gra online
Gry i zabawy

Napastnik - gra online

Gra idealna dla wszystkich dzieci marzących o karierze piłkarza. Zanim sprawdzisz się z kolegami na boisku, poćwicz z nami strzelanie goli!
W trakcie zabawy dzieci uczą się prawidłowo oceniać odległość, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową oraz wyobraźnię wizualno-przestrzenną.
 

Jak grać w grę "napastnik"?

Jeśli chcesz strzelić gola, kliknij w momencie,  gdy czerwona strzałka będzie w najbardziej dogodnym miejscu.

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

kinderbal
fotolia.com
Gry i zabawy
Jak zorganizować kinderbal?
Organizujesz przyjęcie urodzinowe dla dziecka? Pomożemy ci krok po kroku zorganizować udaną zabawę! Zapraszamy na nasz kinderbal!

Kinderbal w domu czy w kawiarni?  Coraz popularniejsze staje się urządzanie kinderbali poza domem : w restauracjach i centrach rodzinnej rozrywki. Jednak, oprócz wysokich kosztów, ten rodzaj imprezy ma również inne wady. Przede wszystkim, dziecku trudno będzie poczuć się gospodarzem takiej uroczystości, w związku z czym samo będzie czuło się gościem w obcym miejscu. Poza tym, uroczystość w domu, w przygotowaniu której bierze udział dziecko, ma swój niepowtarzalny klimat, jest przyjemnością samą w sobie. Planowanie przyjęcia dla dziecka Organizację kinderbalu zacznij od zaplanowania: ile osób zaprosicie, co zrobić do jedzenia, ile będzie to kosztować, jakie zabawy zorganizować dla dzieci . Staraj się zachować normalny porządek dnia (drzemka jest najważniejsza!). Ty znasz swoje dziecko najlepiej - dostosuj poziom zabawy do tego co może wytrzymać maluch.  Dekoracje na kinderbalu Dobrym pomysłem jest ozdobienie pokoju, w którym będą bawić się dzieci. Dzięki temu zaznaczamy, że dzień przyjęcia jest dniem wyjątkowym. Poza tym, uroczysty wygląd pomieszczenia wprowadza dzieci w nastrój zabawy. Do ozdoby mogą posłużyć baloniki – najlepiej bardzo kolorowe (tylko nie za mocno nadmuchane, aby nie pękały zbyt często, bo młodsze dzieci mogą przestraszyć się tego huku), serpentyny, kolorowe zabawki z papieru, łańcuchy i girlandy, które można kupić ale i zrobić samemu. Ozdoby mogą być porozwieszane na ścianach, drzwiach, oknach czy pod sufitem. Przyda się również konfetti. Czapeczki i maski na kinderbal Możesz je kupić w większych sklepach albo zrobić samemu. Najlepiej wyciąć je z białej tektury a pokolorowanie zostawić małym gościom. Na pewno sprawi im to wiele radości. W tym celu przygotuj dla dzieci farby, kredki, flamastry, kolorowy papier, klej i wszystko co może posłużyć do ozdoby i będzie bezpieczne dla dzieci. Możesz...

zima, ręce, rękawiczki, śnieg
Panthermedia
Gry i zabawy
W co się bawić zimą?
Dziecko nie chce nawet słyszeć o stawianiu piątego w tym sezonie bałwana? Na szczęście zimą macie do wyboru mnóstwo zabaw, które na pewno mu się spodobają.

W co się bawić zimą na spacerze? Maluchowi w ciepłych butach i puchowej kurtce trudno się poruszać, jednak nawet w takim zimowym opakowaniu on po prostu kipi energią. Zobacz, co mu się spodoba. Gra w kolory Na dworze szaroburo (a w najlepszym przypadku biało), dlatego ty nie zapominaj o dostarczeniu dziecku barwnych wrażeń . Zabierz na spacer pęk czerwonych i żółtych wstążeczek (np. wyciętych z bibułki). Ich taniec na wietrze na pewno przyciągnie uwagę dziecka. Korzyści z zabawy: Maluchy uwielbiają kontrastowe barwy. I bardzo dobrze – bo żywe kolory rozwijają wzrok . Osypywanie gałązek Kiedy spadnie świeży śnieg, poproś maluszka, aby stanął pod drzewem i lekko potrząśnij gałązką nad wami. Drobny puszek delikatnie osadzi się na waszych twarzach. Przyjemnie, prawda? Korzyści z zabawy: Przedszkolak poznaje przyrodę i doświadcza niecodziennych wrażeń dotykowych . Rzucanie do celu Przygotujcie kilkanaście śnieżek, obierzcie niezbyt  odległy punkt (np. drzewo albo ścianę) i postarajcie się w niego trafić. Komu się uda, ten jest mistrzem! Korzyści z zabawy: Maluch podczas takiej zabawy ćwiczy koordynację oko-ręka (przyda mu się ona np. podczas nauki pisania ). Do tego rzucanie śniegowymi kulkami świetnie rozgrzewa małego zmarzlucha! Badanie śnieżynek Zabierzcie na spacer lupę i oglądajcie przez nią płatki śniegu. Zwróć malcowi uwagę, że każdy jest inny.  Korzyści z zabawy: Takie odkrywanie magii w świecie rozwija twórcze myślenie kilkulatka. W co się bawić zimą na spacerze? Na dworze zrobiło się wietrznie i za zimno? Nie pozwól, aby dopadła was nuda. Kiedy już wszystkie puzzle ułożą się w obrazki, nadejdzie czas na coś nowego. Zimowy witrażyk Zaproponuj malcowi wykonanie śnieżynki z papieru. Złóż kartkę na kilka części i wytnij rogi. Witrażyk przyklej na okno.  Korzyści z zabawy:...

wychowanie, dzieci, rodzice, metody wychowawcze
Panthermedia
Wychowanie
Pomysły na zabawy dla rodzeństwa - chwila wytchnienia dla mamy
Masz dzieci z niewielką różnicą wieku i wydawać by się mogło, że powinny się ze sobą bawić, a one tylko się biją i rywalizują? Sprawdź nasze propozycje zabaw, które zaangażują rodzeństwo i dadzą ci chwilę wytchnienia.

Pomysłów na zabawy twoje dziecko ma wiele, tylko dlaczego zawsze kończą się krzykiem brata lub siostry? Oto garść zabawowych inspiracji dla rodzeństwa, zabawy dla przedszkolaka . Jak przygotować miejsce do zabaw dla rodzeństwa? Bezpieczeństwo i swoboda podczas przede wszystkim, ale fajnie, jeśli po zakończonej zabawie nie czeka nas pół dnia sprzątania, dlatego warto odpowiednio przygotować miejsce do zabawy, zanim ją dzieci rozpoczną. Pamiętaj, aby w zasięgu małych raczek nie znajdowały się niebezpieczne dla nich przedmioty. Na czas wspólnej zabawy dzieci schowaj wszystkie małe zabawki starszego dziecka. Ubierz dziecko w ubrania nie tylko wygodne, ale takie, których nie będzie ci żal, jeśli je zniszczy. Wyjaśnij dzieciom zasady – powiedz, co wolno, a czego nie wolno im robić. Jeśli zabawa będzie związana z jedzeniem, umyj dzieciom rączki. Przed zabawami z farbami, kredkami itp., przykryj miejsce zabawy gazetami. Zabawy dla rodzeństwa: Budowle z klocków – wystarczy pudło kloców i dużo miejsca do zabawy na dywanie. Rodzaj klocków dostosuj do wieku młodszego dziecka. Dla najmłodszych dobre będą miękkie klocki- gumowe lub z grubego kartonu. Starszym dzieciom możesz zaproponować zabawę klasycznymi drewnianymi lub klockami lego . Starsze dziecko zapewne będzie dawać pomysły i inicjować różnego rodzaju klockowe zabawy, dzięki czemu poczuje się ważne. Młodsze dzieci lubią, gdy ktoś organizuje im zabawę i chętnie naśladują rodzeństwo. A może dzieci pobawią się w budowanie i niszczenie – starsze dziecko buduje, młodsze przewraca budowle. Motyle wzory. Przygotuj duży karton i narysuj na nim motyla. Daj dzieciom kredki/farby i poproś, aby ozdobiły skrzydła motyla, każde z nich po jednym. To wspólna zabawa, ale z wyznaczoną "strefą" zabawy dla każdego z dzieci, dzięki czemu unikniesz kłótni rodzeństwa . Plastelina,...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak