwóch księżniczek, które – jak twierdziły – przyjechały do mojej kawiarenki prosto z Disneylandu. Włożyły nawet stosowne sukienki…

Marzenie 3: Tresowała niedźwiedzie w syberyjskiej tajdze

Na dalszym etapie zabawy zapytałam dziewczynki, czy nie mają ochoty wymienić sukienek na bardziej stosowne stroje i pojechać do miejsca, w którym mieszkają dzikie zwierzęta. Obie uznały, że najlepsze będą owady, więc do zabawy dołączyła pszczółka i biedronka. Pociąg osobowy przebudowałyśmy na towarowy, którym dowoziłyśmy jedzenie dla zwierzaków, bo każda z nas zamieniła się w opiekuna jakiegoś gatunku. Przez kilka godzin weekendu byłam niedźwiedzią mamą!

LEGO DUPLO test redakcji
Redakcja/mat. pras.

Kiedy dziewczynki zostały z klockami same, ja miałam przyjemność obserwować je z boku. Z przyjemnością nasłuchiwałam odgłosów zabawy. Słyszałam, jak dziewczynki budowały szpital dla rannych ptaków, szkołę dla kotów i magazyn na drewno. A później sprawnie zamieniły lasy w pustynię, twierdząc, że przeniosły się do Afryki. Każdy kolejny pomysł był jeszcze bardziej niesamowity, a ja podziwiałam kreatywność motylka i syrenki (bo takie stroje towarzyszyły im w kolejnych podróżach) i nie mogłam wyjść z podziwu. Wydawało mi się, że zabawa je znudzi, ale one tylko nakręcały się wzajemnie szalonymi pomysłami!

Więcej takich przygód

Przyznam szczerze, że LEGO DUPLO kocham nie od wczoraj. I choć miałyśmy w domu kilka zestawów, dawno nie udało mi się tak zatracić w zabawie z córką. Zastanawiałam się, dlaczego. Przecież regularnie wspólnie się nimi bawimy. Aż dotarło do mnie, że brakowało mi swoistego motywu przewodniego, elementu łączącego kolejne zabawy. Zorientowałam się, że wcześniej trudniej było nam zmieniać rzeczywistość, przenosić się w inne miejsca, a teraz działo się to płynnie. Choć pociągiem nie bawiłyśmy się non stop, przez cały dzień czerwona ciuchcia była naszym towarzyszem. Stała na peronie lub po prostu jeździła, podwożąc co jakiś czas nowe inspiracje.

Kiedy po całodniowej zabawie zapytałam moją niespełna pięciolatkę, jak chciałaby spędzić popołudnie następnego dnia, bez mrugnięcia okiem odparła, że nie zdążyła pojechać do Chin. Ja z kolei bardzo chciałabym mieć kwiaciarnię. Może otworzę ją w Amsterdamie i zostanę królową tulipanów?

Wiem na pewno, że to nie była ostatnia taka zabawa. Pociąg chwilowo czeka na stacji. Ale już niebawem odjedzie tam, dokąd zapragniemy!

LEGO DUPLO belka grudzień
materiały prasowe


Artykuł powstał z udziałem marki LEGO DUPLO

Lego Duplo
Lego Duplo
Gry i zabawy
Jak bawiłam się z córką w koniki? Nasz test zestawu z kucykami Lego Duplo
Wszystkie dzieci lubią bawić się klockami i wszystkie maluchy uwielbiają kucyki. Moja niespełna 4-latka na pewno! Od zawsze kocha koniki i to miłością wielką. Bawiłyśmy się wspólnie najnowszym zestawem Lego Duplo „Stajnia z kucykami” i przedstawiamy wam nasze wrażenia.

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'B3CbwG_DiEXcWcnpVcwWWKQ_XoXuFWM_RSMWQi_uxx...7', 'mjcfcselem', 'cvmvlcueycjqsbnfhdhcucijkmkb']); Lego Duplo Stajnia dla kucyków 10868 to zestaw, który składa się z aż 59 elementów . Wśród nich znajdziecie 2 figurki dzieci Lego Duplo oraz 2 figurki kucyków . Dzięki budowaniu stajni z klocków można odgrywać realistyczne scenki ze stajni, np. czesać kucyki zgrzebłem (szczotką), karmić je siankiem lub wyobrażonym owsem albo marchewkami z paśnika i napoić je wodą z wiadra. Budynek stajni można łatwo zbudować lub zmodyfikować. Wśród elementów jest też sterta jabłek, widły, klocki siana, łopata oraz klocki z nadrukiem latarni, wiszących akcesoriów jeździeckich typu uzdy. Cały zestaw zaciekawi z pewnością każdego przedszkolaka, a dziecko kochające koniki, nawet mniejsze, na pewno będzie zachwycone. Dzięki klockom dzieci wzmacniają swoje umiejętności motoryczne (klocki są dopasowane do małych paluszków i łatwo je łączyć oraz rozdzielać), ale także poznają świat, uczą się empatii oraz opieki nad zwierzętami. Dzięki temu także rozwijają swoją wyobraźnię i uczą obowiązkowości. Po co nam kolejny zestaw Lego Duplo? Kiedy zestaw klocków Duplo z kucykami do nas trafił, nie byłam jakoś specjalnie entuzjastycznie nastawiona. Dlaczego? Bo miałyśmy już kilka takich zestawów. Niektóre z nich nie były związane z zainteresowaniami mojej córeczki lub dotyczyły jakichś niezwiązanych z naszym życiem scenek. Owszem, pobawiłyśmy się trochę na samym początku, ale jakoś nie wracałyśmy do nich później. Przede wszystkim to rodzic musiał się tutaj mocno angażować – opowiadać, wymyślać zabawy i tłumaczyć dziecku, o co chodzi. Wolę czasem mniej się przy zabawie namęczyć... Kucyki Lego to był strzał w dziesiątkę! Z zestawem z...

Lego duplo jak rozwinąć kreatywność dziecka
Lego Duplo
Rozwój dziecka
Jak rozwijać kreatywność dziecka?
Kreatywność to jedna z najbardziej pożądanych cech we współczesnym społeczeństwie, dlatego warto pracować nad jej rozwojem już od najmłodszych lat. Sprawdź, jak pobudzać dziecko do twórczych działań i czy można to robić w czasie zabawy.

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'B3CbwG_DiEXcWcnpVcwWWKQ_XoXuFWM_RSMWQi_uxx...7', 'pkniimrger', 'fbhyfozhhwenkukvydwlgirkwqmw']);   Przydaje się zarówno w przedszkolu, jak i szkole, w dorosłym życiu w pracy zawodowej, ale także w codziennych sytuacjach, gdy trzeba wymyślić niestandardowe rozwiązanie jakiegoś problemu. Kreatywność, bo o niej mowa, jest więc bardzo potrzebną cechą w naszym życiu. Dzieci mają jej nieograniczone pokłady, wystarczy wiedzieć, jak ją uruchomić. Możesz rozwinąć dziecięcą kreatywność poprzez:   Zadawanie pytań Co by było, gdyby… Zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby ludzie mieli skrzydła jak ptaki albo woda w kranie była w kolorze różowym? Być może pomyślisz teraz, że to bzdura i nie ma sensu zastanawiać się nad tak abstrakcyjnymi sytuacjami, jednak właśnie takie „gdybanie” doskonale rozwija kreatywność i pomaga wymyślać nieszablonowe rozwiązania. Zadaj dziecku kilka takich na pierwszy rzut oka całkowicie nierealnych pytań i spróbujcie razem wymyślić jak najwięcej hipotetycznych odpowiedzi. Zabawę w detektywa Dla dziecka wszystko jest niezwykle ciekawe, a cały świat zachęca do tego, by go odkryć – wystarczy tylko, że to wykorzystasz! Jesteście na spacerze i znaleźliście ptasie piórko? Spróbujcie zastanowić się, jaki ptak je zgubił i wymyślić historię, która wyjaśni to zdarzenie. Może tak bardzo spieszył się do swoich dzieci, które czekają na niego w gnieździe, a może po prostu był tak roztargniony, że zapomniał zabrać ze sobą piórka? Takie snucie niesamowitych historii to doskonały trening kreatywności. Kreatywne konstruowanie Zorganizuj maluchowi czas tak, aby w trakcie zabawy rozwijał nowe umiejętności. Szukaj takich zabawek, które utrzymają jego zainteresowanie na...

Lego Duplo
LEGO DUPLO
Rozwój dziecka
Dlaczego ruch jest ważny w prawidłowym rozwoju dziecka?
Nasze dzieci coraz więcej czasu spędzają w pozycji siedzącej – czy to w przedszkolu czy przed telewizorem. Tymczasem aktywność fizyczna jest niezmiernie ważna w prawidłowym rozwoju dziecka. Dlaczego?

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'B3CbwG_DiEXcWcnpVcwWWKQ_XoXuFWM_RSMWQi_uxx...7', 'wafgqsijzy', 'czxpnigmcvkkpoerefvzdktkcymi']); Żyjemy w czasach, kiedy większość z nas przez znaczną część doby siedzi. My, dorośli, siedzimy w pracy, w drodze do pracy, a potem w domu, odpoczywając. Nasze pociechy chętnie spędzają czas na oglądaniu bajek w telewizji a wszystko to robią oczywiście na siedząco. Wówczas zapominamy o tym, że ruch to zdrowie, a także gwarancja prawidłowego rozwoju motorycznego naszych dzieci. Jakie korzyści daje dziecku ruch i aktywność fizyczna? Jeśli zastanawiasz się więc, czy warto zapisać dziecko na jakieś zajęcia ruchowe, odpowiedź brzmi: warto! I nie chodzi tu o to, by do sprawy podchodzić bardzo profesjonalnie i zacząć przygotowywać malucha do Igrzysk Olimpijskich, ale o to, by wprowadzić go w świat Ruchu i zaszczepić miłość do aktywności fizycznej. 1. Ruch rozwija sprawność fizyczną i kondycję. Zarówno szkielet malucha, jak i jego mięśnie ciągle się kształtują, a im bardziej są stymulowane, tym szybciej osiągają wyżyny swoich możliwości. Uprawiając sport, dzieci gimnastykują się, a przez to stają się sprawniejsze fizycznie i zwinniejsze. Ma to niebagatelne znaczenie także dla rozwoju koordynacji ruchowej i motoryki, zarówno dużej, jak i małej.  2. Ruch pozytywnie wpływa na zdolność zapamiętywania i koncentracji. Podczas aktywności fizycznej komórki naszego organizmu są lepiej dotlenione, przez co mózg pracuje wydajniej, co – jak wykazują badania – zwiększa zdolność zapamiętywania i koncentracji. Jeśli więc Twój maluch będzie dużo się ruszał, możesz się spodziewać, że będzie także szybciej chłonął wiedzę o otaczającym go świecie. Te umiejętności okażą się bezcenne w przedszkolu i szkole. Zanim jednak...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj